Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Valaki be tudná bizonyítani...

Valaki be tudná bizonyítani minden kétséget kizáróan, hogy az MLM-ben csak azok járnak jól akik felül vannak és a tagok nagy része csak bukik rajta?

Figyelt kérdés

A piramisjátékok nem érdekelnek. Konkrétan a legális MLM-re gondolok. Pl GLB, Brokernet, MLM-es biztosítók, Amway, FLP, Nuskin stb. Mindegy melyikről van szó.

Egyik haverom csinálja és ő azt mondja, hogy ezzel ő eddig csak pénzt keresett. Március végén kezdte. Egyébként eddig tényleg pluszban van. Igaz még nem ebből él.



2012. jún. 28. 20:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/113 anonim ***** válasza:

Emberfüggő szerintem.


Akinek alapból jó az üzleti érzéke, hajtós típusú ember vannak ismerősei, ügyesen tart előadásokat, meggyőző és szimpatikus személyiség annak ez totálisan beválhat.


Anyum beszállt már ilyenbe, neki nem jött be de ő nem is a hajtós típusú ember meg sok ismerőse sincs.

Viszont a hölgy aki felette volt ca. 30 millát kaszált belőle.


Pénzt bukni szerintem max. akkor tudsz ha bevásárolsz mindenből aztán nem adod el.


Egyébként én nem vagyok nagyon oda az ilyen MLM-es dolgokért, max. akkor vennék benne részt ha az én cégem lenne és úgy döntenék hogy MLM stílusban hódítjuk meg a piacot :)

2012. jún. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/113 anonim ***** válasza:
32%
Értsd meg, hogyan működik, és akár te is be tudod bizonyítani, hogy mindegy, hányan vannak feletted, a jövedelmed a befektetett munkáddal arányos. A haverod nagy valószínűséggel igazat mondott, veszíteni gyakorlatilag nem lehet egy normális MLM üzletben.
2012. jún. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/113 A kérdező kommentje:

Megmutatta a kimutatását, tehát a saját szememmel láttam, hogy mekkora összeg volt rajta két hónap után.

Viszont akkor miért mondja mindenki, hogy ezzel csakis veszíteni lehet?

Én olyan ember vagyok aki utána jár a dolgoknak és sehol sem láttam bizonyítékot erre az állításra.

2012. jún. 28. 21:04
 4/113 anonim ***** válasza:
30%

Azért, mert nem MLM-mel, hanem piramisjátékkal találkoznak, és azzal valóban bukik a legtöbb ember. Fontos lenne ismerni a különbséget, de az emberek buták, és összemossák a kettőt.


Az én olvasatomban pont ez a különbség. Ha bukhatsz rajta, piramisjáték. Ha nem bukhatsz, MLM.. ;)


Mondjuk az is igaz, hogy full korrekt MLM üzletet is lehet nem korrektül csinálni. Ez csak szaporítja azoknak a számát, akik úgy tapasztalják, bukni lehet az MLM-mel..


Ja, amúgy a haverod kimutatása nem ad teljes képet. Látni kellene a partnereinek az egyenlegét is ugyanazon hónapokra. Simán lehet, hogy valójában mégiscsak piramisjátékban van benne a haverod, és a jutalékát az alatta lévők vesztesége adta ki. Ha az alatta lévők is pluszban vannak, meg a legalul lévők is, sőt még a vevőik is, akkor OK.


Megválaszoltam a kérdésedet?

2012. jún. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/113 A kérdező kommentje:

Kösz. Tuti nem piramisjáték. Ebben biztos vagyok. Elég ismert cégről van szó. Nem tegnap alakultak. :) Én is gondolkozom, hogy elkezdjem de most épp vizsgákra készülök.


Talán megválaszoltad. Viszont én kíváncsi lennék tényleg arra, hogy aki szerint ez lehúzás az mivel tudja ezt alátámasztani? Hitelesen és nem mondvacsinált állításokkal.


Tehát konkrétumokkal!

2012. jún. 28. 22:53
 6/113 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele, hogy ez egy vállalkozás és nem láblógatós alkalmazotti munka. Abban volt/van részem, például diákmunkásként is.


Azt is tudom, hogy a vállalkozások sokszor az elején mínuszosak és csak akár évekkel később térülnek meg a befektetések. Viszont ezt az üzletet nagyon minimális befektetéssel el lehet indítani. Így a megtérülési ideje is rövid. Persze dolgozni kell vele. A szüleim vállalkozók így tudom, hogy munka nélkül nincs pénz egy vállalkozásban! Legalábbis az elején biztos nincs, bár elég kevesen jutnak el arra a szintre, hogy alig dolgoznak a saját vállalkozásukban és megtehetik, hogy a hobbijuknak vagy egyébnek éljenek.

2012. jún. 28. 22:57
 7/113 anonim ***** válasza:

Mi az a GLB?


Amúgy a kérdésben szereplő bizonyítandó állítás hamis, így bizonyítani nem lehet, legfeljebb ügyesen indokolgatni, amiben nem veszi mindenki észre a hibát. Egy MLM rendszerben az emberek kis része keres pénzt, és nagyon kis része keres magas jövedelmet. A többiek viszont nem "buknak", hanem igénybevesznek piacképes szolgáltatásokat, használnak piacképes termékeket. Pontosan ez utóbbitól lesz a rendszer MLM és nem pilótajáték.

Nem nevezném bukásnak, hogy a száraz hajra való sampont egy Amway termékforgalmazótól veszed meg (vagy saját magadtól valamivel olcsóbban) és nem az Intersparban emelsz le a polcról egy másik márkát (belelehetne menni az ár-érték arány összehasonlításába, de az elterelné a figyelmet a lényegről: mindkettő piacképes, nincs nagyságrendbeli különbség). Azt sem nevezném bukásnak, hogy a gépjármű biztosításod nem közvetlenül az Allianznéál, hanem egy OVB-s hálózatépítőn keresztül kötöd stb.


A nagy rész "bukik", mellett a másik tévedés, hogy a fölül levők járnak jól. Bárki építhet bármekkora hálózatot maga alá, és a struktúrából adódóan lehet belőle sokkal magasabb jövedelme, mint a fölötte állóknak. Akár az is előfordulhat, hogy a fölötte levőnek egyáltalán nincs jövedelme. Ez azonban már minden cégnél más és más. Ahhoz, hogy ezt le tudd ellenőrizni, a konkrét cég marketingtervét kell megnézned, amivel a haverod foglalkozik. Én egyet ismerek részletesen, és abban nyilvánvaló, hogy így van.

A barátodnak gratula, és sok sikert neki!

2012. jún. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/113 A kérdező kommentje:

Global Life Broker.

Több cégnevet is beírhattam volna, de gondoltam ez is elég.


Ilyenkor hol vannak az antiMLM fanok? Máskor nyüzsögnek ahogy elnéztem az MLM-es topicokat. Bár ott sem tudtak semmit sem bizonyítani, hanem leginkább leégették magukat amikor konkrétumra kérdezett rá valaki vagy konkrétan bebizonyították, hogy hülyeség amit állít és még akkor sem ismerte el, hogy a másiknak van igaza.

2012. jún. 29. 14:19
 9/113 anonim ***** válasza:
49%
Engem nemrég keresett meg egy ilyen cég és ajánlott munkát, ennek kapcsán néztem utána, konkrétan annak, hogy náluk ez hogyan működik. Pénzügyi termékeket kell eladni, vállalkozói igazolvány kell, tehát nem vagy alkalmazott, nincs fix fizetés, az után kapsz jutalékot amit eladsz és az elején van egy pár napos betanító tanfolyam aminek költségét (kb. 10000 Ft ha jól emlékszem) neked kell kifizetni. Akárhogy nézem az embernek itt azért vannak havonta súlyos költségei és ezzel szemben ha nem ügyes és nincs semmi eladása vagyis bevétele, akkor bukik. Én személy szerint tudom magamról, hogy nem vagyok alkalmas az ilyen rábeszélős, ügynökszerű munkákra, szóval elutasítottam az ajánlatot. Meg mondom őszintén, hogy nem is ismerek olyan embert aki ilyen MLM cégben dolgozna. Amit az interneten olvastam véleményeket az ilyen munkákról, annak kb fele szólt arról, hogy nem tudott eladni, nem volt elég rámenős, így veszteségei voltak és kénytelen volt abbahagyni. A másik fele meg arról szólt, hogy ő milyen remekül megél ebből. Nekem annyi tűnt fel, hogy utóbbiak véleménye mind olyan mereven (agymosottan) és reklámszerűen volt megfogalmazva, hogy fel merült bennem, hogy ezek nem valós történetek. Mindenesetre az a hölgy aki engem "be akart szervezni", nagyon nagyon rá akart beszélni arra hogy vágjak bele, szóval valami lehet abban, hogy sok embernek nem jön be ez a dolog és elhagyja őket, így folyton keresni kell az utánpótlást. Arról, hogy a fentebb lévők hogy keresnek ezen, nem tudok nyilatkozni.
2012. jún. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/113 anonim ***** válasza:
6%
Ja még annyit akartam írni, hogy szerintem van olyan embertípus, akinek ez a fajta munka nagyon bejön és ők sikeresek is ebben, de valószínűleg ez nem a többség és ezért az az általános vélemény, hogy ezen a rendszeren bukni lehet.
2012. jún. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!