Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen pénzügyi vonzattal jár...

Milyen pénzügyi vonzattal jár a lejárt gyes utáni újabb teherbeesés, a szabadság ideje alatti időszakban?

Figyelt kérdés
Biztosan valaki profi a következő témában, kérem, hogy válaszoljon, köszönöm! 7 éve vagyok gyeden-gyesen egyhuzamban (terhességet is beleszámítva), egymás után vállaltam 2 gyermeket. A második gyermekemmel idén 2012. október 23-án jár le a gyes! Ha szeretnénk még 3. gyerkőcöt, mi vár rám pénzügyi dolgok terén a következő esetben? : Ha a 3 gyermek a GYESEM LEJÁRTA UTÁN fogan meg, de a szabadságaim alatt vagyok épp, ami kb.3 hónap lesz 2012. okt.23-tól számítva. Szóval mi történik ebben az esetben? Elölről kezdődne minden, vagy máshogy történik a pénzügyi elszámolás? Nem tiszta számomra, hogy az én helyzetemben meddig vagyok védett pénzügyi téren. Egyébként egy nagyvállalatnál vagyok alkalmazott, ugyanannál ahonnan eljöttem a szülésekre. Köszönöm, hogy válaszoltok! Laura

2012. szept. 10. 14:21
 1/3 anonim ***** válasza:

A legelső ellátásnál, a thgy-nál mindig az előző tárgyév az irányadó időszak ahhoz, hogy az ellátásod összegét meg tudják állapítani akkor, ha abban az időszakban van legalább 180 bérezett napod (tehát kb. fél év). Ha nincs, akkor az ellátást közvetlenül megelőző időszakban keresnek 180 bérezett napot. Ha ott sincs, akkor jön a minimálbér kétszeres, de ha a szerződés szerinti béred ennél kevesebb, akkor az lesz az ellátás kiszámolásához az "alapjövedelem".


A leírtak alapján valószínűleg, hogy a szerződés szerinti béred lesz az alap.

2012. szept. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszi szépen a választ! De jól értem-e? Tehát valójában az újabb teherbeesésig (AHHOZ HOGY JÓ PÉNZ JÖJJÖN) annyi időm van még, amíg le nem jár az évek óta felgyülemlett szabadságom? (tehát 2013. januárig)

Vagy pedig a határ a gyes lejártának időpontja?? (2012. okt.vége)

2012. szept. 17. 11:07
 3/3 anonim ***** válasza:

Úgy érzem, nem érted.


Ha már a mai nappal teherbe esnél, akkor már csak 2013-ban tudnád igénybe venni a terhességi-gyermekágyi segélyt (szülési szabadság idejére jár). Az ellátás kiszámításához a megelőző évben (2012. év) keresnek legalább 180 bérezett napot, hogy a 3. baba utáni thgy. összegét ki tudják számolni. Mivel Neked ez nem lesz meg(mert gyermekgondozási ellátásokat kaptál végig, és a 3 hónapnyi szabadsággal sem tudsz 180 bérezett napot produkálni), ezért a 3. baba jogán igényelt thgy-t közvetlenül megelőzően keresnek legalább 180 bérezett napot. Tehát 2013. évben is kutakodnak napok után! Ekkor egészen 2012. január 01-jéig is visszamennek, ha kell. Ha ekkor sem lesz meg a 180 bérezett nap, akkor a minimálbér, vagy a szerződés szerinti bér lesz az ellátás alapja. Mindig a kisebb összegű.


Viszont ha 2013-ban is dolgozol valamennyit a szülésig úgy, hogy legyen 180 nap, amiből az ellátás összegét ki tudják számolni (ez lehet szabadság is, arra is bér jár!), akkor már az lesz az ellátásod összegének kiszámításához az alap. 180 bérezett nap alatt naptári napokat kell érteni! Tehát, ha 2012. november 15-től december 06-ig szabadságon vagyok, akkor az "csak" 16 nap szabadságot jelent, de 22 bérezett napot.


Így érthető az irányadó időszak, az ellátás kiszámításához figyelembe vehető bér, stb.?

2012. szept. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!