Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Most végeztem az iskolával....

Most végeztem az iskolával. Ameddig nem találok munkát, érdemes bejelentkezni munkanélkülire? Indoklást is kérnék

Figyelt kérdés

2012. júl. 9. 13:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, mindenképp jó, ha regisztrálva vagy. TB-t kell fizetni, amit az önkormányzattól igényelhetsz, de oda is kérik a papírokat, hogy regisztrálva vagy. Segélyt nem kapsz, munkát nem ajánlanak, úgyhogy tényleg csak adminisztráció.
2012. júl. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges mivel "segélyt nem kapsz, munkát nem ajánlanak". TB-t pedig nem kell fizetni mert amint munkába állsz visszamenőlegesen fedezni fogja a TB járulékod a kimaradt időszakot.
2012. júl. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Igen, mert a pályakezdőknek csomó kedvezményük van. Így a startkártya is, amivel könnyeben el lehet helyezkedni, mert a munkáltatók kedvezményeket kapnak egy pályakezdő után. Másrészt oktatásban is részesülhetsz. Új szakmát tanulhatsz ki :)
2012. júl. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az nem igaz, hogy TB-t nem kell fizetni, mert ha kiderül, jól megbüntetnek, meg el sem lát a doki. De az önkormányzat elvileg 1 évig kifizeti, ha írsz egy kérvényt.
2012. júl. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 KJUsul ***** válasza:

Erre a kérdésre nem igazán lehet jó választ adni. Pesten élsz? Vidéken? Faluban? Mindenhol más válasz.


Milyen iskola? Általános? Érettségi? Egyetem?


Egyedül vagy intézetis? Vagy van családod? Tudnak segíteni?


Milliónyi kérdés és mindegyik esetben más a teendő.


Tegyük fel érettségid lett, de nagyon szegény a család,mondjuk minimálbéresek a szüleid vagy egy szülőd van. Ha faluban laksz próbálj gazdálkodni. Közben érdemes regisztrálni, mert kaphatsz közmunkát, ami több mint a semmi. Ha van kis tartalék pénzed válts ki őstermelőit, szerezz földet és műveld. Mivel fiatal vagy és feltételezem, hogy egészséges, rengeteg munkával, napi 10-15 óra munkával meg lehet élni.


Ha városban laksz vidéken, akkor próbálj a fővárosba menni, keress valami összeszerelőmunkát, közben tanulj. Nyelvet, logisztikát, informatikát, ahhoz nem kell egyetem, affinitás, tehetség esetén megfelelő tudást szerezhetsz munka mellett is. Valamit nyelvet tanulhatsz, akkor még külföldre is mehetsz. A felsorolt szakmákkal és nyelvtudással, esetleg kaphatsz jobb munkát is mint árufeltöltő vagy szállodai mindenes.


Ha a fővárosban élsz, nem érdemes bejelentkezned, megfelelő szorgalommal és "jó lábmunkával" pár hét alatt találsz munkát, mellette tanulhatod amit leírtam, onnan kezdve már könnyebb a dolog, még külföldre se kell elmenni, informatikai vagy logisztikai végzettséggel, és persze tudással, valamint középfokú nyelvvizsgával, már jól fizető állások tömege közt válogathatsz például a cvonline.hu oldalon is......

2012. júl. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tényleg? Hát, én felmentem a cvonline-ra, és minden álláshoz oda van írva min. 2-3 év szakirányú tapasztalat követelménynek.
2012. júl. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 KJUsul ***** válasza:

6-os válasznak: ha egy állásra se jelentkeznék, ahol többet kérnek,mint amim van, soha életemben nem dolgoztam volna. Egy ilyen álláshirdetésbe nem a valós igényt, hanem inkább az ideális munkavállalót írják be. Aki az illető állás minden kapcsolódó szakmai tudásával rendelkezik, fegyelmezett, pontos, fiatal, ugyanakkor többéves a tapasztalata, nagy tudású, ugyanakkor szerény bérigényű stb. Én egyszer jelentkeztem programozó állásra, ahol felsőfokú nyelvvizsgát, 4 programnyelvet, és minimum 5 éves tapasztalatot kértek. Végül 3évet húztam le a cégnél, igaz nem programozóként hanem operátorként. Tehát mindenre amihez csak egy csekély affinitásod van ugrani kell. És még így is évekig kereshetsz állást, mire kapsz egyet.


Szóval nem egyszerű a dolog, ha nem lennék ilyen roggyant egészségi állapotban, már rég elmentem volna külföldre fizikai munkára. De sajna kénytelen vagyok nap mint nap írni a pályázatok tucatjait. De nem adom fel!

2012. júl. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 KJUsul ***** válasza:
Eltelt 2 év kíváncsi lennék mire jutottál.
2015. ápr. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!