Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Normális, ha elkérték a...

Normális, ha elkérték a személyimet?

Figyelt kérdés

18l vagyok, februárban lettem nagykorú. Senki nem gondol fiatalabbnak, mint amennyi vagyok. Ha srácokkal ismerkedem, legalább 20-nak tippelnek. Múlt nyáron sem volt abból probléma, ha bementem egy multiba, és vettem egy doboz cigit, nem kérték a személyimet.


Viszont úgy érzem, rám szálltak a SPAR-ban. Bármikor veszek cigit, vagy alkoholmentes sört, elkérik a személyimet. Pedig gyakran van, hogy ugyan az a kasszás kéri el a személyimet. Tudom, megoldás lenne, hogy ne menjek a SPAR-ba, de az esik útba.



2012. júl. 16. 20:30
 1/4 anonim válasza:
Ez a szabály, nyilván ott szigorúbban veszik. Egy kasszás amúgy sem emlékszik mindenkire aki valaha fizetett nála... Elkérik, odaadod. Kész. Nem hiszem hogy ennyire megviselne az az 5 másodperc, vagy ennyire lealacsonyítónak gondolnád.
2012. júl. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ALKOHOLMENTES sörhöz meg mi a tökért kérik el?

Limonádéhoz is elkérik? :P

2012. júl. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Normális.

Nem rád szálltak, hanem nem akarnak bajt maguknak.

Ha 18 éven alulinak adnak el cigit, alkoholt, komoly büntetésre számíthatnak.

Ránézésre nem tudhatják, hogy hány éves vagy és azt sem, hogy nem vagy-e esetleg próbavásárló.

A lányom már lassan 23, még mindig elkérik a személyijét, (igaz őt mindenki fiatalabbnak nézi) sosem akad rajta fenn, megmutatja, kész, fizet.

Volt egy osztálytársa már 15 éves korában úgy nézett ki, mintha legalább 20 lenne, a legtöbb helyen simán kiszolgálták.

Alkoholmenteshez nem szokták elkérni a személyit, de pl. a soproni zéró nem azért zéró, mert alkoholmentes (2% alkoholt tartalmaz), hanem mert cukormentes: [link]

2012. júl. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem kell ebből problémát csinálni. Normális, ha elkérik, hiszen ránézésre nem mindenkiről lehet tudni, hogy hány éves. Ha nem teszik, és megbuknak egy ellenőrzés alkalmával, akkor komoly bírságra számíthatnak.

Ez a törvény. Ennyi.

2012. júl. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!