Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha ebayről rendelek pl hongkon...

Ha ebayről rendelek pl hongkongból milyen pluszköltségek vannak, vám, adó ilyenek? Kisebb csomagnál ami belefér borítékba is annál is van vám meg ilyenek?

Figyelt kérdés
2012. aug. 27. 18:12
 1/5 anonim ***** válasza:
ez engem is érdekelne
2012. aug. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem a csomag mérete, hanem az értéke számít..

Ha beleesik a vámolandóságba (talán 50 dollár), akkor jön rá az ÁFA és a VÁM.

De kisebb méretű csomagnál (pufi boríték) szinte biztos hogy nem.

A DHL meg az EMS szereti vámba beadni, posta nem...

2012. aug. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Legutóbb mikor utánanéztem 15000 forint volt a határ (postaköltséget nem számítják). Persze ha úgy küldik, hogy ennél kevesebb összeg van feltüntetve mint érték (és mondjuk mégis drágább volt) akkor az legtöbbször nem kerül elvámolásra, ma már nem szórakoznak annyit mint régen, amikor egy sima levelet is felbontottak.
2012. aug. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

mikor nézted utoljára?

mert nekem pár éve is vmi 20 dolcsi volt, ajándék meg 45 dolcsi értékhatár és a postát is beleszámolják!

és úgy tudom most is vhogy így dolgoznak vamos honlapon könnyen megtalálod google-lel

ez vonatkozik az eun kívülre

akkor náluk 1,4x kell szorozni az árat akörül jön ki hogy mennyibe fáj ha lesarcolnak: termék ára meg postaköltség összege szorozva a vámmal ca 6% és ez szorozva az áfával ami most mennyi is 25 vagy 27%?

nah mindegy tehát szopatás az egész, én abba is hagytam...


amúgy sajnos már jobban ellenőriznek mert Viki kiadta a NAV-nak hogy több mint 1 milliárddal kell megnövelniük az ezévi bevételüket szóval a kis csomagok is kinyitásra kerülnek manapság...:S legalábbis ez a tapasztalat, ismerősnek rengeteg cucca állt náluk...

és hatósági eljárás indult ellenük, mert túl sok cucc akadt fent a vámon...


ez az ország élhetetlen már, minden kisarcolnak az emberből...:(

2012. aug. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4-es: igazad lehet, én egy tavalyi leírásra emlékeztem. De tudjátok mit utána fogok járni, mert én is szeretném tudni pontosan. A nav honlapján a vám résznél postai küldemény esetére nem találtam erre vonatkozó infót, de simán lehet hogy csak vak voltam. Ha megtudok valami, megírom. :)
2012. aug. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!