Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Akik régen az Amway-ből vagy...

Akik régen az Amway-ből vagy más MLM rendzserből meggazdagodtak, azok a mai napok jól megélnek belőle? Mármint akik a legfelsőbb szinten vannak.

Figyelt kérdés
Ugyanolyan sikere van ezeknek ma is?Azt tudom,hogy ma már felesleges ilyenekbe beszállni,csak 20 éve volt érdemes..
2012. aug. 29. 16:04
 1/7 anonim válasza:

Hát,a többi MLM rendszert nem ismerem igazán,és nem is nagyon ajánlanám neked.De az Amway jó,eleinte én is kételkedtem benne,de most már látom,hogy ez az egyetlen olyan rendszer,ami tényleg nem átverés.

Ez attól függ ki mennyit foglalkozott/foglalkozik vele.Ha egy erős csapatot építettek ki,akkor élete végéig jól megélhet belőle.

Szerintem napjainkban is érdemes beszállni,persze csak annak,aki dolgozik is vele.:)

2012. aug. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez még működik?

Miről szól, pár mondatban? Arra emlékszem hogy ilyen tisztítószereket tukmáltak mindenkire, vagy nem?

2012. aug. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Szó nincs tukmálásról.Nem erről szól.Persze van egy olyan lehetőség is ennél a cégnél,hogy árulod ezeket a termékeket,de szerintem ezt kevesen szereti csinálni,és sok ember,akik olyan "bölcsek" emiatt szokták az Amwayt kritizálni.

a lényeg az,hogy benne vagy egy csapatba,mert ez egy csapatjáték.Vannak termékek(a skála elég széles,van takarítószer,étrend kiegészítő,víztisztító,szépségápolási termékek,stb.),ezek közül sok olyan van,amit az ember ígyis-úgyis megvesz,például a fogkrémet,a mosóport,meg a hétköznapi dolgokat.Ezeket érdemes itt megvenni,mert egyrészt kiváló minőségűek,az áruk egy rövid számolás után megfelelő,és ráadásul pontokat kapsz érte,ami annyit jelent,hogy ha elérsz egy bizonyos pontértéket egy hónapba,akkor a cég a jelenlegi szinted(mert vannak bizonyos szintek is a pontok után)alapján visszautal neked pénzt.És ráadásul ha keresel olyan embereket,akik pénzt akarnak keresni,és ők is szívesen vásárolnak saját maguknak(szóval nem neked kell eladni,hanem majd ő veszi meg magának)akkor az ő pontjaik is számítanak neked.Pl: te vásárolsz mondjuk egy hónapba 200 pont értékben(ez kb 100 ezer forint,de itt nincs kötelező vásárlás,és ez a 100 ezer ha a rokonaidnak is tetszik és ők is vásárolnak tőled simán megvan)és a csapatod,ahol mondjuk van 10 ember és azok is fejenként 200 pontért vásárolnak,akkor összejön 2200 pont,és ebből neked 9% jut(nagyon fontos,hogy ezt nem a csapattagoktól veszik el,ezt külön utalják el neked),ami kb 96 ezer forint.

És ha segítesz az alattad lévőknek,hogy hogyan kell beszélni az emberekkel,mert nem tukmálni meg erőszakoskodni kell,hanem egy lehetőséget kell felkínálni pénzkeresésre,akkor ők is jobban tudnak majd embereket keríteni maguk alá,és az ő pontjaik alapján is kapsz vissza.

Én szerintem ez egy igazságos rendszer,ahol értékelik a munkádat.És végül is mit kell tenned?Beszélned pár emberrel(nem házalni,hanem beszélgetni),vásárolnod az áruházból(ez se kötelező),meg építeni a csapatot.Nehéznek hangzik?Szerintem nem.:)

2012. szept. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

De hát ez egy piramis játék amit itt leírsz, vagy nem!?

Mindenki jól jár. Egy ideig. 200e Ft-ért vásárolok és 96eFt-ot visszakapok? Na de ez meddig tartható?

Ez piramisjáték.

2012. szept. 4. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Akik régen az Amway-ből vagy más MLM rendzserből meggazdagodtak, azok a mai napok jól megélnek belőle?"


Nehéz erre általános választ adni.

Egy részük olyanra építette a hálózatot, hogy a mai napig komoly passzív jövedelmet keres belőle, és senki nem tudja a szűkebb ismeretségi körén kívül, hogy mit csinál.

Másik részük szintén ilyen stabilra építette a hálózatát, de a mai napig ezzel foglalkozik és építi tovább.

Harmadik részük szintén ilyen stabilra építette a hálózatát, és eladta azt. Van egy jól meghatározható piaci értéke egy olyan üzletnek, ami havi szinten az ember ténykedése nélkül hoz mondjuk 200 ezer, vagy 2 millió, vagy 20 millió forintot. Velük sem lehet tudni, mi van.

Negyedik részüknek nem sikerült elég sbilra építeniük a hálózatot. Közűlük van, aki megpróbálta újra, esetleg másik MLM-mel próbálkozott, de az is lehet, hogy az élet teljesen más területén próbált nmeg sikeres lenni. Van, aki újra sikeres lett közűlük, más meg nem. Az egykori nagy üzletükből keresett pénzt van, aki elherdálta, más meg nem.

Ötödik részük már meghalt azóta. Esetükben a fenti pontok az utódaikra vonatkozhatnak.


Annyi biztos, hogy az első három eset nem vonatkozik minden MLM-re, csak azokra, amelyek megmaradtak, és ma is sikeresek. A kérdésben említett Amway pl. ilyen, és van még néhány példa. A többség azonban tönkrement, és a nevüket sem tudjuk. Az MLM üzleti modell nagyszerű, de ahhoz, hogy egy üzlet jó legyen, még messze nem elég, hogy MLM legyen.


"Mármint akik a legfelsőbb szinten vannak."

Minél magasabb üzleti szintről beszélünk, annál jobb eséllyel lett stabil vagy legalább egy része az.


"Ugyanolyan sikere van ezeknek ma is?"

Igen. Nagyjából ugyanakkora, talán egy kicsit nagyobb. Valamivel többen építik valamelyik MLM hálózatot, mint régen, és nagyjából ugyanannyian fikázzák a szokásos marthaságokkal.


"Azt tudom,hogy ma már felesleges ilyenekbe beszállni,csak 20 éve volt érdemes."

Ez az egyik szokásos marhaság. Ma legalább annyira érdemes elkezdeni, mint 20 éve. Persze, nem mindegy, hogy melyiket. A kérdésben említett Amway-t biztosan érdemes.

2012. szept. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

08-30 16:42

Nem csak annak érdemes beszállnia, aki dolgozni akar vele. Jövedelemre, persze, csak az számítson. Aki nem akar dolgozni vele, az is nyugodtan használhatja arra, hogy innen intézi a bevásárlásait. Ha ez az állítás nem lenne igaz, akkor tényleg pilótajáték lenne. Bár az üzlet valóban sokkal többről szól, mint termékek forgalmazásáról, az egésznek nem lenne értelme, ha nem érné meg az itt kapható termékeket mindenféle üzleti cél nélkül, pusztán az ár/érték arányukért megvásárolni.

2012. szept. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Fenyvesi Gergely válasza:
És még Mindíg dübörög. Én is csinálom és egy ismerősöm aki 21 éve csinálja 3.5 millió jogdíjjat lap.
2016. okt. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!