Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha nekem euro alapú devizaszám...

Ha nekem euro alapú devizaszámlám van, de dollárban kapom rá a pénzt és egy olyan országban leszek ahol egy harmadik pénznemet használnak, az úgy nekem nagy veszteség lesz ha pénzt szeretnék levenni? Vagy mindenképp csináltassak dollár alapút?

Figyelt kérdés
2012. aug. 27. 13:36
 1/1 anonim ***** válasza:
Hát igen ennyi átváltásnál nem csak amiatt buksz, hogy a bankok elég rosszul váltanak, hanem egy csomó banki költséget is felszámolnak. Nem tudom miért akarsz egy harmadik országban pénz felvenni a számládról, de erre a dollár alapú számla nyitása sem megoldás. Utóbbit csak akkor tedd meg, ha rendszeresen kapsz dollárt. Viszont ha te KP-ban akarod magadhoz venni az összeget, akkor mindenképpen buksz, kivéve ha valahogy kihagyod a bankokat a buliból és KP-ben kéred az összeget attól, aki eredetileg utalná.
2012. aug. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!