Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tőzsdén mit érdemes lenne...

Tőzsdén mit érdemes lenne venni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Na szóval, a holnapi napra gondolnák-arra vontakozna a kérdésem, hogy mi lehet biztos hogy bejön..


PL: most jött egy olyan hír a hvg-én hogy Barclays Bank elnőke lemond, botrány miatt, ezért gondolom a bank részvényei csökkeni fognak, de a kereskedése csak holnap 9órától fog elkezdődni.. Ezért arra gondoltam, hogy megbízást teszek fel, és már éfélkor elkezdenék kereskedni de nem tudom, hogy mitt vegyek....

Ami sok százalékot mozog 9-óra előttig, szerintetek?


[link]


2012. júl. 1. 20:46
 1/10 anonim ***** válasza:
szerintem vegyél Zwack részvényt mert részvényenként 900 forintos osztalékot szavaztak meg.
2012. júl. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Smartguy86 ***** válasza:

Ha botrány miatt mond le, akkor lehet a befektetők inkább örülnek neki, hogy lemondott és gyorsan bevásárolnak - tehát nőni fog az árfolyam. Ebből még semmi se biztos.


Ellenben ami a neten megjelent, azon te már egy fityinget se fogsz keresni. Ha esetleg megérezted volna, hogy le fog mondani és bevásároltál volna... na akkor talán.


Első: 900 forint osztalék? Mennyibe fog kerülni úgy egy részvény... :P

2012. júl. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

De még nem lehet bevásárolni, mivel még nem nyitott meg a tőzsde, a bank részvények reggel kilenckor nyitnak meg.


Hát 36 darab részvényt tudok venni, shortba fogom venni, szerintem a részvények ára csökkeni fog, mert korrupcios ügy végett mondott le.

2012. júl. 2. 08:44
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha már itt kell tanácsot kérned, hogyan tőzsdézz, akkor bukni fogsz. Csúnyát.

A tőzsdézés egy külön szakma. Tanulni kell. Méghozzá sok kudarc árán. Olyan meg nincs, hogy "ami biztos bejön". Csak a halál a biztos.

2012. júl. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Na vettem, és aztán shortóltam is, nem buktam rajta kerestem 600 forintot :)

Őssesen 1000 forintot kerestem, de 400 forintot buktam.. Így a profitom 634forint körül van :)


Most vettem facbook részvényeket, de egyhelyben van, nem is mozog...


RIM részvényeken kerestem 66forintot, és a Barclays Bank-on kerestem 1000 forintot, míg 400 forintot vesztettem a földgázon... :DDD

2012. júl. 2. 19:03
 6/10 kapo1588 ***** válasza:
600 ft gratulálok:) Biztosítva vana jövőd:D azért a tőzsde sem szerencsejáték ez nem így megy hogy rátippelsz minden napra h nah ma vajon tuti csökken e...
2012. júl. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hát ja, amúgy 5000 forinttal kezdtem, ahoz nézve a 600 forint több mint 10%-os profit...

Ha ezt 1millióval csináltam volna , akkor 100ezer forintot kerestem volna ....

Hát ebből a kis pénzből, ha megtudom többszörözni akkor egyre több lesz a profitom is... Csak hát azért nehéz, mivel a hírek ezeknél a dolgoknál ritkán jönnek és ezért néha a megfigyelésen múlik...

A Barclays részvények 18:00-kor zártak le, holnap is veszek barclays részvényeket, 12db részvény 760forint körül van...


Ha tudtok segíteni vagy előre jelezni írjatok ide szívesen elolvasom.

2012. júl. 2. 20:12
 8/10 anonim ***** válasza:

Előre jelezni? Pff... ahhoz, hogy a híreket azelőtt szerezd meg, mielőtt a tőzsde reagál, állandóan résen kell lenned és azonnal cselekedned.

Most egyszerűen szerencséd volt.

5000 Ft mondjuk nevetséges összeg tőzsdézni, mert kb. a tranzakciós díjat is alig tudod kitermelni, de próbálkozásnak jó, végül is 5 ezret elbukni nem nagy veszteség.

Én 100ezerrel kezdtem anno neki, de rájöttem, hogy a tőzsde nem nekem való és inkább maradtam az állampapírnál. Pedig összességében pozitív volt a mérlegem, de nincs sem időm sem idegzetem, hogy komolyan foglalkozzak vele.

2012. júl. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Logikus... :D
2012. júl. 2. 21:56
 10/10 A kérdező kommentje:

Mai profitom: 154 forint a facebook részvényekkel amiből 8darabot tudtam venni.


A barclays Bank részvényeivel most minuszban vagyok de még nem adtam el, tehát még pluszban is kijöhetek belőle...

Az eddig elért összes profitom: 786 két nap alatt :( :( :(

2012. júl. 3. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!