Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nem tudom eladni 2011-be...

Miért nem tudom eladni 2011-ben épült házunkat?

Figyelt kérdés
2011-ben épült,3 szobás,nappalis,2 fürdőszobás,családi kertes házunkat,nem tudjuk eladni!! Valamit rosszul csinálunk? Mert ismerőseim körében többen is el tudták adni szinte azonnal,ahogy elkészült!
2012. jún. 27. 14:13
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:

Ennyi alapján nehéz megmondani. Hol van a ház? Ők hogy csinálták? Maguk hirdettek vagy ingatlanossal adták el? Milyen áron adták? Lehet, hogy ti drágán akarjátok adni.

Rengeteg befolyásoló tényező van.

2012. jún. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Ha megírod, eddig hogyan próbáltad és hogy hol van a ház, megpróbálok ötletet adni. Lehet priviben is.
2012. jún. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
Valószínűleg túlárazott. De lehet, hogy nincs jó környéken, nincs jól hirdetve. Az ingatlanpiac totál pang, lehet, hogy egyáltalán nem a ti hibátok.
2012. jún. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:

Millió oka lehet és ez alapján valóban nem megmondható hogy miért nem tudtad eladni...

Attól hogy valaki az osztrák határ mellett olcsón eladja a házát gyorsan, még nem jelenti hogy valaki az ukrán határ mellett egy túlárazott házat könnyedén eladna!!

Remélem érzékeltettem a kérdés és a leírás "hiányosságát"...


Nem mellesleg mostanában egy frissen elkészült házat nem túl gyakran adnak el! Erről statisztika van hogy mekkorát zuhant az újlakás értékesítés! Ha barátodék mégis eladták annak nem a magas ár és jó minőség volt az oka...

2012. jún. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a gyors válaszokat!!! Pest megyében található,Tahitótfaluban,pontosabban Tahiban a hegyfelöli oldalon. A költségvetésünk volt asszem majdnem 22 millió,a telek ára 6 millió,és mi a házat 21.9 millióért hirdetjük!!! Az otthoncentrum segítségével hirdetjük! 1 érdeklődő volt idáig! Sajnos azért kellene gyorsan eladnunk mert nem bírjuk fizetni a lakáshitelt! 1 hónap múlva felbontja a bank a szerződést és ad 3 hónapot,hogy mi adjuk el,utánna elárverezik!!! Sajnos nagyon nem így terveztük,hogy eladjuk,hisz anyait-apait beletettünk,nem sajnáltuk az anyagot belőle!! De az a baj,hogy ennyiért ha eladjuk,akkor is fent marad még 7-10 millió forint adósságunk!! Az ismerősöm úgy csinálja,hogy építenek házat 1-3 hónapon belül el is adják! (az otthoncentrum segítségével) De ők csak ezért építenek,hogy folyton eladják,és állítólag van rajta sok hasznuk!! Én ehhez nem értek! Csak tényleg el kéne adni a miénket,hogy ne vegye el a bank!! :((( Nem is tudom gyerekekkel,hova megyünk utánna,meg minden?!! :((
2012. jún. 27. 15:50
 6/29 anonim ***** válasza:
ÚÚÚ :(( Ugyanebben a cipőben járunk, 3 gyerekkel jártunk így csak nekünk olcsóbb volt a ház. Pest megye 2009-es újépítésű ház.
2012. jún. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.


A hül.ék korát éljük most! És minden vevő és eladó nagyot akar kaszálni!

Magyarán az az építtető keres sokat aki a leggagyibb anyagokat építi be a házba és aztán "jó áron" eladja azt egy vevőnek aki "jó üzletet" akar kötni. És a vevők 99%-a sajnálja azt a 30-40-50ezret egy mérnökre aki átnézné a papírokat és a házat és alapból megmondaná hogy 2 éven belül jön a beázás, felvizesedés, repedés stb és mehetnek a 2-3-4 milliók a házba hogy élni tudjanak!


És bocsi de hül.eség volt a piac ismerete nélkül belevágnotok!

Rengeteg házat láttam 2000 óta és sajnos siralmas a véleményem a vevőkről! Igen a vevőkről! Mindegyik a "tuti bizniszt" akarja megkötni! Olcsót szupert!

Aztán megy az anyázás az építtetőre hogy milyen lakást/házat hozott össze...


A veszteséget le kell nyelni mert a jó minőséget nem tudod érvényesíteni az árban!

Mert aki minőséget akar az építtet és végig felügyeli hogy a kivitelező ne bas..a át valami ratyival!!!

Bocsi, ez a szomorú tény...

2012. jún. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a válaszokat!!! De most akkor nem tudom mit tegyek!! Mert tényleg nem szeretném,hogy a bank elvegye!! :-((
2012. jún. 27. 18:35
 9/29 anonim ***** válasza:
Nincs más, engedni kell az árból, akár jelentősen. Nem tudom, mennyi hitelt vettetek fel, de legalább annyit kapni kellene, hogy azt ki tudjátok fizetni és maradjon az albérleti kaució megfizetésére. Nagyon rövid a határidő, én biztosan lépnék minél előbb. A házat nem tudjátok megtartani, tehát az a kérdés, hogy a hitel kifizetése mellett marad-e még valami kis pénzetek vagy sem.
2012. jún. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudjuk annyiért eladni hogy ki tudjuk fizetni az összes hiteltartozásunkat!! Ha 21.9-ért el tudjuk adni,akkor is marad 7-10 millió ft-t adósság!! Nem tudom,hogy halmoztuk fel ennyire,de SOHA TÖBBET NEM VESZÜNK FEL HITELT!!!!
2012. jún. 27. 18:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!