Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Menyit keres egy geologus?

Blackdragon1997 kérdése:

Menyit keres egy geologus?

Figyelt kérdés
2012. szept. 11. 13:07
 1/2 maadgiirl válasza:
szaftosan keresnek ha jó munkahelyük van.:) http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-fi..
2014. febr. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Munkanélküli szakma


4 éve végeztem el az Eltét, mint geológus, csupa 4-5 jegyekkel, és hiába jelentkeztem a PHD képzésre, nem vettek fel, mert itt is "pofára megy a dolog", vagyis azt veszik fel, aki a tanároknak is szimpatikus, meg ugye vagy 100an jelentkeznek 1 doktori helyre....

Állást nem találtam, így most nem a szakmában dolgozom, apukám cégénél mint gondnok, mert máshová nem vettek fel, mondván, nincs szakmai végzettségem. Szép kis karrier!

Az állam bácsi meg nem finanszíroz még 1 szakot, így több százezer ft lenne félévente, hogy valami "normális" szakmát tanuljak, de a 30-on túl már nem sok kedvem van mindent elölről kezdeni, megint nekivágni egy 5 éves egyetemi képzésnek....és nem tudhatom, valaha megtérül-e majd az a rengeteg pénz és energia, amit erre költenék? Lehet jobb lenne végre a saját lakásomra spórolni, mert az még nincs...

Ha fiatal lennék, a műszaki egyetemre mennék, jó tanács, felejtsd el a geológiát! Ehhez egy olyan országba kell születni, ahol van is rá kereslet! Az USA-ba vagy Kanadába, de nem Mao-on....persze lehet azt mondani, hogy menj ki külföldre, de ehhez (is)igen sok pénz kellene, meg hát angolul se beszélek túl jól, a kiejtésemmel van gond, amit szóvá is tettek(ez van aki későn kezd el angolt tanulni,de az én korosztályomnál ez így ment).

A másik, az idő múlásával, ha nem dolgozol a szakmában, ez egy "emlékké" kezd halványulni, ami nem jó, mert szerintem a motivációs erő is csökken, vagyis egyre kevesebbet gondolsz majd rá. Amit megtanultál az 5 év alatt, az a tudás is kopni kezd, szerencsére ezt én még nem érzem, de 10 év múlva biztos megérezném...

Azt, hogy mennyit is keres egy geológus,nem biztos, hogy valaha is megérem...

2014. febr. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!