Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van esélyem úgy lakást venni,...

Van esélyem úgy lakást venni, ha nincsen állandó munkahelyem?

Figyelt kérdés
Alkalmi munkákból tartom el magam, mert fix munkahelyet sehol se kapok. Keresek gőzerővel már egy éve, de egyelőre örülhetek, hogy legalább néha van mit melózni. Így viszont nincs állandó bejelentett munkám, a bankok nem adnak lakáshitelt. Az albérletnél egyre inkább úgy érzem, hogy a semmibe dobálom kifele a pénzt, hiszen csak bérelem, de sose lesz az enyém a lakás. Ha valahonnan szereznék hitelt és tudnék venni egy kis lakást, akkor albérleti díj helyett onnantól hitelt fizetnék, és úgy legalább előttem lebegne a cél, hogy egy nap majd az enyém lenne a lakás és nem kéne tovább fizetnem. Van erre valami megoldás, vagy ne is álmodjak saját lakásról?
2012. szept. 9. 15:54
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Nem tudom, aki nyugdíjas, az hitelképes? Mert a szüleim már nem dolgoznak.
2012. szept. 9. 17:02
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Rövidebb távra felvehetik, a futamidő nem tarthat tovább a 70. életévüknél, bár úgy meg a törlesztő lesz nagyon magas. Ismerőseink vettek fel nyugdíjasként lakáshitelt (már vissza is fizették, csak 5 évre vették fel), onnan tudom. Bár nekik a nyugdíj mellett vállalkozásuk is van, szóval nem a nyugdíj az egyetlen jövedelmük.
2012. szept. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Nyugdíjas nem hitelképes.


Te meg számolj is, ha már több nyelven beszélsz akkor nyilván értelmes vagy.


Rezsi saját lakásban is van.

Most fizetsz 45e forintot havonta. Mekkora a lakás és hol van? Mert manapság a legalacsonyabb törlesztőrészlet 60e körül van.


Tegyük fel 15 évre veszed fel a hitelt.


Reálértéken 15e forinttal fizetnél többet.


15 év x 12 hónap = 180 részlet


reálértéken 2,700,000 HUF-al fizetsz ki többet 15 év alatt lakáshitelre, mint albérletre. És a bankkal nem lehet egyezkedni, ha csúszol a fizetéssel. A bank nem fog adni kevezményt. Ha máshol kapsz melót a bank nem ad neked másik városban lakást...

2012. szept. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 hájaaa ***** válasza:
55%
Ráadásul 20%minimum önrésznek kell lennie.
2012. szept. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Az albérletet életem végéig fizetnem kell, lakáshitelt csak 10-15 évig, tehát hosszú távon mindenképp az utóbbi éri meg jobban. Persze attól is függ, mikor lesz vége az életemnek, de ezt ugye nem tudhatom :) Egyébként több ismerősöm is fizet 40 körüli lakáshitelt. Persze nem több tízmilliós hitelre, de én se Rózsadombon szeretnék palotát venni, Pesten ha mázlis az ember és jó helyen keresgél, akár 4-5 millióért is lehet már kapni kis lakást.
2012. szept. 9. 17:17
 16/22 hájaaa ***** válasza:
55%
Hátha te 10-15évre akarsz lakáshitelt akkor 60-80ezer lesz a törlesztője minimum ha 4-5milliót szeretnél. Bár nem tudom Pesten te hol találsz ennyiért lakást, gondolom a gettóba, dehát ha te mindennap futva akarszhazamenni hát lelked rajta. Egyébként még mindig kell 20%minimum önrész egy hitelhez, tehát kb 1-1,5misi, ez ugye megvan?
2012. szept. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
2012. szept. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Maximum úgy van esélyed, ha találsz olyan magányszemélyt aki úgy hajlandó neked eladni a házát, hogy nem egyben fizeted ki a vételárat, hanem neki havonta törlesztel. Nos ezt közösen megegyezve megoldhatjátok. Adsz pár havi előleget és írtok egy szerződést. Olyan mint az albérlet, mondjuk havi 30 helyett 40 ezerrel fizetsz (akkor is megéri meg így neki is mert a kamatot is ő kapja nem a bank) de ha találsz is ilyet (lehet) nagyon nézd át a szerződést legyen ügyvéd hogy tényleg ne albérlet legyen és kivágjon idővel. Viszont ezesetben számíthatsz olyan feltételekre is, ha nem fizeted nem száll rád a tulajdoni jog. Ez amúgyis csak ha a megegyezett árat kifizeted fog. Megoldható így is, de rizikós lehet, meg 100 ból ha egy ember megy bele. Ugyanis az albérlet jobban megéri nekik, vagy egyből kell a pénz, de nem lehetetlen. Leginkább ismerősi körben van esélyed erre. A banki lehúzás kimarad, és nem törvénybeütköző!
2012. szept. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Barátnőm 5 milliós lakáshitelre 70 ezret törlesz minden hónapban tudnál 25 ezerrel többet költeni. Nem, hogy az ötödét még a kamatot sem fizeted volna ki eddig.

Én azt javaslom mindenképp néz nagyon utána.

2012. szept. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

# 15


Nekem kiszámolta egy pénzügyi szakértő, hogy mi a helyzet, hogyha megveszek egy 60 nm-es budapesti lakást (egy jobb környéken persze... 4-5M-ért még a gettóban sem kapsz 30 nm-t) vagy ha kibérelem.


20 éves futamidejű hitellel számoltunk.

Kiderült, hogy 22 év albérlet után meg tudnám venni a SPÓROLT pénzből KP-ra a kiszemelt lakás(sal egyenértékű ÚJ lakást) és mindeközben:


- bármikor szabadon költözhetek

- bármikor szabadon kereshetek olcsóbbat, ha nem tudom fizetni a havi bérleti díjat

- SEMMIFÉLE amortizációs költséget nem kell állnom!

- ráadásul a havonta megspórolt pénz NÁLAM, NEKEM kamatozik, nem pedig a banknak.

2012. szept. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!