Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek lehet abban...

Szerintetek lehet abban ráció, hogy egy cég reklám célból ad fel rendszeresen álláshirdetéseket, ahelyett, hogy direkt hirdetné magát és a termékeit?

Figyelt kérdés

Közel két éve keresek folyamatosan munkát, állást; rendszeresen látogatva a nevesebb állásportálok oldalait.

Ezalatt az idő alatt határozottan az a kép alakult ki bennem -látva, hogy bizonyos időszakonként gyakorlatilag ugyanazok a cégek, ugyanazokat az állásokat hirdetik meg-, hogy mintha nem is a tényleges munkaerő keresés lenne a hirdetésük megjelentetésének igazi oka.


Ez az érzet csak tovább erősödik bennem, amikor egy-egy hirdetésnél telefonon is érdeklődöm.

Ilyenkor mindig szinte hatalmas érdektelenséget tapasztalok és szinte mindig az szöveg, hogy "Küldje be az önéletrajzát, s ha majd megfelel nekünk, akkor mi jelentkezünk.


Hasonló negatív érzésem van a tanácsadó cégek keresős hirdetéseivel szemben is.

gyakran az az érzésem, hogy nincs is igazi munkaajánlat a háttérben, hanem az a cél, hogy a hirdetésekre jelentkezőkkel, azok adataival a saját adatbázisukat töltsék fel és frissítsék... gondolván, hogy így, egy nagyobb adat bázissal, komolyabb partnernek tűnnek majd a céges ügyfeleikkel szemben.


Őszintén remélem, hogy rosszul látom ezeket a dolgokat, de érdekelne a véleményetek.



2012. júl. 9. 09:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyon sok a munkát kereső ember, szóval "jó üzlet" kihasználni őket.

El tudom képzelni hogy igaz amit írtál. Másrészt rengeteg olyan "álláshirdetés" is van amivel konkrétan lehúzni akarnak.

Igaz, hogy ami túlságosan tökéletes az nagy valószínűséggel kamu.

2012. júl. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én alapból nem is az ingyenes hirdetési oldalakon megjelentetett lehúzós, átverős munkaajánlatokra gondoltam, hanem olyanokra, amiket (elvileg) fizetős portálokon (pl. prof.....n, jobl..e, jobp...t, cvo....e, stb) jelentettek meg.

És nem is az anonim hirdetésekre, hanem azokra amiben a cégek feltüntetik az emblémájukat, amin keresztül kattintható a saját weboldaluk...


Nagyon hihetetlennek tűnik számomra, hogy két év alatt szinte negyedévente hirdetnek bizonyos cégek ugyanazokra a munkakörökre..., de amikor érdeklődsz mindig arról tájékoztatnak, hogy nagyon sok a jelentkező, lassan történik a kiértékelés, stb.

Számomra ebből az következik, hogy nem azért "kell" 2-3 havonta újra megjelentetniük az ajánlataikat, mert nincs jelentkező, és azt is kétlem, hogy a jelenlegi gazdasági helyzetben ne lenne megfelelő pályázó... (magam is több végzettséggel, sokéves gyakorlattal sem találok munkát mérnökként sem).

Szóval ezek miatt gondoltam én arra, hogy lehet ez is egyfajta internetes marketing fogás csak a cégek részéről, hogy ennyi forgalmas portál oldaláról van a saját weblapjukra mutató link...

Nem tudom.

Ezek a hirdetések gondolom néhány 10eFt-ból kihozhatók.

Ugyan valószínűleg nem a fizetőképes kereslet böngészi az állásajánlatokat. :(

2012. júl. 9. 10:52
 3/5 anonim ***** válasza:
Valószinűleg annyira sz*r lehet náluk dolgozni, hogy aki bekerül, az hamar le is lép. Tipikusan az "ügyfélszolgálatos" munkák ilyenek.
2012. júl. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem igazad van! Én is hallottam/olvastam már olyat, hogy egy csomó cég már csak azért is hirdet, hogy ezzel is mutassa neki milyen jól megy, lám már megint új munkaerőre van szükség, közben meg nincs is semmi realitás a hirdetés mögött. Plusz ahány munkahelyet hirdetnek ezeken az oldalakon, már rég mindenkinek lenne állása.


A HR cégekről is meg van a véleményem. A munkahely keresésem alatt akárhányszor ilyen munkaközvetítő hívott be, mindig ment a vakítás, hogy én milyen csuda jól szerepeltem ezen az interjún, hogy tutira enyém az állás stb...aztán utána volt amelyik még arra sem vette a fáradtságot hogy értesítsen, hogy mégse én kellettem a cégnek. És bennem is ugyanez a kérdés vetődött fel, hogy ezek tényleg ennyire nem értenek a munkájukhoz és behívnak úgy hogy közöm nincs az adott cég által támasztott követelményekhez, vagy az egész csak az adatgyűjtésre megy ki. Mert ezek kivétel nélkül úgy találtak meg, hogy regisztráltam az egyik álláskeresőn, és ők kerestek meg, hogy jöjjek interjúzni.

2012. júl. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát lehet, hogy már nagyon bizalmatlanná váltam, de én soha nem regisztrálok csak úgy adatbázisokba, hogy majd aztán rám találjanak.

Nem igazán hiszek abban, hogy ez lenne a sikerhez vezető út.

Bár lehetnek olyan munkák, munkakörök, ahol esetleg a hr-esek ezt a módját választják az előszűrésnek... nem hiszek ebben.


Szerintem egyszerűbb egy cégnek feladni álláshirdetést, majd aztán válogatni a jelentkezők körül. Arról nem is beszélve, hogy egy esetleges bértárgyalás során is jobb helyzetben van a cég, ha a hozzá jelentkezettek közül hív be jelentkezőket, mintha közvetlenül keresne meg embereket azzal, hogy egy adatbázisban találta az anyagukat, stb.


Az utóbbi időben már nem is jelentkezem anonim hirdetésekre, és tanácsadó/közvetítő cégek hirdetéseire sem. Csak konkrét céges hirdetésekre.


Régebben, amikor egy-egy tanácsadóhoz küldtem be a pályázatomat és utána behívtak, már az első telefonbeszélgetés során jeleztem, hogy csak a szóban forgó pályázatra küldtem be az anyagomat és nem járulok hozzá, hogy azt és a majdan létrejövő első interjúról készült videó felvételeket tárolják az adatbázisukban, stb...

Ezek után érdekes módon, már mégsem kellett mennem interjúra. Sosem.

Kérdem én, ha valóban olyan jó, potenciális jelölt voltam az anyagom alapján, ami miatt felvették velem a kapcsolatot telefonon és kérték, hogy menjek személyes interjúra... akkor miért okozott gondot, hogy csak arra az adott pályázatra engedélyeztem az anyagaim felhasználását.

Elvileg ezek a tanácsadó cégek sikerdíjasak. A megfelelő ember megtalálásáért kapnak pénzt.

Ha valóban potenciális jelölt vagyok, nem az lenne az érdekük, hogy ténylegesen megismerjenek és bemutassanak a megbízójuknak, stb.


Ha nem az adatgyűjtésről szól ez az egész, akkor miért gond ha egy potenciális jelölt jelzi, hogy nem kíván adatbázisban szerepelni???

Vagy ez a fajta bizalmatlanság egy munkavállaló részéről, már eleve kizáró tényező lenne a későbbi sikeres munka tekintetében?

Kicsit elkanyarodtam a fő kérdésemtől.

2012. júl. 11. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!