Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Üdv Valakinek adtam kölcsön...

Üdv Valakinek adtam kölcsön egy nagyobb összeget 3-4 éve azóta folyamatosan megy a hitegetés, hogy visszakapom, de a mai napig nem történt semmi 2-3 hetente felhív és mond valamit mit csináljak?

Figyelt kérdés

Talán van 1 email is, amiben beszélünk a tartozásról, de azt nem írjuk, benne milyen összegről van szó

Papíron nincs, mert jó bar tátom az illető, és akkor úgy gondoltam nincs szükség a papírra

Mit tudnák csinálni, verőemberek kizárva (ö is rendelkezik ilyen kapcsolatokkal, szóval ott már lehet, én húznám a rövidebbet)

Azt tudom, hogy több embernek is tartozik nagyobb összegekkel

És ök. sem tudnak semmit csinálni csak várnak a pénzükre

mit a tanácsoltok?



2012. jún. 28. 11:13
 1/4 Smartguy86 ***** válasza:
Nincs papír, nincs megoldás. Ilyenkor a drága bucidat csapkodhatod a falnak. Megtanultad egy életre, hogy pénzügyekben se barát, se család, se más nincsen...
2012. jún. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Van egy email,amiben beszélünk a tartozásrol

de az összeg nem szerepel benne

gondolom az semmit nem ér?

2012. jún. 28. 11:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Emailt NEM tekintenek bizonyitéknak, mert nem lehet bizonyitani, hogy tényleg ö irta (mégha az ö gépéröl jött is). Ezen kivül az, hogy ha netán megemliti, hogy "amit kölcsönkértem, majd megadom" eleve nem ér semmit, mert akár egy fagyi áráról is lehet szó, meg idöközben akár meg is adhatta volna.


Kölcsönt CSAK két tanuval aláirt papirra ad értelmes ember, még a testvérének is. Ugyanis bármennyire is megbizható az illetö, érheti bármilyen baleset, ebben az esetben az örökösöknek kell megfizetni az örökségböl.

2012. jún. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Semmit nem tudsz csinálni, ha nincs papírod róla.
2012. jún. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!