Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti melyik félnek adnátok...

Ti melyik félnek adnátok igazat? Részletesen lent:

Figyelt kérdés

Adott két gazda, nevezzük őket Sándornak és Istvánnak. Ők ketten egyenlő arányban összedobják a pénzüket, és vetőmagvakat vesznek. Úgy egyeznek meg, hogy nem feleznek, hanem tetszés szerint használják fel a magvakat. István gazda azonnal el is veszi a magvak negyedét, és elülteti. Sándornak még nem alkalmas az idő, ő majd később akar ültetni. Istvánnak beérik a termés, sok pénzt keres rajta, és a következő tavasszal újra ültet. Most megint annyi magot ültet mint tavaly, így tehát úgy gondolja, hogy az eredeti magmennyiség felét felhasználva már nem ültet a másik feléből, azt Sándornak hagyja. Igen ám, de kiderül, hogy a magok csak egy évig életképesek. István bosszankodva tapasztalja, hogy a magok már nem kelnek ki, és közli Sándorral a hírt, hogy ő se számítson sok jóra a saját magvaival. Sándor erre közli, hogy a magok nem lettek szétosztva, közös birtokban vannak, így Istvánnak ki kellene fizetnie a kára felét, tehát a teljes magmennyiség árának a negyedét. István ettől mereven elzárkózik, ő úgy érzi, nem tartozik semmivel.

Ti melyik gazdának adnátok igazat?



2012. júl. 31. 10:47
 1/8 anonim válasza:
István.
2012. júl. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Felelőtlenség lenne válaszolni anélkül, hogy meghallgatnánk a Sándor-féle verziót is.
2012. júl. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mivel mindkét gazdának megvolt a lehetősége ugyanannyit elvetni és nem is egyeztek meg semmiben szerintem is Istvánnak van igaza. Nem tartozik semmivel, hisz őt is kár érte és nem az ő felelőssége hogy Sándor hogy rendelkezik a vetőmaggal.

Ráad a "matek" is rossz. Hiszen mindketten 2-2 egységet (4 negyed) fizettek ki. Ebből István 1 egységet használt fel. Ha kifizetne egy egységet Sándornak akkor neki 2-egység kára lenne Sándornak meg 1. Ha már fizetni kellene akkor max. a teljes összeg 12,5%-át (tehát a ténylegesen felhasznált vetőmag felének az árát)kéne számolni. De ezt sem lenne köteles megfizetni István hisz nem akadályozta Sándort a saját része felhasználásában.

"Közös lónak túrós a háta." legközelebb tessék szépen elosztani a vetőmagot a fizetés arányában és mindenki csinál vele amit akar...

2012. júl. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves 2# válaszoló!


Mi alapján gondoltad, hogy a kérdés részrehajló István felé?

2012. júl. 31. 14:04
 5/8 anonim ***** válasza:
Abból, hogy a leírásból mindenki Istvánnak adna igazat. Még Sándor is. Mivel viszont Sándor mégsem így gondolja, nyilvánvaló, hogy van egy saját verziója neki is.
2012. júl. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nos, lehet, hogy te, és más épelméjű emberek Istvánnak adnak igazat kapásból, de ne feledd, hogy vannak nagyon beszűkült gondolkodású emberek, akik nem tudják elválasztani az igazságot az ő saját érdeküktől, és most már valószínű, hogy Sándor is ilyen. Én vagyok a történetben az István gazda, és mikor Sándor előállt a kívánságával arra gondoltam, hogy ha ez az ember normális, akkor én vagyok nagyon-nagyon hülye. Most már a válaszotok alapján megkönnyebbültem, és örülök, hogy nem fizettem egy forintot se. Köszönöm a válaszokat.
2012. aug. 2. 19:03
 7/8 anonim válasza:

a saját véleményedet akartad hallani másoktól, vagy a véleményekre voltál kíváncsi, hogy aki a másikat is meghallgatná az már negativ hozzászólást érdemel tőled?

A sztoriban énis azt mondanám, hogy aki dolgozott vele és tette a maga dolgát az miért felelős... De alapvetően minden ember hazudik és mindegyik részrehajlóan meséli el a történetet ! Ez mindig így van, ezt hívják nézőpontnak !

2013. szept. 2. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

1. Nem tettem negatív hozzászólást a válaszoló felé.

2. Szerintem vannak azért olyan emberek, akik balátóak, és a másik szemszögébe is bele szoktak gondolni.

2013. szept. 3. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!