Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit kezdenél majd' 50 MILLIÁRD...

Mit kezdenél majd' 50 MILLIÁRD forinttal?

Figyelt kérdés

[link]

Nyugateurópában ekkora lottónyeremény is előfordulhat. Én most kivételesen nem arra lennék kíváncsi, hogy ki milyen luxuscikkeken "nyami"-zik, hogy a Porschét vagy a Ferrarit szereti-e, hanem a koncepcióra, hogy ekkora vagyonnnal mit kezdene, hogyan biztosítaná a megélhetését, mibe fektetné stb. Nyilván egy egészen kis részét luxuscikkre, ingatlanra lehetne fordítani, de az most csak legyen egy adat, hogy mondjuk pl "összesen 200 milliót elköltenék házra, kocsi(k)ra"... Engem a koncepció, a pénzügyi tervezés érdekel. Hiszen ekkora összeg már a világszintű nagyvállalatok szintjére is belépő lehet, ebből már nagyon komoly nagy cégekben lehet tulajdonrészt venni, vagy akár valami nagyot beindítani, stb.



2012. szept. 8. 15:53
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

10%-ot szétdobok rokonoknak.

45mrd. Kiszámolnám mi az az összeg amiből a legfullosabban élek egy hónapban. Beleértve külföldi utazásokat, a legdrágább hónapot.

Ezt venném alapnak. Ezt az összeget kell megtermelje a 45mrd Ft-om havonta. Keresek egy olyan befektetést ami ezt kitermeli.

Így ingyen élek luxus körülmények között életem végéig.

2012. szept. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Valamilyen hosszútávon jövedelmező és stabil cégbe fektetném 4/5-ét.(ingatlan, nyersanyagkitermelés, vagy hasonló)

A maradék 1 milliárd felét átváltanám aranyba, a másik felét felhasználnám saját belátásom szerint, akár további, gyorsan jövedelmező üzletek nyélbeütésére.

2012. szept. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Ekkora összegnek már a leggyengébb banki kamatait is képtelenség felélni. Nem hiszem, hogy bármi komoly befektetésbe vágnék, nem akarok semmi stresszt. Ha nagyon unatkoznék (nem hiszem), akkor talán megvalósítanám a saját elképzelt vállalkozásomat, de ahhoz 30 millió is bőven elég lenne.
2012. szept. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A múltkoriban láttam egy tv-csatornán.

Dúsgazdag hapi családja egy eldugott szigeten épített egy házat maguknak, + néhányat vendégfogadásra. Meghirdették, ha van vendég, kiszolgálják (max. pihenés, nincs környezet-szennyezés, nincs semmi "nyugati" behatás) csak a természet és a pihenés a fő cél.

Ha nincs vendég, ők maguk élvezik a természet csodáját, tisztaságát, az őket körülvevő állatvilágot, legyen az akár az erdő-mező élőlénye, akár a tengeri állatvilág.

Csupa hawai!

Szóval valami ilyet!

2012. szept. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Elindítanám a saját laboromat, lehet egyszerre csak egy területre futná ennyiből, de több kutatás is érdekel.


Gimnáziumokban, általános iskolákban kutatnék tehetséges diákok után, akiket anyagilag támogatnék hogy előrébb jussanak de cserébe vállalniuk kell hogy élnek a lehetőséggel amiket nekik adok, és később a cégemnél helyezkednek el, szintén jó fizetésért.


Egyszóval magam szeretném kitermelni a dolgozóimat.

Esetleg később iskolát is alapítanék ahol ezek a gyerekek tanulhatnának.


Persze nem kínoznám őket agyon, mert az is fontos hogy gyerekkoruk is legyen, csak ha belegonodolok hogy én hol lehetnék ha valaki támogatott volna anyagilag és tanulmányilag elszáll az agyam... 3évesen kezdtem el hegedülni, de nem akartak az új lakhelyemen először tanítani mert túl kicsinek találtak, ugyanazt vettük minden évben és amikor a prücsökfejemmel számonkértem hogy miért mindig ugyanazt vesszük annyi volt a válasz mert kicsi vagy.


Évet se engedtem ugrani az általános iskolában, mert kicsi voltam korra és fizikailag is. Pedig ők is tudták hogy halálraunom magam és amíg a többiek 1 feladatot kaptak addig én 3-at vagy többet...


Szóval ilyen tehetséges gyerekeket támogatnék meg a családjukat is.


AKKOR MÉG:

- telekommunikációs céget alapítanék

- azt a rengeteg kicsi ötletemet is megcsinálnám ami most van, azokhoz nem kellenek milliárdok csak pár millió

- egészségügybe csinálnék dolgokat egész Európában, hogy pontosan mit az megmarad nekem :)

- és lenne egy kereskedelmes weboldal, ami hát úgy érzem nagyon ütne, mert picit meg van variálva, de megint olyan a dolog hogy inkább nem írom le, túl értékes nekem az ötlet

- szakmunkával kapcsolatos dolgok

- saját márka - ez inkább szórakozásra

- egyetemet alapítanék az USA-ban az nagyon jó bussinessnek tűnik nekem

- meg itthon is iskolákat (a profi suli csak az én jövőbelijeimé lenne, de a többi iskola se lenne szakadvány) ahol saját oktatási rendszer szerint készítenénk fel a nebulókat az életre és nem a könyv bemagolására, vagyis a tanult dolgok gyakorlatba való átültetésével foglalkoznánk miközben nyilván bővítik az ismereteiket

- charityt indítanék először országosan aztán nemzetközileg profi honlappal, teljeskörű tájékoztatással

- kampányokat indítanék: az oktatásért, a szexuális oktatás fontosságáért, a drog és cigaretta ellen, kicsit ütősebben mint amik most vannak, minden reggel nézhetnétek a buszmegállóban a sokkoló fotókat...


Ha jönne még több pénz:

- akkor a fentebbieket sorjában, persze hogy melyikkel kezdeném azt előtte felmérném, mert nyilván azt indítom először amihez kevesebb tőke kell és arányában többet hoz hogy abból utána indulhasson az amihez még több pénz kell

- akkor újabb laborokat nyitnék

- csinálnék egy saját elektronikai márkát Smarter néven - ha lesz ilyen akkor vagy lekopiztak vagy én lettem milliárdos - végülis itt Angliában tudok venni lottót, habár nem hiszek annyira benne- nagyobb eséllyel pályázok arra hogy én magamtól leszek milliárdos...


A többi meg ugyebár a klisé szöveg hogy milyen autót vennék meg mittomén.

Igazából engem annyira lenyűgözne ez a lehetőség hogy tuti nem vennék 600 szobás villát először hanem a cégbirodalmam kialakításán kezdenék el egyből dolgozni, addig meg ellenék egy New York-i vagy londoni apartmanban nagy terasszal, vagy kerttel ha van a belvárosban ilyen- Londonban tudom hogy van, már néztem házakat ott, de New York-ban a central park max ami ott lenne :D


nem olvastam vissza, mert túl hosszú, úgyhogy elnézést a helyesírási hibákért, és elég valószínű hogy sokmindent kihagytam belőle mert től sok minden van amiben lehetőséget látok...

2012. szept. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

Kedves 5-ös! Szép tervek!

Azt mondják, aki sok lovat akar megülni egyszerre, egyiken sem lesz ott a fenek igazán, előbb-utóbb mindegyikről lecsúszik!

Közmondás szerint: aki sokmindenhez ért, valójában semmihez sem!

2012. szept. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Jah, előző vagyok és lehet hülyén hangzik de mielőtt belevágnék ebbe az egész túrába fullos nőt csinálnék magamból.


Ok, most se vagyok ronda, de csak átlag, vagy átlagnál szebb.

Csodás frizurát csináltatnék magamnak, világosbarna- szőkére festetném a hajam.

Hajhosszabbítást csináltatnék.

Picit feltöltetném az ajkaim, arányosra.

Luxuskrémet vennék a bőrömre.

Meg minden ilyen kozmetika, manikűr, pedikűr.

Kontaktlencse kézzel festve csak nekem New York-ból.

Ezekre a szórakozásokra szánnék 1 hetet.

1,5 hetet nyaralnék.

1,5 hétben felkutatnám azokat az embereket akik utána mellettem dolgoznának, személyi asszisztens, ügyvédgárda, könyvelők, vezetők ilyenek, de lehet ehhez több idő kell...

Így 1 hónap után indulhatnánk neki a nagy terveknek.


(az előzőben a kereskedelmi weboldalhoz, saját raktár és saját posta is tartozna, bármit amit onnan rendelnél az én irányításom és kezem alatt kerülne hozzád)


Ugh kérdező annyira bezsongattál ezzel a feltevéssel, pont tegnap kaptam meg az elős jelentősebb fizetésemet, mondjuk csak 3 hét után kaptam, de 1420 font, jajj annyi tervem van, és az indulás olyan nehéz, de ha akarok valamit akkor bármi áron megszerzem!


21/L

2012. szept. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

6. kedves vagy "köszönöm", na meg kishitű...


nem is egyszerre indulna minden...

jah és hallottad már valaha azt a nevet hogy Sir Richard Branson? Vagy a Virgin Groups mond neked valamit?

Mindenhol ott vannak az űrtől kezdve a vonatokon át a mobilokig...

2012. szept. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

Ennyi pénzt én már nem próbálnék forgatni, semmi értelme.


Csak és kizárólag egy dologra készülnék fel: Egy világgazdasági krach-ra. Erre pedig szerintem csak úgy lehet felkészülni, ha létrehozok egy teljesen önellátó gazdaságot, ami minden szükségletet bőségesen kielégít önellátóan (energia, tiszta víz, élelmiszer, stb...) Erre szánnék ~ 25 milliárdot, abból azért gondolom futná egy jó nagy területre, ahol folyhatna a gazdaság.


20 milliárdot rábíznék hivatásos befektető gigamammut vállalatokra, kár azt hinni, hogy itt bárki is komolyan értene az "aranyba forgatáshoz" meg a rövid lejáratú tőzsdéhez.


A fennmaradó 5 milliárdból 4-et felélnék rögtön, 1-et pedig SOS tartaléknak beraknék egy bankba.

2012. szept. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Beraknám egy svájci bankba és élnék a kamatokból. Adakoznék, utazgatnék, egyszóval gondtalanul leélném az életem, ennyi.
2012. szept. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!