Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Emberek milyen egy országban...

Emberek milyen egy országban élünk? Egy betanított munkára nem tudnak elmenni az emberek, mert nem veszik fel őket!

Figyelt kérdés

2012. aug. 4. 09:13
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Tök mindegy gyerekek meg van az asztalos szakmám,érettségi,technikum német felsőfokú nyelvvizsga,asztalosnak azért nem tudok elmenni,mert nincs gyakorlatom nekik kevés az 5 év kapják be,mikor olyan intarziát csinálok hogy leszopják magukat.Hiába adom be itt Ajkán 100 helyre a jelentkezést basznak v.hívni,ha oda mész meg nincs és elküldenek vagy túlképzett vagy.Máshol meg a telefont sem veszik fel.Olyan is volt,hogy érdeklődtem egy cégnél úgy hívják Le Belier hadd tudják meg és kiröhögtek,hogy munkát keresek,értelmes ember vagyok elköszöntem és letettem.De azért az szánalmas,hogy 2 hónapja elküldtek és sehol nem találni semmit mást nem csinálok csak kocsikázok meg telefonálgatok b---a meg.Ha nem lenne egy kis műhelyem ahol maszekolok nem is tudom mi lenne.De jó lenne ha már valamerre alakulna a helyzet,mert ez fájdalmas.CSAK AKKOR KIK DOLGOZNAK A GYÁRAKBAN??????AZ EMBERT MUNKAKERÜLŐNEK NÉZIK,DE AZ ILYEN ALAK JÖJJÖN EL VELEM EGY NAPOT ÉS LÁSSA MEG MI AZ AMIKOR DOLGOZNI AKARSZ ÉS NEM TUDSZ!!!!Arról meg nem is beszélve,hogy üönéletrajz,azt is csak nyomtatom mint a hülye.
2012. aug. 4. 12:13
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

"CSAK AKKOR KIK DOLGOZNAK A GYÁRAKBAN?"



tudnék mesélni... Lehúztam a P&G nél egy évet csömörön.


Gépek csinálnak mindent!!!


amikor kezdtem még 5-en voltunk egy gépsoron ami percenként 2000 intimbetétet gyárt, és zacskóz be illetve dobozol.


4 hónap múlva elküldtek egy embert, egy év után meg még kettőt és vettek egy új robotot ami elvégzi a mukájukat (alapanyag utántöltés, és befüzés a váltáshoz)


A maradék ember már csak felügyel, karbantart, és takarít, plusz ha hiba van újraindítja a termelést.



Még 10 év és elérjük, hogy egy gyárban 2 alkalmazott lesz a vezérkaron kívül.


Az egyik minden nap bemegy és megnyomja a start gombot esténként meg a stop gombot, a másik meg felügyeli a munkáját, és jelentéseket ír róla a vezetőségnek...

2012. aug. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Erről a gyárról még annyit írnék, hogy kb akkora mint a budaörsi tesco, de ellátja közép európát, afrikát, oroszországot, és egész ázsiát betétekkel...


Azért az már mennyiség nem?

2012. aug. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

ma 11:48 "Az enyémet nem lopták el."


Ami késik nem múlik, nyugi majd szétadóztatják a magánnyugdíjpénztárakat aztán akkor majd azok lopják el...

A kormány meg rúg egy gólt magának a következő választások előtt, hogy ugye hogy megmondták, hogy vissza kell térni az államiba....

2012. aug. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

"Ami késik nem múlik,"


Európai alapjogokkal nem lehet szembemenni, ezt tudja a kormány is, ezért volt, hogy neked kellett lemondanod a nyugdíjadról, nem ők lopták el. Ígértek neked egyéni számlát, nem lett, fenyegettek, hogy ha maradsz magánban, akkor állami nyugdíjad nem lesz, nos, az is lesz. Sima fenyegetés volt, és majdnem mindenki bedőlt.

2012. aug. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

# 15/15 Időpont ma 13:18


Szerinted meddig lesz köze ennek az országnak még Európához?


Pár év aztán dőlünk mint a görögök...

2012. aug. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is kénytelen vagyok a postai szakmám ellenére egy gyárban dolgozni 4 műszakban.Mivel fröccsöntő munkagépek mellett dolgozunk,amik éjjel-nappal mennek,külön váltók váltanak de csak egyszer 20 percre mehetünk ki,mert az üzemvezető többet nem engedélyez.És hiába lenne kötelező a hőségriadó miatt az óránkénti 5 perces szünet,azt max. álmunkban kapjuk meg.Szívesen képezném magam tovább,de ilyen mukabeosztás és ilyen sz@r fizetés mellett hogyan?A számlákat fizetni kell,félretenni pedig már nem marad miből.Hiába dolgozom látástól vakulásig,sokszor még a 70 ezret sem érem el.Postára nem tudok bejutni,mert ott is csak az van,akinek befolyásos rokoni/baráti kapcsolatai vannak.Lehet kígyót-békát kiabálni az emberekre,hogy nem képesek tenni a sorsukért,de mi van akkor,hogyha az akarat megvan de nincs semmi lehetőség amibe belekapaszkodhatna?25/N
2012. aug. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!