Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Gépjármű átíratásánál kötelező...

Gépjármű átíratásánál kötelező új forgalmi engedély és törzskönyv igénylése?

Figyelt kérdés
Vettem 1 autót (fiat uno) kereskedésből de már el is adtam annélkül hogy átírattam volna a nevemre , Nagy gázban vagyok?
2012. júl. 1. 22:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem vagy bajban, miért lennél, ha 15 napon belül vagy a vétellel.

Megcsináltatod az eredetvizsgálatot, elmégy az okmányirodába, átiratod a nevedre.

Ha 15 napon kívül vagy, akkor is elmégy az okmányirodába és némi késedelmi fizetés mellett, megcsináltatod az előzőeket.

Ha eladtad, elmégy a szerződéssel az okmányirodába, itt csak 8 napod van, bejelented, hogy eladtad, leírják a nevedről, ha az autóval szabálytalankodnak, nem Te kapod a büntetést.

Esetleg megegyezhetsz az előző eladóval, hogy Te nem is vettél tőle autót, és írjatok az Ő, meg az új tulaj nevére egy adásvételit...

2012. júl. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!