Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mibe fektessem a pénzem?...

Mibe fektessem a pénzem? (cirka másfélmillió forintot)

Figyelt kérdés
Van kb. 1,5 millió forintom. A pénzre 5-7 év múlva lenne szükségem, külön szeretnék költözni, és szeretnék minél kevesebb lakáshitelt felvenni, vagy esetleg ha mellette gyűjtök is, egy kisebb lakással el akarom a hitelfelvételt kerülni. Mit ajánlotok, hogyan kamatoztathatnám ezt az összeget? Esetleg bankba tegyem? Ha igen, akkor melyik bankba? Illetve ha havonta akarok hozzá tenni, akkor a kamat az új összeghez fog mindig igazodni? Ha egy évben mondjuk kamatozott x összeget, akkor a következő évben annak a (ha 7%-ot kamatozik évente) 7%-át hozza? Fiatal vagyok, és még egyáltalán nem vagyok otthon ebben a témában! Bármilyen tanácsnak örülnék! (Havi 20 000 forintot tennék hozzá 5-7 évig.)

2012. aug. 8. 00:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
29%
Otp megoldja okosan...
2012. aug. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Hannibaleger válasza:
54%

Szia


Kérdésed nagyon jó sokan vannak így. Magyarországon rengeteg bank illetve befektető társág van. Mindegyiknek meg van a maga befektetési csomagjai amik közül lehet választani, de figyelembe kell venni sok mindent. Van a kamat adó amit már írtak előttem is illetve vannak még egyéb levonások is amikkel számolni kell. Ezekről érdeklődni kell mindig nehogy váratlanul érjennek.

- számlavezetési költség

- Kamat adó

- mennyi az értesítés költség év végén, mennyi az alapkezelési költség, illetve ha változtatni szeretnék rajta annak a költsége

- ha lejár a lekötés milyen összegért utalják vissza a pénz a számládra, vagy ha fel akarod venni mennyit vonnak le, és még milyen költségei vannak.(erre írok neked egy példát ami velem történt nem rég kicsit vicces lesz)

- illetve az inflációval is számolni kell ami a pénz romlását jelenti. Mert lehet hogy adnak neked évente 7% kamatot ha közben a magyar forint 8% romlik. Akkor egyből ott van hogy -1% tartasz és még a többi levonás még nem is volt.


Illetve vigyázni kell az unit link szerződésekkel ezek az életbiztosítások mögé bújtatott befektetések. Hatalmas költség szerkezetük van ami nekik jó és nem az ügyfélnek.


Ha nyitott vagy új dolgok iránt akkor célszerű szét nézni külföldi cégeknél is. Én így találkoztam egy osztrák független céggel aki nem úgy kezdi hogy milyen jó terméke van és kösd meg mert jó lesz neked, hanem úgy hogy elsőnek is 1 óra kötetlen beszélgetés felmérik hogy milyen célokra szeretnél megtakarítani. Felveszik a fontosabb adatokat aztán kidolgozzák a neked legmegfelelőbb megtakarítást.

Második alkalommal elmondják hogy mit ajánlanak neked ha tetszik a dolog elfogadott ha nem akkor meg nem vesztesz semmit. Ami jó ebben amit én kötöttem az hogy rugalmas szóval ha nem tudom befizetni a havi megtakarításomat nem fogok olyan fizetési felszólítást kapni illetve nem lesz benne hogy felmondják a szerződést! Átlátható mert lehet ígényelni online fiókot és napi rendszerességgel nyomon tudom követni hogy mit csinálnak a pénzemmel. Aktív vagyon kezelés van. Havi hozamot kapok( az első hónapban 5,7% a második hónapban 5,72% volt a hozamom szerintem nem rossz:). És valamennyire infláció védett is mert az osztrák állam kicsivel jobb helyzetben van náluk az évi infláció 2-3%, na de havi 5-6% hozammot kapok!

Bármikor hozzá férhettek a pénzemhez anélkül hogy fel kéne mondani a szerződésemet és a hozamokat sem bukom el csak annyi hogy kevesebb lesz a tőkém így kevesebb lesz a nyereségem a következő hónapban. Ingyenes befizetés és díjmentesen a kifizetés is.

Én megkötöttem és eddig nagyon jól jártam.

Az alábbi költségek voltak. Én havi 50 eurot fizettek be, 10 éves szerződést kértem. Akkor az alaptőke 6000 euro lehet a 10. év végén. A költségek:

- egyszeri 5% Ázsió 6000*0,05= 300 euro amit részletben is lehet fizetni.

- évi 1,68% alapkezelési költség

- évi 24 euro adminisztrációs költség

- Egyszeri 15 euró online hozzá férés a 10 évre.( évi 1,5 euro, de ez akkor is ennyi ha 15-20-25 évre kötött.


És ennyi nincs több költség.

Itt van a amit ígértem ami velem történt:

Otp értékpapírszámla

2 millió forintot 9 hónapra kemény 28.000 forint kamatot kaptam rá.

Ebből 26.000 voltak a költségek amiket egyből le is vettek, és 3900 forint volt az hogy vissza utalják a pénzem. Ha készpénzben akartam volna kivenni akkor nem 3900 forintot vontak vonna el hanem 18.000-ret. Ki lehet számolni hogy mennyire jártam jól!


9 hónap alatt buktam a pénzemen 1900 forintot, de csak azért ennyit mert vissza utaltattam.

Üdvözlettel: Hannibaleger

2012. aug. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Érdekes amit írtál. Az OTP-ről hallottam már eddig is rémtörténeteket, szóval végleg meggyőztél, hogy oda nem érdemes a pénzt betenni. Esetleg ennek az osztrák bankbank a nevét, elérhetőségét le tudnád írni ide, vagy privátba?

Egyébként köszönöm a tartalmas válaszod, hasznos volt!

2012. aug. 10. 16:30
 14/17 Hannibaleger válasza:
Szívesen.
2012. aug. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Csak azt tudnám mi a francnak fizetitek a kamatadót az itthoni bankoknál. Ki kell menni Svájcba, ottan számlát nyitni és kész. Aztán évente 1x kimégy kivenni a kamatot. Vagy netről intézed. A fidesz meg bekaphatja.
2012. aug. 15. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Kyani_Gábor ***** válasza:

Üdv!


Amennyiben érdekel, hasonló mint az osztrák verzió, szívesen mesélek én is privátban, egy nekem is már működő befektetésről.


Azt OTP-t és társait valóban el kell felejteni...


Ha érdekel, beszéljünk.


Szép estét


G

2012. szept. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
bankba nem tenném soha. 1 hektár föld 1milla. Azt kiadod bérbe évi 50 ezerért, így a pénzed kamatozik 5 %-ékot. A föld értéke mindig csak feljebb megy. Vagy még aranyat vennék. Semmi kép nem bankban tartanám, kizsákmányolnak mindenkit....
2014. jan. 7. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!