Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek azokról...

Mi a véleményetek azokról akik csórók de olyan vágyaik vannak hogy saját lakás, autó stb? Miért nem nyújtózkodik mindenki addig amíg a takarója ér?

Figyelt kérdés
Miért vesznek fel hiteleket az emberek? igenis, egyesek arra születtek hogy albérletben éljenek, mi ezzel a gond?
2012. szept. 7. 14:24
1 2 3 4
 1/34 Antimod ***** válasza:
80%

"igenis, egyesek arra születtek hogy albérletben éljenek, mi ezzel a gond?"


Senki sem született arra, hogy albérletben éljen. Saját lakás mindenkinek jár(na), elég szomorú, hogy ott tartunk, hogy ezt sokszor lehetetlen megszerezni.


A kérdésed második felével már egyetértek, sokan nagyzolásból vesznek fel hitelt (luxusautó, luxusnyaralás), aztán nem futja az alapdolgokra sem. De ez más kategória.

2012. szept. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
63%

Miért ne lehetnének vágyai az embereknek?


Én például azért veszek fel hitelt, mert értelmesebbnek látom azt, hogy havonta fizetek egy kisebb összeget, ami vállalható, mint hogy teljesen lenullázzam magam. Adott esetben, ha valami történik továbbra is fizetni tudom a kiadásaimat, ameddig normalizálódik a helyzet a meglévő pénzemből. De ha lenullázom magam a vásárláskor, akkor ha valami történik ott állok tényleg egy fillér nélkül és akkor büszke lehetek magamra, hogy ja ugyan nincs hitelem, de nem tudom fizetni az alapvető kiadásaimat sem, mert nem maradt pénzem.


Viszont nem fogok egész életemben csak ülni a pénzemen, és nem venni soha semmit magamnak, mi lesz, ha alapon, mert akkor ennyi erővel fel is fordulhatok, mi értelme az életemnek, csak dolgozok, eszek, szarok, igényeim meg ne legyenek?

2012. szept. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
88%

Nincs ezzel semmi gond, lehetnek az embernek vágyai.


Semmi véleményem nincs róluk, teljesen normális, hogy idővel mindenki lentről kezdi és szeretné idővel megvalósítani a céljait (albérletből- lakás, bicikliből-autó).



Mondjuk nem igazán jött le, hogy ennek a kérdésnek valójában mi értelme...

2012. szept. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
74%

* hogy idővel mindenki lentről kezdi és szeretné idővel megvalósítani a céljait (albérletből- lakás, bicikliből-autó).


Jav:


hogy mindenki lentről kezdi és szeretné idővel megvalósítani a céljait (albérletből- lakás, bicikliből-autó).

2012. szept. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
94%

Másik az, ha van egy saját lakásod és a végére érsz a törlesztésnek, az mindig a fejed felett lesz és csak a havi számláid lesznek kiadásnak, tehát biztonságosabb lesz később, nyugdíjas korodra stb.


Tehát, ha visszafizetted a lakásodra a hitelt és 20 év múlva munkanélküli leszel, akkor nem nézel annyit tv-t, meg letekered a fűtést, esetleg, ha tudsz, akkor anyádékhoz költözöl és kiadod a lakást oszt cső még bevételed is lesz legalább. Míg, ha albérletes vagy akkor ott a bérleti díj is, nem csak a számlák és az nem csökkenthető vagy szüntethető meg.

2012. szept. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Lehetnek vágyai, de mi értelme a túlzó, irreális vágyaknak?


Amúgy meg a hitel mindig hülyeség, mivel mindig többet adsz vissza mint amennyit kaptál. ilyen alapon havonta félre raksz annyit amennyit fizetnél és ennyi. aztán a végén majd megveszed. nem egyszerűbb és olcsóbb? de.

2012. szept. 7. 15:01
 7/34 anonim ***** válasza:
70%

Mire tegyük fel összejön egy akkora összeg amit hitelként felvesz valaki, az nem 2-3 év elrakott pénzből jön össze, hanem több 10 év alatt.



Ha pedig otthon tárolod a pénzedet, folyamatosan értéktelenedik...

2012. szept. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
37%

Mert hülyék, azért. Azt képzelik, a pénz végtelen. Hát sajna nem.

A hitelfelvétel meg a lehető legnagyobb ökörség, a cápázóhorog orrú ricsiriccs férgeket kivéve nem jó senkinek. A hitelre ott van a rohadt kamat, az átlagkeresetek itthon az éhendögléshez is kevesek, úgyhogy a hitelnek adósságspirál lesz a vége.

2012. szept. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
70%

AHA! És addig ameddig félre rakom havonta a pénzt, akár 10-15 évig, addig annak mennyit romlik az értéke és mennyit fizetek ki albérletre szerinted?


Én a lakáshitelemet úgy vettem fel, hogy úgy kb. 1.2 millióval fogok többet visszafizetni, mint amennyit felvettem.


Viszont amennyit felvettem, azt még vagy 10 évig gyűjthettem volna, de nem tudtam volna gyűjteni az albérlet fizetése miatt, szóval erről ennyit, ebben a 10 évben szerinted mennyi albérletet fizetek ki havi mondjuk csak 40 ezrével számolva? És szerinted 10 év múlva, mire összegyűjtök annyit, amennyibe a mai napon kerül a lakás, addigra tudok abból a pénzből lakást venni? Hát marhára nem.


Ne haragudj, de ezzel a hülyék, akik hitelt vesznek fel szöveggel azok jönnek, akiknek vagy a nyakába szakadt egy örökölt lakás, vagy pénzösszeg, vagy a szüleik megvették nekik, ami kell.

2012. szept. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
63%
Másként nekem ne magyarázd meg, hogy 50 éves korod előtt összegyűjtöttél vagy 10milliót lakásra, mert nem fogom elhinni. Esetleg, ha havi egy milliót keresel mondjuk, akkor lehet. De havi 150 ezer forintból ami egy normális sőt, jó fizetés, amiből 50 ezer csak a bérleti díj, és még számláid is vannak, ennél is meg mást is csinálnál, a büdös életben nem fogsz magadban kispórolni egy lakást.
2012. szept. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!