Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyit érhetnek pontosan a...

Mennyit érhetnek pontosan a bakelitlemezeim?

Figyelt kérdés

Használtak, de többségük jó állapotban van. Összesen van kb. 100db, abból 10 kislemez (a többi nagylemez). Itt a részletes lista:


*****


Interneten nagyon vegyes (200Ft-8000Ft-ig érő) árakat találtam, ezért vagyok tanácstalan. Ha valaki már akár 1-2-nek is tudja az árát, azt nagyon megköszönném!!! (egyetemistaként el kéne a pénz...)



* Automatikusan eltávolított tartalom.

2012. aug. 21. 11:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Túlnyomórészt kommersz dolgokat látok, amik nem rendelkeznek kiemelkedő értékkel. Ami úgy érdekesebbnek tűnt, arra rákerestem, itt van példának: [link]

mint láthatod, elég sok eladó példány van, és próbálnak az eladók egymás alá "licitálni" a siker érdekében. Aki először felrakta, 25 eurót akart érte, de azóta se kelt el. Aztán jöttek a többiek, ők se adták el, és most alig 4 eurónál tart az ár. Ezzel azt akarom mondani, hogy hiába van valaminek egy elképzelt, eszmei értéke, a gyakorlatban annyit ér, amennyit adnak érte. És ez kiszámíthatatlan. Én például egy Neoton lemezt 15 euróért kezdtem hirdetni, de végül 4 euróért adtam el egy külföldinek. Szóval kiszámíthatatlan a dolog. Keresgélj az általam linkelt oldalon, és talán képbe kerülsz az árakat illetően. Mondjuk nem árt tudni, hogy itt a célközönség nem magyar.

2012. aug. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hú, köszönöm szépen, ez sokat segített. Közben olyat is olvastam valahol, hogy lehet jobban megérné egyben eladni az egészet. Erről tudna esetleg mondani valamit? Köszönöm!
2012. aug. 21. 14:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyben lenne célszerű eladni, mert egyenként nyilván nem lenne mindegyikre vevő. Viszont ilyen esetben az ár darabszámra vetítve eléggé alacsony lenne, mert ha sok benne az érdektelen dolog, azért nem érdemes sokat fizetni.

Ha te ezekhez a lemezekhez érzelmileg kötődsz, például a családi örökség része, akkor inkább ne add el. Ha semmit se jelentenek neked, és csak a helyet foglalják, akkor érdemes csak eladni.

Szóval neked kell eldöntened, hogy megérné-e megválni tőlük egyben, egy viszonylag alacsony áron, vagy eladogatni darabonként, de ekkor a siker nem garantált. Ha a 20 százalékát eladnád, azt már siker lenne a mai viszonyok között.

AZ ország mely részén találhatóak a lemezek?

2012. aug. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Eladnám mindet, egyikhez sem kötődöm érzelmileg. Szolnokon vannak, de ha szükséges, Pesten is oda birom adni.
2012. aug. 23. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!