Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hány ezer forintos azoknak a...

Hány ezer forintos azoknak a havi fizetése, akik be tudják rendezni az egész lakásukat az IKEÁ-ból?

Figyelt kérdés

2012. aug. 15. 22:07
 1/3 anonim ***** válasza:
54%
IKEA az elfogadható gagyi kategória a bútorokban. Ott az alsó középosztály vásárol, ennek megfelelő fizuval.
2012. aug. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
86%

Ez tényleg így van, több kategória van, nyilván vannak a nagyon drágák, vannak a közepesek és vannak az olcsó dolgok, amik közül sok jó van, de a legolcsóbbakat azért én nem ajánlanám mindenből.


Én régebben azt hittem az ikea milyen drága már, de közben meg nem is az. Mikor anno elkezdtünk bútort keresni, akkor az ilyen kicsi gagyi bútorosoktól elkezdve végig néztünk mindent, és ugyanolyan áron az ikeáshoz képest olyan gagyikat adtak!


Lehet gagyizni az ikeát, de manapság már senki sem 40 meg 60 évre vesz bútort, tömör rózsafát, meg 190 kilós étkezőasztalt, de az biztos, hogy kinézetre, használhatóságra, ár-érték arányban egyszerűen verhetetlen. A garanciák eszméletlen hosszúak, és az is biztos, hogy ha 5-6 év múlva mégy vissza akkor is fogsz olyan bútort kiegészítőt találni, ami színben, méretben és stílusban pont jó a régi darabjaidhoz.


Ráadásul mindig vannak akcióik, hol nappali bútorra, hol fürdőszobára, kifutó darabok, family akciók, meg minden.


Nálunk én már nem átlagosan keresek, de ameddig mindketten a 100 körül jártunk, már addig is csak ikeás bútoraink voltak, egyszerűen nem egyben vettünk meg mindent, hanem hol ezt, hol azt.


A kedvencem még az, mikor azzal jönnek, hogy az asztalos ugyanannyiból sokkal jobb konyhabútort készít. Csak azt szokták elfelejteni, hogy az ikeában a katalógus és kiállított konyhabútorok mind a fiókos elemekből vannak összerakva, amik 3x-4x többe kerülnek, mint a sima ajtós elemek, cserébe, nem lehet őket belökni, akárhogy próbálod bevágni a fiókot, lelassul és hangtalanul kúszik be, jól pakolható, jól átlátható, kényelmes stb. tehát ezért tűnik úgy, hogy fú de drága, miközben ha a sima ajtós elemekből rakod össze, amilyet az asztalos is csinálni fog, akkor már mindjárt jóval olcsóbb az ára is.

Egyébként unokatestvérem 600 ezerért csináltatott tömör fa konyhabútort asztalossal, és mit mondjak, szánalom amilyen használhatatlan a sarokszekrény belülről. Hatszáz ezerért az ikeában már olyan konyhabútort raksz össze ugyanakkora helyre, hogy épp csak nem adja a kezedbe azt, ami kell.

2012. aug. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
87%

Nekem az asztalos másfélszer annyiért csinálta volna meg a beépített szekrény butított változatát.

Na jó, az ikeást mi raktuk össze, de sokkal szebb lett!


Arra azért ne vegyél mérget, hogy a színeken évekig nem változtatnak, mert már volt erre példa. Én már szívtam ilyennel.

2012. aug. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!