Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az érdekelne, hogy egy albérle...

Az érdekelne, hogy egy albérletnél mik a bérlő és a bérbeadó kötelezettségei, a javítások, cserék, illetve kaució területén? Részletek lennt.

Figyelt kérdés
Pl. Ha elromlik egy régi háztartási berendezés( hűtő, mikró, gáztűzhely pl.) kinek kell fedezni a javítási, csere költséget, ha nem volt rongálás? Ha elhagyom az albérletet 1 év után kötelező tisztasági festést csinálnom? (nincs a szerződésben, mégis követeli) Ha nem tudunk megegyezni érdemes polgári peres ügyet indítani? Mennyire drasztikus összeg egy ilyet végigvinni?

2012. júl. 11. 12:38
 1/4 anonim ***** válasza:

1./ A lakás felszerelési tárgyainak a cseréje a Tulajdonos kötelessége (ha nem a Bérlő hibájából romlott el a készülék, csap, stb.)...


2./ Ha a szerződésben nincs ilyen megállapodás, akkor nem vagy köteles kifestetni a lakást (főleg nem, ha a Tulajdonos sem frissen festve adta át a lakást)...


3./ A Tulajdonos csak abban az esetben tarthatja vissza a kauciót, ha a Bérlő a számlákat nem fizette illetve kárt okozott a lakásban, berendezésben, vagy tartozik a lakbérrel...


A polgári per indítása nem kevés összeg : fizetned kell az ügyvéd óradíját, bírósági költségeket, illetékeket, okmánybélyegeket, stb...

Arról már nem is beszélek, hogy egy ilyen tyúkper akár évekig is elhúzódhat!...

2012. júl. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ez mind szép és jó, viszont sehogy sem tudom bizonyítani, hogy 1 éve milyen állapotban vettem át tőle a lakást. Se jegyzőkönyv, se fénykép róla... Tudom, tudom, tanultam belőle, többet ilyen nem lesz.

Ő nyugodtan állíthatja, hogy le volt festve, amikor nem is.

Én csak vissza szeretném kapni a 100 k forintot, amit odaadtam neki.


Esetleg említsem neki, hogy szólok a NAV-nak?

2012. júl. 11. 12:54
 3/4 Smartguy86 ***** válasza:

1. Az ingatlan ÁLLAGMEGŐRZÉSE a bérlő kötelessége, de csak akkora hányadban, amennyire az a természetes használatból eredően megkövetelhető - tehát ha nincs összehányva a fal és bekenve szarral, csak kifakult a színe a napsütéstől, akkor te NEM vagy köteles kifesteni.


2. Jegyzőkönyv - leltár: a leltár felvétele a tulajdonos kötelessége és érdeke. Ha ő ilyet nem csinált, akkor semmi joga nincs követelni azokat a tárgyakat rajtad. Mondhatnám, hogy viheted a szekrényt is meg a TV-t is, de az mégse lenne etikus.


3. A kaució visszajár, amennyiben semmi probléma nem volt és nem laktad le azt az összeget. Próbáld meg neki demonstrálni, hogy miket mulasztott el, illetve hogy nem vagy köteles kifesteni.


4. A háztartási gépek normál használatból eredő kárát nem vagy köteles megtéríteni. Ellenben megjavíttathatod őket. A tulaj ennyiből csak a közművesítésért, felújításért felel pénzzel, tehát ha te kibontod a WC-t és újat veszel, azt a tulajjal kell rendezni.

2012. júl. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Egyébként a fentiek jogszabályi hátterét a Polgári Törvénykönyben találod meg. Az hivatott rendezni a bérbeadással kapcsolatos jogokat és kötelezettségeket, mind a bérlő, mind a bérbeadó részéről.
2012. júl. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!