Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy beszélnétek a pénzügyeite...

Hogy beszélnétek a pénzügyeitekről, (jó) anyagi helyzetetekről családtagok, ismerősök, kollégák előtt? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Tudom, nagyobb gondom sose legyen. Igaz is. Én még nem találtam meg azt a módot, stílust, mondatokat, ami nem tűnik dicsekvésnek olyanok előtt, akiknek nincs annyi pénzük vagy javuk, mint nekem, nekünk. Az ő esetleges (jogos v legalábbis érthető) irigykedésüket, illetve értetlenkedésüket (miből...???) szeretném elkerülni. Ami, úgy gondolom, elkerülhetetlen, ha minden bevezetés nélkül közlöm, hogy ingatlant v autót stb. vettünk, veszünk. Tudom, senkinek semmi köze hozzá, és ha egyszer nem lopással jutottam hozzá, akkor meg nincs ezen szégyellnivaló. Ez is igaz. Mégis azt gondolom, kérdéseket szül. Tehát egyelőre nem tudom, hogy beszélhetnék ezekről, viszont a másik véglettől is ódzkodom, mert nehogy már el kelljen titkolnom azt, hogy valamire telik. Kérek tanácsokat.
2012. szept. 8. 14:00
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Hasznos volt, amiket olvastam tőletek. Rájöttem, hogy nekem a mások irigykedése, illetve az, h ez szavakban v kéregetésben is megnyilvánul, szóval erre nem is számítottam. Én hülye egyszerűen attól féltem, hogy másokban rossz érzést szül, h nekem mennyi van, neki kevesebb, pedig ő is megérdemelné, illetve én semmit nem tettem érte, legalábbis nem többet, mint ő. Ezt a mondatot persze lehetne árnyalni, mármint hogy ki mennyit tett. Köszi mindenkinek.
2012. szept. 9. 11:15
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!