Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van esélyem úgy lakást venni,...

Van esélyem úgy lakást venni, ha nincsen állandó munkahelyem?

Figyelt kérdés
Alkalmi munkákból tartom el magam, mert fix munkahelyet sehol se kapok. Keresek gőzerővel már egy éve, de egyelőre örülhetek, hogy legalább néha van mit melózni. Így viszont nincs állandó bejelentett munkám, a bankok nem adnak lakáshitelt. Az albérletnél egyre inkább úgy érzem, hogy a semmibe dobálom kifele a pénzt, hiszen csak bérelem, de sose lesz az enyém a lakás. Ha valahonnan szereznék hitelt és tudnék venni egy kis lakást, akkor albérleti díj helyett onnantól hitelt fizetnék, és úgy legalább előttem lebegne a cél, hogy egy nap majd az enyém lenne a lakás és nem kéne tovább fizetnem. Van erre valami megoldás, vagy ne is álmodjak saját lakásról?
2012. szept. 9. 15:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%
Sokan nem tanulnak semmiből... A saját érdekedben remélem, hogy ilyen körülmények között nem fogsz hitelt kapni (szerencsére tényleg nulla az esélyed rá).
2012. szept. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a rendkívül hasznos választ.
2012. szept. 9. 16:13
 3/22 hájaaa ***** válasza:
93%
Oszt miből fizetnéd te azt a hitelt barátom? Alkalmi munkából? Megaztán nem a tied lesz az a lakás hanem a bankké!
2012. szept. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
54%
És ha eltartási szerződést kötnél egy idős emberrel?
2012. szept. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Van esélyed, ha van annyi kp-d. Amúgy nulla az esély, ami nem hátrány, mert úgysem tudnád fizetni. Sokan akkor sem tudják, ha fix munkahelyük van... Ja, és szólok, hogy a fix munkahely is megszűnhet bármikor.
2012. szept. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező, kicsit matekozz és rájössz, hogy az albérlet jobban megéri anyagilag, mint hitelre lakást venni...
2012. szept. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Ha az albérletet ki tudom fizetni, akkor a lakáshitelt miért ne tudnám? Alkalmi munka alatt nem havi párezer forintos keresetre kell gondolni, pl. rendszeresen magántanítványokat fogadok (több nyelvet elég jól beszélek, meg egyéb tantárgyakban is szoktam korrepetálni, ha kell), gyerekekre vigyázok stb. Valami mindig van, de az ilyeneknél nem vagyok bejelentve, tehát hiába tudom eltartani így magam. Nagyon ritkán van olyan, hogy nem gyűlik össze elegendő pénz, a szüleim ilyenkor kipótolják, ami hiányzik, nagyon sokat segítenek, de sajnos lakásra nekik se telik, és nem is várnám el tőlük, hogy az egész lakást ők vegyék meg nekem.


Eltartási szerződés jó ötlet lenne, de nincs idős ismerősöm, akivel megköthetném. Valahol lehet ilyen embereket keresni, vagy mások hogy csinálják?

2012. szept. 9. 16:38
 8/22 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy jobban megéri az albérlet. Ahol most lakom, ott csak a lakbér 45 ezer forint, erre még jön a rezsi meg egyéb. Ezt kifizetem és elszáll, többet nem látom. 2 éve lakom itt, ha hitelt vettem volna fel erre a lakásra, akkor ennyi idő alatt kb. az ötödét már visszafizettem volna, így viszont nincs semmim. Ekörül volt a szüleim házára is a hitel havonta, fizették 10 vagy 15 évig, már nem emlékszem, és most van egy saját házuk.
2012. szept. 9. 16:49
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Eltartási szerződés: sajnos járatlan vagyok a témában, bár láttam ilyen apróhírdetéseket, nem tudom, hogy az mennyire sikeres...

Én érdeklődnék az Önkormányzatnál, a Családsegítőnél, a helyi Egyházaknál, hogy ismernek-e magányos idős embert, aki rászorulna a gondoskodásra.

2012. szept. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Magántanítással hiába keresel sokat, a nem bejelentett jövedelemre nem fogsz tudni hitelt felvenni. Ha a szüleid hitelképesek, akkor az ő nevükre tudtok pénzt kölcsönözni, aztán a törlesztőket te fizeted. Hasonló helyzetben voltam, amikor az autót vettem.
2012. szept. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!