Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nappali tagozatos diáknak 3...

Nappali tagozatos diáknak 3 műszakos munka?

Figyelt kérdés
Több helyen is olvastam, hogy 18 év feletti, nappali tagozatos diákokat keresnek gyárba dolgozni 3 műszakba. Ez kivitelezhető? Egy diák hogy tud dolgozni 3 műszakban hétfőtől péntekig, s mellette iskolába járni, tanulni? Ez az állás lehetőség nem diákoknak való, hanem munkanélküli felnőtteknek. Mért nem nekik ajánlják ezt a lehetőséget, amikor az ország tele van munkanélküliekkel? Mért szerencsétlen diákokkal kell ezt megoldani, akinek ez nem is kivitelezhető? Egyszerre úgy sem fog tudni iskolába járni és dolgozni is. Én nem értem ezt az egész munkaerő piacot, mi folyik ebben az országban? Egy felnőtt ember, főleg akinek már huzamosabb ideje nincs munkája, s akinek talán gyerekeket is el kell tartani, meg hitelt fizetni stb., az nem jobban rászorulna a munkára, mint egy diák? Jó, persze a diáknak is kell plusz pénz, de nem hiszem, hogy ez nekik való lenne. Most akkor ki jár jól? Senki, mert a munkanélküli továbbra is az marad, a diák meg nem fogja tudni elvállalni, a munkáltató meg munkaerőt nem kap.
2012. szept. 7. 16:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Passzív féléveseknek szokott lenni ilyen hétfőtől-péntekig egész műszakos rend.

Miért nem a munkanélkülieknek adják? Nem azért,mert a diákokat annyira imádják,csak azok után máshogy és kevesebbet kell fizetnie a munkáltatónak,ennyi. Az már baromi rég le van itt szarva,hogy mi van veled,éhen is dögölhetsz ha nem tetszik a netto 70ezer forintos rabszolgamunka.

2012. szept. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De ez is rabszolga munka. A szerencsétlen munkanélküli még ezt is bevállalná. Mégis hogyan, ha ezt a szar melót is elveszik előlük és inkább a diákoknak adják? Az is lehet, hogy ezek a munkák csak ideiglenesek, mondjuk egy hónaposak és ezért keresnek diákokat. De ez is felháborító, mert ez azt jelenti, hogy nincsen az országban hosszú távú munka lehetőség és nincs szükség dolgozókra sem.
2012. szept. 7. 16:33
 3/9 anonim ***** válasza:
Azért adják a diáknak,amit már az előbb is írtam: minél kevesebbet kelljen fizetni a dolgozók után. Azt pontosan nem tudom megmondani neked mennyivel kevesebbet,de abból kiindulva,hogy amikor én anno diákmunkán voltam 100-150 fttal több volt a nettó órabérem,mint az ott dolgozó felnőtt,állandó munkásoké..hát biztos nagyon megéri nekik diákot felvenni,ha még több fizetést is tudnak adni nekik.
2012. szept. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ez szánalmas... A diákot kihasználják, a dolgozni akaró ember meg éhen hal... Ez most hogy van? Csak nekik éri meg, másnak nem. De lehet nekik sem, mert nem biztos, hogy találnak olyan diákot, aki ezt be tudja vállalni iskola mellett.
2012. szept. 7. 16:57
 5/9 hájaaa ***** válasza:

Most mit vagy ezen annyira felháborodva? Kb 4-5éve ez megy. Egy nettó 70ezres bér után 140-150ezer a bérköltség. Gondolom egy diák után meg a fele vagy legalábbis kevesebb. Ha én munkáltató vagyok akkor szted melyiket választom? A fogyasztói társadalmat kikell szolgálni, minél olcsóbban minél gyorsabban. Szted ezt lehet drágább munkabér mellett?

Nem lehet!

2012. szept. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez nem csak 4-5 éve megy így, hanem már a 90-es évek óta. Konkrétan belefutottam, hogy munkát kerestem levelezősként, de nem volt sehol...csak a diákszövetkezetben, ahol akkor kaptam meg a bérem, amikor bemutattam ősszel a nappalis igazolást, ugyanis időközben sikerült átmennem. A diákoktól nem vonnak tb-t, ettől olcsóbb, tudtommal.

Igen, azóta is követem hogy a diákoknak van munka, bezzeg a magam korú felnőtteknek semmi...a munkaügyi központ egy vicc kategória...

A foglakoztatást a KAPZSISÁG mozgatja.

2012. szept. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szerintem jogos a felháborodásom, mert én, mint felnőtt ember nem tudok elhelyezkedni, de a diákoknak meg van erre lehetőség, pedig nekik inkább az iskolában lenne a helyük. Tudom, hogy egy undorító, kapzsi világban élünk, de mondjuk mért nem tud ez ellen tenni valamit az állam, valami törvényt hozni erre vonatkozólag? Jó, a magyar állam is egy vicc, az biztos...
2012. szept. 10. 10:08
 8/9 hájaaa ***** válasza:
Miért a diáknak ne legyen joga dolgozni? Ha egyenlővé tennéd őket akkor meg nem alkalmaznának diákokat,és mondjuk miből állná az egyetemet...
2012. szept. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Egy diáknak az a dolga, hogy tanuljon, egy felnőttnek, meg hogy dolgozzon. Persze a diáknak is kell munka, de nem 3 műszakos, hanem olyan, amit iskola mellett tud csinálni. És ha olyan jó helyzeten lenne az ország, hogy nem lenne ilyen nagy munkanélküliség, akkor nem lenne gond, ha a diákokat is figyelembe vennék. De így, hogy sokan a családjukat nem tudják eltartani, mért a diákokat kell támogatni, holott lehet, hogy nekik mindenük megvan, anyuci-apuci mindent megvesz és nem is szorulnak rá a munkára.
2012. szept. 17. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!