Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy haveromnak adnék kölcsön...

Egy haveromnak adnék kölcsön elég sok pénzt. Ha írunk róla papírt és alátanúztatjuk, akkor azzal be leszek biztosítva és nem verhet át?

Figyelt kérdés

kb. 300 ezret adnék neki és olyan 3-6 hónap múlva fizetné vissza. Attól függ, hogy fog keresni a munkahelyén és mennyi pénze lesz ősztől.

Rajta lesz a papíron, hogy adott hónapban mennyit fizetett vissza, mindent pontosan vezetünk. A papírból neki is és nekem is lenne egy példány.


Ha esetleg mégsem fizetné vissza nekem a zsét, akkor a papírt vihetem a bíróságra és perelhetem őt?


Nem mintha ezt akarnám, mert eléggé megbízok benne. Már csak azért is, mert ezt is ő vetette fel, hogy írjunk egy papírt, anélkül ő kölcsön nem kér ennyi pénzt.


2012. júl. 10. 11:11
1 2 3
 1/29 tepecske válasza:
100%
NEM!!!Én ugyan így jártam/ éve adtam kölcsön a "legjobb" baráti házaspárnak,ugyan annyi összeget,mint amennyit Te akarsz adni.A fiú tetőfedő szakmával rendelkezik,dolgozott is,fusiba is.Ennek már lassan 6 éve.Papirt írtunk,tanukkal,havi részlet lebontásba.Én is bíztam bennük,hisz akkor majd 7 éve ismertem őket.Azóta próbáltam minden féle módon a pénzemhez jutni,ügyvéd,behajtás stb.Nem sikerült.Semmit nem hagytak a nevükön! Szerintem csak óvatosan!!!!
2012. júl. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 tepecske válasza:
Lemaradt:3oo.ooo ft.ot adtam.
2012. júl. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
Ennél nagyobb barságot már nem követhetsz el! Pénzed ugyan nem lesz, csak egy kis ideg a fejedben! Még ha jó szándékkal is visszaadná, de valami miatt nem tudja, akkor futhatsz a WC-re a papíroddal, mert nem váltod be pénzre az már most gari! De Te tudod, ha nem kell, akkor akár jótékonykodhatsz is vele! Lásd a bankokat, milyen biztosítékokat kérnek, mégis sokszor hiba csúszik a levesbe és kénytelenek lenyelni a békát! Dönts okosan, mégha haver is irányítsd a bankba!
2012. júl. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Ha nincs a nevükön semmi, akkor a papír semmit sem ér?

Nem nagyon vagyok ilyenekkel tisztában, mert még soha nem csináltam ilyet. Állandóan csak azt hallottam, ha kölcsönadsz, akkor írni kell egy papírt. Na meg ezt a barátom is felvetette, már magától /de előtte gondoltam rá én is/.

2012. júl. 10. 11:26
 5/29 A kérdező kommentje:

Ha tud fizetni, ha nem, a pénzemet akkor is vissza kell kapnom, ha más nem, bírósági úton. Nem véletlenül mondják, hogy írjatok papírt, mielőtt kölcsönadsz, nem? Vagy ha ennyire nem ér semmit a papír, akkor minek megírni? Nem értem.


Jótékonykodni nem akarok, mert én úgy adok neki kölcsön, hogy visszavárom tőle. Most nem tudná visszaadni, melót is alig talál, pangás van. Szeptembertől fog beindulni neki a szekér, lehet, hogy akár 2 melóhelye is lesz. Ha esetleg úgy lesz pénze, akkor akár havi 100-at is vissza tudna adni. Gyűlöl tartozni bárkinek is, szereti az ilyeneket minél gyorsabban lerendezni.


A bankba pedig nem irányíthatom, mivel BAR listás. Túlvállalta magát annak idején, plusz most januárban ki is rúgták a munkahelyéről. De ha ősszel beindul neki a munka, a bankokkal ellentétben nekem tudna majd törleszteni. /meg hát ugye nem kell ecsetelni, hogy a bankok milyen feltételekkel adnak kölcsön és hogy a végére közel sem annyit kell visszafizetned, amennyit felvettél.../

2012. júl. 10. 11:35
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

nem mindegy hogy haver vagy barát.

attól függ. én a legjobb barátomnak papír nélkül is adnék pénzt. mert én megbízok benne.

de egy havernak. lehet még papírral sem.

amúgy igen bírósági úton behajtható.

2012. júl. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

"A bankba pedig nem irányíthatom, mivel BAR listás. "


Ahham, megbízható embernek tűnik. Adjál neki nyugodtan, a papír is tök fölösleges!


Megfogalmazzam neked a következő kérdésedet? Tessék: "Hülye voltam, kölcsönadtam 300ezret, most futok a pénzem után. Mit tanácsoltok, hogyan szerezzem vissza?"

2012. júl. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Majd egy év múlva ne panaszkodj, ne sírjál, fogadd el hogy balek voltál! Mit gondolsz a bíró majd fizet neked? Na látod Ő sem, meg senki sem, ha a megjutalmazott nem akar, vagy egyszerűen nem tud!
2012. júl. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Rosszul fogalmazta, ha havert írtam, mert ő igen jó barátom. Az igen kevés közül...


Papírral adnék neki pénzt, sőt ő maga vetette fel, hogy anélkül nem lenne pofája kérni, és nem is várná el tőlem.


A BAR-listának meg lehet oka az, amit előbb írtam. De pl. ha felvesz valami milliókat és nem tudja visszafizetni /aminek következtében BAR-listás lesz/, az közel sem ugyanaz, mintha kér tőlem "szaros" 300-at. /mert a milliókhoz képest az kis pénz azért/

2012. júl. 10. 14:00
 10/29 A kérdező kommentje:
fogalmaztaM
2012. júl. 10. 14:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!