Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti is úgy látjátok, hogy a...

Ti is úgy látjátok, hogy a magyar embernek nincs ideje, hogy átgondolja a saját és családja életét, a munka mókuskerekébe rekedve dolgozik egy jelentéktelen összegért?

Figyelt kérdés
A magyar emberek már úgy belefásultak abba a mókuskerékbe amit nap mint nap hajtanak a nagyon kevés kis havi forintos összegekért, hogy már arra sincs idejük, hogy rájöjjenek, hogy mi is a legfontosabb számukra ebben az életben. A széleskörű és megterhelő munkahelyi elvárásoknak a magyar családok a legnagyobb szenvedői, mert a családra nem jut az embernek normálisan se ideje se energiája, ha egyszer a munkahelyén már teljesen kiszipolyozták. Olyan ez mintha egy agymosós diktatúrában élnének, van egy főnök, akinek meg kell felelni, nem számít, hogy egy nevetséges összeg érte a jutalom, nyalni kell a főnöknek, pedig az itt elvégzett munkáért külföldön háromszorosát négyszeresét kapnák.

2012. jún. 25. 10:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy ez a magyar ember hibája lenne. De igen, amíg külföldön napi 6 órát dolgoznak, ez a főállás, a nők 4-et, addig nálunk 10-12 óra az elvárás, éhbérért. Ha nem tetszik, lapát. És most már a munka törvénykönyvébe is betették, hogy nem kell a túlóráért fizetni, nem kell műszakpótlék. A gyermekeket meg valóban az utca neveli, mert a szülőknek nincs rájuk idejük, meg ha hulla fáradtan hazaérnek, akkor nincs kedvük sem a gyerekekkel foglalkozni.

Engem nagyon dühít ez a propaganda, miszerint külföldön csak fél év a szülési szabi, és utána mennek vissza a nők dolgozni, és mégis egészségesebb lelkűek a gyerekek. Tehát nem kell a 3 év GYES.

Hát, ezt érdemes lenne közelebbről megvizsgálni. Én voltam Angliában babysitter. A nők nagyon kis százaléka ment vissza dolgozni a gyermek 2-3 éves koráig. Nem azért, mert az állam fizette, hanem azért, mert a férfi keresett eleget. Utána meg felvettek egy au-pairt, aki elment a gyerekért, meg rendbe tette a lakást, mindez nekik alig fájt valamibe, csak legyen egy plusz szoba a lánynak. Délután meg van idejük a gyermekeiket nevelni.

Ehhez képest nálunk a nők folyamatos műszakban dolgoznak, utána meg még vár rájuk a háztartás, az ovi meg 4-ig van nyitva. És akkor jön a duma, hogy majd a nagymama, de már a nyugdíjkorhatár is a csillagos év. Egy 45-50 éves nagymama még nem nyugdíjas!

A nők nem mernek 1-2 gyereknél többet vállalni, ha mégis, a gyerekek csak kallódnak. Én nagyon félek, hogy mi lesz itt 10-20 év múlva.

2012. jún. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Antimod ***** válasza:
100%

Igen, de nem csak Magyarországra jellemző. Az USA-ban tudtommal kevesebb az alapszabadság, mint itt, a szülési szabadság pedig kb. két hét... nincs GYES, meg ilyenek. Sydney-ben is sokan dolgoznak napi 10 órát.

Lehet komcsizni, bár nem vagyok az, de semmiképp nem tartom elfogadhatónak, hogy orrvérzésig kell dolgozni minden hülyeséget, miközben az értelmes munkákból (betegápoló, utcai takarító, rendőr, tűzoltó stb.) megélni is alig lehet.

Lehet, hogy külföldön többet kapnak, de a szabadidő szerintem megfizethetetlen, pláne, ha a családdal töltött idődet veszik el. Ezért szerintem egy bizonyos - megélhetést úgy-ahogy biztosító - nívó fölött már nem a pénz számít.

2012. jún. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nekem most nincs munkám, és úgy érzem, hogy ez a szabadság vagy munkamentesség többet ér, mint havi 50 ezer forintért gyomorideggel bemenni valami gonosz magyar mentalitású munkatársak csoportjába.
2012. jún. 25. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!