Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A Costa Brava Kft-ről (külföld...

A Costa Brava Kft-ről (külföldre közvetítő iroda) szeretnék információt kapni! Sikerült már valakinek e cég által kijutni külfödre?

Figyelt kérdés
2009. júl. 16. 00:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az APEH honlapján ilyen nevű cég beírására az áfa körös lekérdezésre nem hozott ki semmit. Az EVÁ-s cégek között sem hozta ki. Adószámot nem tudsz?
2009. júl. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Megtaláltam a cégkeresőben, és az adószám alapján az APEH honlapon is. 2008-ban alakult, 1 fő alkalmazott.. Mást nem tudtam meg.
2009. júl. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az információt! Ha valaki tudna még segiteni, írja meg!
2009. júl. 18. 00:57
 4/12 anonim válasza:

1.Figyelem! Törvény tiltja, hogy a munkaközvetítéssel foglalkozó cég pénzt kérjen (akár sikeres közvetítés, akár regisztrációs díj címén) a munkát keresőtől. Csak olyan iroda szolgáltatásait vedd igénybe, amely semmilyen cseles módon nem kér tőled anyagi ellenszolgáltatást!


2.a közvetítés az álláskeresők részére díjtalan, mivel az állásközvetítők minden esetben a cégektől kapják megbízási díjaikat.

a munkaerőközvetítés és a munkaközvetítés nem azonos fogalom. Munkaerőközvetítésen személyek, azaz munkavállalók közvetítését értjük: ilyenkor egy-egy adott állásra keresik a megfelelő jelöltet, interjúra hívják, állást ajánlanak a számára. Munkaközvetítésre sajnos jelenleg nincs szabályozás, ezért sok Internetes portál (főleg távmunka-témában) visszaél ezzel. Soha ne fizessünk "távmunkáért" előre regisztrációs díjat! Gondoljuk végig, mit, mennyiért vállalunk el!


Ha nem tévedek, egy Mezőörsi Postafiók című Kft-ről van szó. Felejtsd el! Sem mezőörsön, sem Győr környékén nincs bejegyzett ilyen nevű Kft. Utána néztem, mielőtt mi is kicsengettük volna a 18 eFt-ot.

2009. aug. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

TISZTELT NAGYOKOS !!!

A munkaközvetítés ill. a munkaerőközvetítés az egy és ugyanaz ! Valóban ha valaki ilyen tevékenységet folytat akkor azért nem lehet díjjat, költséget felszámolni a munkát kereső részére ! Azonban ügynökségünk nem végez ilyen tevékenységet mi pályáztatási rendszerrel dolgozunk ami azt jelenti, hogy az ügyfél önéletrajzát küldjük ki különféle külföldi munkáltatóhoz. Ennek vannak költségei tehát a 18.000 ft-ot azt ügyfeleinkre költjük !! A közvetítési díjat azt a munkáltató fizeti nekünk UTÓLAG !! A székhelyünk az Érden van Győrhöz semmi közünk !! A postafiókunk az Mezőörsön van !! Ezt a fiókot bérli a cég HIVATALOSAN ugyanis fiók nyitáskor kérik a hivatalos cég papírokat !! Remélem megértetted!! Sztem érthetően írtuk le, próbáltuk a te felfogási szinted szerint. Üdvözlettel. : COSTA BRAVA KFT

2009. aug. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Tisztelt Costa Brava kft!!!!


Mint normális johiszemu emberek vedoje es ket baratok vedoje is irok ide onoknek!!!!!

ket baratom "megrendelte az onok szerzodeset. meg is jott. ez tok tuti. ki is fizettek a fejenkenti 18000Ft-ot. termeszetesen elotte megvolt a leinformalas. cegjegyzekszam,adoszam,cim. minden stimmelt. Na de a szerzodesen nem ezek az adatok voltam. mas adoszam,mas cegjegyzekszam,mas cim, ami egy regebbi costa brava kft-é. ami onmagaban nem is lenne problema. akkor hol itt a problema? Ott hogy ez a ceg mar torolve lett. tehat az onok cege kikuldott egy szerzodest a torolt ceg neveben se alairva se semmi. tehat a barataim fizettek es ha visszakuldik akkor szerzodes szerint kapcsolatba (szerzodesbe) leepnek egy torolt keggel? hat szerintem ez a tortenet nagyon szomoru!!!! (es munkaugyibirosag gyanus)

De ne keseredjetek emberek!!! van mas ceg aki ugyanezt a munkat hirdeti es tenyleg el is vegzi (nem kamu) en is emgrendelem a szerzodeset, es tobb idejig palyazik. es meg olcsobb is.(nem minden ceg kamu aminek fizetni keell. semmi kozom ehez a masik ceghez de mint eberbarat ha irtok nekem privat amit ezen oldalon keresztul megtehettek megirom nekten a honlajat. itt neem mert neemszeretnek jogi bonyodalmakat magamnak. de mit irrtaam a tortenete. igy a velemyenyem (a sajatom) hogy a costa brava kft Kamu!!!!!!

2009. szept. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Csak ennyi:

[link] Sajnos mi is fizettünk nekik...

2010. márc. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Mi is regisztráltunk több barátommal a céghez. Be is fizettük a 15 e forintot fejenként. A kiküldött szerződésben az volt, hogy a cég konkrét munkát nem kínál, csupán az önéletrajzokat küldi ki külföldre, ezzel a szerződésben leírtakat teljesítette. Ami szomorú, hogy közülünk egyikünk egy telefont se kapott. Kérdezem én hol van itt a kiemelkedő statisztika amiről a telefonban az öreglány hablatyol???
2010. márc. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Hali! Senki nem a kérdésre válaszol!Kijutott már valaki általuk??????????Én 18000ft-ot fizettem, és még itthon vagyok.A 3 hónap is letelt!!!!
2010. ápr. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
NEM jutott ki senki és már nem is fog:-D
2010. máj. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!