Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nem tudom eladni 2011-be...

Miért nem tudom eladni 2011-ben épült házunkat?

Figyelt kérdés
2011-ben épült,3 szobás,nappalis,2 fürdőszobás,családi kertes házunkat,nem tudjuk eladni!! Valamit rosszul csinálunk? Mert ismerőseim körében többen is el tudták adni szinte azonnal,ahogy elkészült!
2012. jún. 27. 14:13
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Hát, valószínűleg nem is lesztek jó ideig hitelképesek. Sajnálom a helyzetet. A tragédia az, hogy ha 20-22 milliót meg is ér a ház, a bank a kényszerértékesítéssel eladja majd tízért. És a már meglévő 7-10 milliós hitel mellé hozzájön még egy tízes.:-(

Hát bakker, ha én lennék ilyen helyzetben, akkor hagynám bedőlni a hitelem és elhúznék egy másik kontinensre. Jöjjenek utánam és hajtsák be ott azt a 25-30 milliót, amivel még tartozom.

2012. jún. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Mennénk mi innen!! De sajna olyan helyzetben vagyunk,hogy édesanyám veszi nekünk a kaját is!! Mert arra sem jut! 5 éves lesz a nagyobbik lányom és még nem is vittem el,mégcsak az állatkertbe sem!!! Egyszerűen soha nem jut rá pénz!! Sírtam már annyit!!! :(((
2012. jún. 28. 00:48
 13/29 anonim ***** válasza:
Költözzetek szülőkhöz, a házat meg adjátok ki bérbe, így lesz, aki fizeti helyettetek a hitelt.
2012. jún. 28. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

A 3 hónap nagyon rövid. Ha találnak is bérlőt, a hitelek késedelmi díja miatt elveszíthetik a házat és ha nem fizetnek továbbra sem, akkor behajtócégek vihetnek mindent.


Kérdező, abszolút nincs rá lehetőség, hogy valami munkát találjatok a tengerentúlon? Itthon még a gyerekeitek is fizetni fogják a tartozást.:-((

Gondolom, a tartozások miatt van ennyire kevés pénzetek. Ha itthon kerestek egy jobban fizető állást, akkor sem szabadultok meg a hiteltől, ezért ez elég reménytelen.

2012. jún. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Albérlőre mi is gondoltunk,de nem volt érdeklődő sem,és arra jutottunk amit a 08:46-os írt!! Következő hónapban meg lesz a 6 havi tartozás! Akkor bontja a bank fel a szerződést! Ad 3 hónapot az eladásra! Párom keres 112.000 ft-ot én kapok 26.600 ft-t családit! Ebből az egyik hitel 105.000 ft-t a másik 85.000 ft-t! Van egy felbontott személyi kölcsönünk az volt havi 40.000 most egyben kérik 1.600.000 ft-t,van A-Hitel az 550.000 ft-t! Azt sem tudtuk fizetni mert 12 hóra adtak törlesztést,az úgy sok volt,ezért fel is bontották a bankkártya szerződést is! Van egy telefontársaságtól is behajtás 400.000 ft-t! Havi 10.000 ft-tal kéne fizetni,de annyit sem tudunk fizetni! Szóval kiszámoltam,hogy kaja nélkül a havi kiadásunk 398.500 ft-t,a bevételünk meg 138.600 ft-t!! :((
2012. jún. 28. 10:08
 16/29 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, mert ez teljesen reménytelennek tűnik.:-(

Én biztosan hagynám az egészet.

2012. jún. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Eddig sajnáltalak benneteket, de ahogy olvastam, hogy gyakorlatilag mindenetek hitelből van, már egyáltalán nem sajnálatot érzek, hanem szánalmat és értetlenül állok a helyzet előtt. Hogy tehettétek ezt, hogy mindenre hitelt vettetek fel? Gondolom a házra az önerő is hitelből volt, csak máshonnan, mint a lakáshitel. Hatalmas felelőtlenség és butaság.


Itt egy megoldás maradt. Be kell buktatni az egészet, a gyerekekkel odaköltözni a nagymamához, és fizetni a letiltásokat. Lehetőség szerint jobban fizető vagy külföldi munka után kell nézni. A nagyszülőkön és gyerekeken nem hajthatnak be semmit, de nektek már egy életen át fizetni kell...

2012. jún. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Sokadikok a sorban.:-( És most már mindegy is, miért vették fel, de a következmények a nyakukon vannak. Ilyen helyzetben még az is életveszélyes, hogy az egyik szülő nem dolgozik és csak családi pótlékot kap. Villámgyorsan munkát kellene keresnie.
2012. jún. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Sajnos ez a sok hitel a kapkodás miatt volt!! Mert nem mindegyik családtaggal volt jó a viszony és nagyon kellett igyekeznünk,de ez hosszú,hogy miért,amúgy fel sem vettük volna csak egyet!! Csak házat vettünk volna!! Uhhh de bánom,hogy apukám odaadta a telket és ráépítettünk!!! A környékemben az összes helyre beadtam az önéletrajzomat! 2010 február óta munkát keresek,de nem vagyok munkanélküli járadékon!! A munkával semmi bajom! Kivételes ember vagyok aki szeret,dolgozni,mert nekem vannak olyan területek,amik a hobbim is egyben!!! A tesconál 1 éve fent van az önéletrajzom! Hirdetésekben takarítást vállalok,meg gyerekfelügyeletet,de senki nem hív!!!!!! Lassan ott tartok,hogy kétségbeesésemben,akármilyen munkát elvállalok!! :(((
2012. jún. 28. 14:07
 20/29 anonim ***** válasza:
Pesten sincs munka? Mert Tahitótfalu nincs messze, bár ingázni biztosan kell.
2012. jún. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!