Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kilopták a szememet a honlapom...

Kilopták a szememet a honlapomon keresztül?

Figyelt kérdés

Kicsit korábban támadt egy vállalkozási ötletem, figyelve a dolgokat, embereket, helyzeteket, általában mindent, amit egy átlag ember is figyelhet és észrevehet. Agyaltam, agyaltam, és kitaláltam valamit. Kidolgoztam részletesen, és úgy gondoltam kipróbálom. Gondoltam azt is, hogy honlapot is csinálni kéne hozzá. Mivel manapság (jó pár éve) minden olyan bizonytalan, és minden, ami nem létszükségleti cikk, vagy szolgáltatás, könnyen megbukhat a pénzhiány, közömbösség, stb. miatt.

Ezért én is úgy döntöttem, hogy először csak egy ingyenes honlapot hozok létre, az igényeket tesztelgetni azzal is lehet, népszerűsíteni, elindítani, kicsit felfuttatni, stb. és ha jól alakul, akkor majd valami komolyabb, fizetős honlap és tárhely is szóba jöhet, de csakis akkor.

Elindítottam hát a valami.hupont.hu honlapomat, bővítgettem, építgettem, reklámoztam, stb. A napokban egészen véletlenül azonban azt vettem észre, hogy valaki létrehozta a valami.hu honlapot úgy, hogy az én ingyenes honlapomról szó szerint kimásolta az indító oldal tartalmát, egy nagyon primitív formába foglalta, és megadta hozzá az info@valami.hu e-mail címet. Vagyis lopott tőlem! Gyanítom, hogy nem foglalkozik vele, csak létrehozta, és vár. Várja, hogy esetleg felfut az én kezdeményezésem, és úgy döntök, hogy létrehozom a valami.hu önálló honlapot, és mivel az a domain név már foglalt, csak tőle vehetem majd meg horror áron. Nem disznóság ez véletlenül? Csak hogy finoman fejezzem ki magamat…

Mit lehet kezdeni egy ilyen szeméttel?! Van már valaki, aki hasonlót tapasztalt? Van valakinek valami tanácsa, ötlete? Gondolom ez is tipikus esete annak, amikor valami a törvények szerint lehetséges, csak legfeljebb nem erkölcsös… Várok jó és hasznos tippeket!



2012. júl. 2. 16:28
 1/5 anonim ***** válasza:
változtass nevet. Most. És vedd meg a .hu-t! Ez az első egy net alapú szolgáltatásnál.. Amúgy gratulálok, hogy valami lopásra érdemes dolgot tudtál létrehozni!
2012. júl. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 kovpet ***** válasza:
Nem volt 2ezer forintod a domainre? Nagy biznisz lehet :)
2012. júl. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak:

Köszi a tanácsot, de nem tudom megváltoztatni a nevet. Ha krumpli lenne, akkor burgonyára tudnám változtatni. de itt nem ilyen megváltoztatható valamiről van szó, másik találó elnevezés nincsen.


A másodiknak. Cinikus vagy, inkább hallgass. Bezzeg a tolvajjal kapcsolatban nincsen megjegyzésed, észrevételed. Te is simán megtennéd, ha a helyében lehetnél, nem vagy különb nála.

2012. júl. 3. 06:47
 4/5 kovpet ***** válasza:

Nem lopott el semmit, ami másé volt, te voltál béna hogy nem jegyezted be a domaint egyből.

Ezt tényleg azért nem értem, mert egy pizza áráról beszélünk éves szinten...


Mindegy, ha a tied a védjegy, akkor az infomediator.hu -val el tudod venni a "tolvajtól". De szerintem simán alkudj meg vele, ha nem valami extra jó domain, akkor megveheted tőle olcsón szerintem. Most lépj, mielőtt befutsz esetleg, mert akkor tényleg horror áron adja majd.

2012. júl. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Találkoztál a kapitalizmus csodájával. A tolvaj okosabb volt.
2013. nov. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!