Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy beszélnétek a pénzügyeite...

Hogy beszélnétek a pénzügyeitekről, (jó) anyagi helyzetetekről családtagok, ismerősök, kollégák előtt? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Tudom, nagyobb gondom sose legyen. Igaz is. Én még nem találtam meg azt a módot, stílust, mondatokat, ami nem tűnik dicsekvésnek olyanok előtt, akiknek nincs annyi pénzük vagy javuk, mint nekem, nekünk. Az ő esetleges (jogos v legalábbis érthető) irigykedésüket, illetve értetlenkedésüket (miből...???) szeretném elkerülni. Ami, úgy gondolom, elkerülhetetlen, ha minden bevezetés nélkül közlöm, hogy ingatlant v autót stb. vettünk, veszünk. Tudom, senkinek semmi köze hozzá, és ha egyszer nem lopással jutottam hozzá, akkor meg nincs ezen szégyellnivaló. Ez is igaz. Mégis azt gondolom, kérdéseket szül. Tehát egyelőre nem tudom, hogy beszélhetnék ezekről, viszont a másik véglettől is ódzkodom, mert nehogy már el kelljen titkolnom azt, hogy valamire telik. Kérek tanácsokat.
2012. szept. 8. 14:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem jól megy elvtársak. sikerember vagyok etc.
2012. szept. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem családtagok előtt nyugodtan beszélhetsz normál módon, biztosan örülnek a sikereiteknek. A távolabbi ismerősöknek pedig nem tartoztok magyarázattal, ha irigykednek, nem kell velük foglalkozni. Én lehet el sem mondanám a családon kívül senkinek, ha pl autót vennék.
2012. szept. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek. Világos. gondolom, ez másoknak nem okoz gondot, na de erre van a GYK. ;) folytatom mindjárt.
2012. szept. 8. 15:51
 4/11 hájaaa ***** válasza:
100%
Sajnos igen, ez nem csak nálad probléma, rengeteg hozzádhasonló sorstársad van. Valaki egyszerűen letagadja, valaki szerényen adja elő, valaki meg elmondja és "többen erről a témáról nem kívánok beszélni". Az emberek irigyek(családon belül főleg) ezért jobb szvsz inkább a neszójjszámnemfájfejem hozzáállás.
2012. szept. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Újra itt. Még annyit hozzá, hogy pl. anyámék, testvérem, utcabeliek stb. nyilván tudják az autóvásárlást stb., és előttük nem is lenne titok, de pont az érdekel, hogy azok előtt "hogy magyarázzam meg", akik nem tudják, hogy "bakki, ez tényleg mind a fizetésből meg a spórolásból van". Tudom, hogy nem tartozok elszámolni senkinek, de engem is érdekel, hogy mondjuk akinek az enyémnél 2x v 3x nagyobb háza van, miből? Nem azért, mert irigykedem, mert hiszen nekem is megvan mindenem. Csak mégis... Fene tudja, az egész országban ugye tabu pénzről beszélni v érdeklődni, de ez csak képmutatás, mert jobb, ha magában meg sok ember fortyog, hogy x-nek v y-nak miből van? Akkor már miért nem lehet mindenkit megkérdezni. Tudom, azért, mert senkinek semmi köze hozzá. De akkor meg megint ugyanott vagyunk, hogy "mert erről nem beszélünk." De én meg pont beszélni akarok, mert én, amikor 20x évesen a szüleim meg egyéb rokoni segítséggel meglett az első lakásom, háromnegyed részben az ő pénzükből, negyedrészt meg az enyémből, én úgy éreztem, sok embernek magyarázattal tartozom. Mert ugye az nem hihető, hogy én egyedül, pár évi munka után. Viszont biztos sok ember kíváncsi és körülöttem ne maradjanak kérdések.
2012. szept. 8. 18:04
 6/11 hájaaa ***** válasza:
100%

Ne ess ebbe a hibába. Ne mond el! Hidd el sok fejfájástól mented meg magad. Az emberek rettentően irigyek tudnak lenni.

Vegyünk egy példát, elmondod egy rokonodnak az "látszatra örül", meghívnak egy szülinapi partira. Veszel nekik valamit, majd a hátat mögött megjegyzik "hát ez ilyen gazdag és egy ilyennel kiszúrja a szemünket?".

Vagy, megtalál egy ismerős, adjál már kölcsön pár ezret(ez számodra tegyük fel semmi) adsz neki...jön megint kér, akkor már nem adsz és megjegyzi "mekkora sóher vagy, tele vagy pénzel és nem tudsz adni néhány ezret". Ez csak néhány példa, de nagyon megtudnak gyűlőlni a rokonok az irigység miatt.

2012. szept. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Aaaahhhh, hát tényleg kocsogok az emberek? És én meg mifaxért akarom ezt az őszinte vonalat képviselni...? ;) Köszönöm mindenkinek, h nem szólt le, illetve gúnyolt ki, h ez a legnagyobb problémám.
2012. szept. 8. 18:25
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem is ez (volt) a problémám. A családtagjaimnak is eléggé átlag feletti az anyagi helyzete, ezért előttük bármit el merek mondani, mesélni nekik, hogy épp miket vettem, hol nyaraltam stb., és akkor ők velem örülnek. De szélesebb családi körben, valamint baráti és ismerősi körben én is inkább lekorlátozom a dolgokat egy olyan szintre, hogy se nem mondom, hogy rossz, de se nem mondom, hogy extrém jó helyzetben vagyok, hanem egy olyan szürke átlag szinten mesélek mindenről.


Amikor a saját vállalkozásom nagyon beindult, akkor nekem is az volt az első naiv kis reflexem, hogy hú megosztom mindenkivel hogy milyen jól megy meg minden, de aztán néhány negatív reakció után rájöttem, ha szépen diszkréten kezelem a dolgot az emberek előtt, és nem kotyogom ki az anyagi helyzetemet.

2012. szept. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
8-as, köszi a választ. Na de azt gondolom, előbb-utóbb úgyis minden kiderül. Nyaralás, ingatlan stb., most az jobb, ha hazugnak v panaszkodónak tartanak? Azt mondtad, hogy..., és fél év múlva meg kiderül, h jóval több pénzed van, mint mondtad. Ördögi kör máris beindul, mert ha rákérdeznek, tudom, nem fognak és bevallani se kell, de most akkor hazudsz? Hogy akkor hazudtál, v most hirtelen pottyant az öledbe több millió?
2012. szept. 8. 19:48
 10/11 anonim ***** válasza:

Kérdező:

Én ezzel úgy vagyok, hogy amikor itt az idő, akkor majd improvizálok.


Én erre azt találtam ki, hogy amikor esetleg már nem tudom titkolni, mert annyira nyilvánvaló dolgokra költök (évi többszöri hosszú nyaralások, nagyon drága ingatlan és kocsik), akkor onnantól fogom azt mondani, hogy épp akkor indult be a szekér a vállalkozásomban. De amíg tudom rejtegetni, és nincsen feltétlenül előttük a munkám gyümölcse, addig próbálok beigazodni az ő szintjükre.


Nem kellenek se az irigyek, se a nyílt kéregetők, se a kamu indokkal több százezret kölcsönkérő, hirtelen felbukkanó rég nem látott ismerősök, majd pedig a hátam mögötti szidások, ha esetleg merek valakinek nem kölcsönadni többszázezer forintot. Ismerek meggazdagodott embereket, akikkel ez mind megtörtént, és nekem nem hiányzik.

2012. szept. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!