Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy 2008-as Telenoros tartozás...

Évike7402 kérdése:

Egy 2008-as Telenoros tartozás miatt kaptam levelet a végrehajtótól. Mivel nem tudtam kiegyenlíteni ezért a végrehajtó zárolta a bankszámlámat és egyenesen neki utalták a fizetésem 100 %-át. Ez így jogszerű volt -e?

Figyelt kérdés
Igazából arra számítottam hogy levonásra kerül a 33%.De így most nem tudom hogy leszek ki a hó végéig 2 gyerekkel

2012. aug. 4. 11:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Ennek nézz utána, mert a fizetésednek csak a 33%-át tilthatják le. Nem volt közben valami olyan felszólítás, amiben ezt már előre jelezték, csak te nem vetted komolyan? Első lépésként keresd fel személyesen a végrehajtót, a tőle kapott válasz alapján lépj tovább.
2012. aug. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem ugyanaz a két dolog amiről beszélsz.

A végrehajtó inkasszót tett a bankszámládra. A bankszámlára érkező összegekből a bank mindaddig átutalja neki a megadott számlaszámra a számládon levő teljes összeget (a te költségeden) amíg a tartozás ki nem egyenlítődik, vagy az inkasszó lejár (ekkor újra ráteszi az inkasszót)

A fizetésből letiltáskor a munkáltatód a fizetésed egy részét nem neked utalja, hanem a végrehajtónak (itt van a 33, egyes esetekben 50%)

A munkáltatóddal próbálj megegyezni, hogy adjon fizetés előleget és készpénzben fizessen, ne utaljon.

2012. aug. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
Látod, nem kell annyit telefonálgatni.
2012. aug. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

Igen, ez egy nonszensz dolog, de sajnos jogszerű.

Az is megoldás lehet ha más családtag számlájára utaltatod a fizetésed.

2012. aug. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%
A 16.06-os javaslata nem rossz, de csak átmeneti megoldás. Ha ugyanis a végrehajtó nem kap pénzt a bankszámládról, a munkahelyedhez fordul és ott fogja letiltatni a béredet.
2012. aug. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, de legalább a maradékot nem inkasszózza le a bankszámláról, mint most.
2012. aug. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha munkabérletiltást ad ki ellened a végrehajtó akkor teljesen mindegy hogy utal vagy kp. fizet a munkáltatód, hiszen köteles tőled levonni a törvényben meghatározott összeget amit a végrehajtó letilt.

Mentes a levonás alól a mindenkori nyugdíjminimum összege, ez 2012-ben 28.500,-Ft. Az e fölötti rész 33 %-a tiltható le. De ha a fizud meghaladja a nyugdíjminimum ötszörösét, akkor az a fölötti rész korlátlanul levonható.

2012. aug. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!