Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ebay-en vannak olyan emberkék,...

Ebay-en vannak olyan emberkék, akik direkt felnyomják a licitet, hogy ha más ráír akkor többet fizessen és ne lehessen az övé a cucc fillérekért?

Figyelt kérdés
Vagy csak én vagyok paranoiás:D

2012. júl. 15. 23:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ha felmegy a licit ára,akkor azért mert sokan pályáznak rá. Én hoztam már el ingyen is bútort,és sokszor veszek szinte áron alul dolgokat.

Adtam is el egy komoly futópadot,és magam is meglepődtem,hogy milyen jó árban kelt el.

2012. júl. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De az a vicc, hogy ez 1 ember volt, aki autolicitre rakta... és ez már nem az első eset.
2012. júl. 15. 23:57
 3/10 anonim ***** válasza:
Az nem "direkt felnyomás". Egyszerűen beállítja, hogy mennyit hajlandó fizetni érte. Ha te többet, fölé mész. Ha nem, akkor ő fogja elvinni...
2012. júl. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor csak én fogom ki az ilyeneket:)
2012. júl. 16. 00:11
 5/10 anonim ***** válasza:

Emeld fel az árat. Én úgy szoktam csinálni,hogyha kell az adott termék előbb eldöntöm,hogy nekem mennyit ér. Mondjuk hajlandó vagyok érte kiadni 200 fontot. Akkor rögtön meg is licitálom ennyivel. Addig amíg valaki túl nem licitálja az összegemet addig én vagyok a nyerő..De nem mutatja egyből hogy én 200 fonttal licitáltam. Mindig csak egy bizonyos összeggel emelkedik. Tegyük fel hogy a termék 20 fonttól indul. Én ráteszek 200-at,de csak 25 fontot mutat a licit. Te rálicitálsz 30 fontra,akkor rögtön felugrik 35 fontra,és még mindig én vagyok a nyerő. Egészen 200 fontig. Ha mondjuk 201 fonttal licitált akkor már te vagy a nyerő mert túl licitáltál..Így megy az ebay-en..

Még valamit. Azt hogy 200 fonttal licitálnál egy termékre,de a licit vége 50 fontnál megáll,akkor azt jelenti,hogy 50 fontért vetted meg a terméket..Te nyerted..

2012. júl. 16. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ utolsó, ezentúl így fogom csinálni!
2012. júl. 16. 10:10
 7/10 anonim ***** válasza:

Direkt felnyomni az arat nem lehet. Nem tudom hogy csinaljak, de eszreveszik rogton es figyelmeztetik a felhasznalot.

Tutti, mert egy haverom arult kacatokat es megkerte egy masik haverjat, hogy emelje a licitet az o termeken es a masodik alkalommal mar kapott figyelmeztetest a haver, ha igy folytatja letiltjak az eBayrol.

Lehet hogy a cim alapjan lattak, hogy kozel laknak egymashoz, nem tudom, de komolyan befostak, hogy honnan a fenebol jott ra az eBay.

Es ez kulfoldon tortent, nem egy piciny magyarorszagi faluban, hanem egy tobbmillios nagyvarosban :)

2012. júl. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#7 Köszi a választ!

Akkor most úgymond "megnyugodtam". De attól még bosszantó, hogy találok valamit fillérekért, amire senki nem licitált, majd hirtelen az utolsó pillanatokban kezd licitálni x ember... Ez van, lehet jobban járok a fix árasokkal:)

2012. júl. 17. 13:30
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha idod mint a tenger, es van kedved licitalni, akkor csinald azt, hogy "watch item" vagyis figyeld a cuccot es kapsz majd ugyis egy emailt, hogy kozeledik a licit lejarata. Vagy allitsd be a telod, hogy figyelmeztessen a lejarat elott egy kicsivel.

Az uccso 5 percben ulj a gep elott es mikor mar nagyon kozel a veg, akkor tedd ra a maximumot, amit neked az a cucc meger. Ha pl. 1000-nel tobbet nem akarsz kolteni ra, es a licit csak 200-nal van, nyugodtan tedd ra az 1000-t az utolso 20 masodpercben. Ha egy masik illeto csak max 500-at rakott ra, akkor a tied lesz 505-ert (vagy 510, nem tudom milyen mertekkel novekszik, de lehet hogy csak 501-ert megkapod.) A lenyeg, hogy az utolso masodpercekben a tobbieknek mar nem lesz ideje emelni a tetet, plusz egy csomoan nem is foglalkoznak vele, csak beallitjak a max tetet es a gep automatikusan emeli nekik es ha nincsenek a gep elott, akkor nem latjak, hgy te tullicitaltal rajtuk.


En ugy csinalom, ha valami nagyon kell (pl. egy gyujto darab), akkor beallitom telo, odaulok es varom az uccso masodperceket. Persze elotte eldontom mi a max, amig elmegyek. Ugyanis elofordul, hogy pl. a max amit fizetni akarsz (tudsz) az pl. 1500. Ott ulsz, nezed ahogy ketyeg az ora es valaki fellicitalja 2200-re. Te meg ragod a szad, hogy hu csak meg egy kicsit teszek ra... es felnyomod 2300-ra, es a masik 2400, te meg ugy vagy vele, ah, egy szazast meg meger stb. Mint a szerencsejatek, kicsit belemelegszel es nem birod abba hagyni es a vegen ott vagy egy termekkel amiert 1000el tobbet fogsz fizetni mint akartal...


Ha tucat termekrol van szo, vagy azonnal akarod hogy a tied legyen, akkor csak a "buy it now" termekeket figyeld.

2012. júl. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen most már ez lesz a "haditervem":) Csak mindig kifogom az olyan liciteseket, amik hajnali 5kor érnek véget:D Annyit nem ér, mert most csak olcsó és kell cuccokat találtam, nem pedig létfontosságúakat. De kezdem megérteni a szerencsejátékosokat, tényleg nem lehet abba hagyni:/
2012. júl. 17. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!