Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Előfordulhat olyan, hogy a...

Előfordulhat olyan, hogy a munkahelyem szándékosan alacsonyabb összegű táppénzt számol nekem, mint amennyi járna?

Figyelt kérdés
Megtehetnek ilyesmit? (Így kevesebb táppénz hozzájárulást kell fizetniük, nem?) Hová fordulhatok ilyen esetben? A munkahelyem vagy az OEP számolja ki egyébként?

2012. aug. 22. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:
56%

Kötött a táppénz összege, nem tud kevesebbet elszámolni.

1 napra járó táppénz = az 1 napra bejelentett fizetésed 75%-a.


Nem kell sehová fordulnod, számold ki, biztos hogy ennyit kapsz.

2012. aug. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%
Ja, még annyit, hogy az 1 napra járó fizetésedet munkanapra számold, táppénzt pedig hétvégére is megkapod.
2012. aug. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem csak 60%-a? Úgy tudom, minimum 2 év biztosított idő (munka) után 60% jár, az alatt csak 50%.


De lehet olyan, hogy csak az alapbéremet veszik figyelembe, a pótlékokat, kompenzációt, nem?

2012. aug. 23. 18:08
 4/5 anonim ***** válasza:
56%
így van, csak az alapbér számít. Én 70-75%ra emlékszem, de lehet, hogy 60% a nyerő.
2012. aug. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Változott a törvény, azt hiszem 2012-ben (de lehet, hogy tavaly).
2012. aug. 23. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!