Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan döntsek két munkahely...

Hogyan döntsek két munkahely között? (most nem kérnék olyan megjegyzést, h. másnak egy sincs, nekem meg ilyen jó dolgom van, mert nagyon nem egyszerű számomra a döntés)

Figyelt kérdés
"A" m. hely: Ikergyes előtt dolgoztam egy munkahelyen, ahol 15 éve van határozatlan idejű munkaviszonyom, visszamehetnék elvileg, de közben elköltöztünk 40km-re. Csak autóval tudnék kijárni, kb. napi 2x1 óra utazás. Tudom, Budapesten ez nem számít soknak, de ez K-Mo, rossz utak, hosszan 30km-es táblák. Illetve 3 kisebb gyerekem van, én rendezem őket reggel-este, különóra, férj, nagymama nem tud besegíteni, ezt nem tudom, hogyan tudnám megoldani. Hogy a kollégákkal milyen lenne, nem tudom,8év hosszú idő, azalatt többen kicserélődtek. Anyagilag többet kapnék kb.40%-kal, mint "B"-n, de ebből lejön a nagy benzinköltség (viszont talán még így is több maradna, mint B-nél). "B" m. hely: gyes alatt határozott időben dolgozok közalkalmazottként. Helyben van, fizu irtó kevés,7 éve nem emelkedett, nem is fog. M. helyi hangulat rossz, áskálódás. Viszont gyerekeket tudom rendezni. Fogalmam sincs, mit kellene tegyek, de döntenem kell nemsokára, mert lejár a gyes-em. Nagyon ugrálni nem lehet manapság, főleg nem 3 gyerekkel és K-Mo-n, de nem akarok két szék közül a földre esni. Várom a véleményeket indoklással, ha vki konkrétan ilyen döntéshelyzetbe került, annak főleg örülnék, ha megosztaná velem a döntése eredményét és indokát.

2012. aug. 13. 10:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha biztosan ott maradhatsz a B munkahelyen, én azt javaslom. 3 kisgyerek mellett nem könnyű naponta több km-t utazgatni. Lehet, hogy az A munkahelyen több pénzed maradna, de gondolj saját magadra is. Mindig fáradt vagy, a gyerekekkel alig tudsz foglalkozni (vagy egyáltalán nem), szalad az egész háztartás, mindezek miatt nincs lelkierőd saját magaddal törődni. Hidd el, az a kis többlet nem éri meg. Ráadásul, mire a gyerekek nagyobbak lesznek, talán változik a gazdasági környezet is és akkor kereshetsz magadnak jobban fizető helyet.
2012. aug. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én az A-t választanám. Nem is elsősorban a pénz miatt, hanem írod, hogy rosszak a munkahelyi körülmények furkálódás-áskálódás, ilyenektől hányingerem van. És a közalkalmazotti munkaviszony biztosítja hogy a későbbiekben se legyél anyagilag túlságosan megbecsülve...
2012. aug. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is A-ra szavazok, és tudtommal ha nem a lakóhelyeden dolgozol, a munkáltatónak kell fizetnie az utazási költségeket (vagy egy részét). És a napi 1 óra utazás meg tök jó lesz arra, hogy reggel felébredj, végig gondold a munkahelyi feladatokat, hazafele meg elgondolkozz magadon, gyerekeken, mit főzzél vacsira stb.
2012. aug. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!