Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy ismerősöm kölcsönkért 150...

Egy ismerősöm kölcsönkért 150 ezer forintot. Úgy lennék nyugodt, ha kölcsönszerződést írnánk alá, amit közjegyző hitelesít. Ekkora összegnél milyen biztosítékot kérhetek?

Figyelt kérdés
És igaz, hogy kamatot nem, mert az banki tevékenység, és magánszemélyként illegális?
2009. júl. 25. 07:36
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
nem illegális, d eha már közjegyzőn gondolkodsz mert ennyire nem bízol benne, akkor sztem inkább ne adj kölcsön !!!!
2009. júl. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%

150 ezres hitelnél kifizetsz 30 ezret a közjegyzőnek?

Egyébként természetesen kérhetsz kamatot, a banki alapkamatot.

Ha felmerült benned, hogy biztosítékot kérsz, akkor ne adj kölcsön.

2009. júl. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
96%

Papir nélkül semmi esetre se adj kölcsön, mert különben nagyon megjárhatod. Egyébként elég, ha két tanu elött adod a pénzt és a kölcsönszerzödést is aláiratod velük - de egyszerre kell mindenkinek aláirni, nem elég, ha a szomszédo megkéred másnap. A tanuk nem lehetnek egyikötökkel sem rokonságban, mert ugy nem érvényes a szerzödés.

Kamatot kérhetsz, de nem akármennyit.

2009. júl. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Benne megbízom, tudom, hogy ha lesz pénze, akkor megadja. Csak abban nem vagyok 100%-ig biztos, hogy tud majd később szerezni pénzt. De segíteni tudnék rajta.
2009. júl. 25. 09:01
 5/5 anonim ***** válasza:
96%
pénzt asszonyt nem adunk kölcsön!
2009. júl. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!