Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aki külföldön él: mennyi...

Aki külföldön él: mennyi időbe tellett, amíg megszoktátok a helyi fizetőeszközben való gondolkodást, számolást?

Figyelt kérdés

Nemsokára költözünk külföldre. Eddig csak néhány hetet töltöttem maximum külföldön, akkor is turistaként. Minden kiadásnál fejben visszaosztás forintra, átszámítás, stb.

Mennyi időbe telik, amíg az ember megszokja a helyi árakat, helyi pénzben számolást?


2012. aug. 3. 09:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Amikor az ember már kint él,és kint dolgozik nagyon hamar át tud állni az ország pénznemére. Egyáltalán nem számolom át,mert felesleges. Mivel fontot keresek így fontból fizetek,és nem forintból. Átszámolni csak akkor szoktam ha kérdezik hogy mennyi ott forintba átszámolva a benzin? vagy a kenyér vagy ez ? A vásárlásnál csak az volt időigényes,hogy kitapasztaljam mi hol olcsóbb,mit hol érdemes megvenni,és mit ne vegyünk meg mert pocsék íze van. De ezzel otthon is így van az ember ha egyik városból vagy kerületből költözik a másikba.
2012. aug. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kétszer éltem külföldön fél-egy évet, volt amikor euróban kaptam a fizetésem, volt amikor otthon forintban. A forintosabb nehezebb volt, mert folyamatosan a magyar árakhoz viszonyítottam mindent, így kellett kb. 3 hónap, mire átszoktam. Amikor euróban kaptam a fizetésemet, én egy hónap alatt átálltam, nem volt baj az euróban való gondolkodással...
2012. aug. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Leginkább az foglalkoztat, hogy mennyi idő megszokni a kinti bevétel/kiadások arányát. Gondolom eleinte akaratlanul is átszámolgatja az ember az addig megszokott fizetőeszközre (forint), hogy ez most mennyibe is került.


Szeretném elkerülni, hogy túlköltekezzek eleinte, mivel jóval kisebb számjegyűek az árak (az ottani pénznem és a forint között kb 60 a váltószám).

2012. aug. 3. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!