Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Árveréssel kapcsolatban van...

Árveréssel kapcsolatban van ilyen jogszabály? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Ha xy ingóságát elárverezik és az az árverezés amiatt történik teljes mértékben, mert felém volt egy nagyobb összegű tartozása és én részt szeretnék venni az árverésen a tartozás mértékének csökkenése végett, akkor nekem is le kell tennem az árverezésre kerülő tulajdon értékének 10%-át?

2012. júl. 25. 12:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Annyi pénzt kel le tenned amennyi az árverező "jutaléka" az általad árverés útján megszerzett érték után.

Hogy érthető legyen : Én is kértem az adósom ellen végrehajtást (VH) és én is részt vettem az árverésen.

Az árverezendő ingóságok, tárgyak azon az értéken kerülnek árverésre amely értéken azt a VH nyilvántartásba vette és lefoglalta. (ez az ár lehet alacsonyabb is mint a valós érték) Az árverésen többen is megjelenhetnek rajtad kívül és licitálhatnak. Pl. egy bizonyos tárgy értéke (árverési értéke) 100 000 ft-ról indul

azaz a VH ezen az áron kezdi meg a licitet,ha senki nem jelentkezik nem teszi fel a kezét és szól,hogy megveszi akkor a VH egy alacsonyabb összeget mond Pl. 80 000 ft. és így lemehet az árral azt hiszem teljesen 30 % ig azaz az eredeti 100 000 ft 30 % - ig. Ha senki nem veszi meg akkor kijelöl egy újabb azaz másik árverési időpontot. De ha a harmadik ki kiáltási áron te jelentkezel és szólsz,hogy te megveszed akkor ennek a 30 000 ft-nak a VH -ra eső jutalék részt (mennyi a VH jutaléka azt nem tudom ,azt kérdezd meg tőle az árverés előtti napokban,hogy tudjál felkészülni) ott azonnal kp-ban ki kell fizetned. Nem a vétel árat azaz a 30 000 ft-ot hanem a 30 000 ft érték után a VH-nak járó jutalékot. Ha nem tudod ott azonnal kifizetni ,érvénytelenné válik a licited. Ha nem te veszed meg a szóban forgó tárgyat akkor az aki megvette az a teljes árat ki kel,hogy fizesse Pl. 30 000 ft-ot és a VH abból a 30 000 -ből vonja le a saját jutalékát és az így megmaradt összeget utalja vagy kp-ban kifizeti ki/meg neked.

Ha van további kérdésed írj privátba.

2013. aug. 12. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!