Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tanácstalan vagyok, és nem...

Tanácstalan vagyok, és nem tudom, mit tegyek! (felmondás)?

Figyelt kérdés
Ma mondtam fel a munkahelyemen és közölte a főnököm,hogy 30 nap a felmondási időm,amit le kell töltenem. De így nem tudok másik munkát elvállani,mert egy munkáltató sem vár 30 napig senkire. Gondoltam arra,hogy elmegyek táppénzre,mert ez a 30 nap arról fog szólni (ismerve a főnököm),hogy hogyan "álljanak bosszút",amiért felmondtam.Tudom,mert ez volt pár exkollégámnál is. Vagy ha nem megyek be egyszerűen dolgozni,és nem viszek a hiányzásról táppénzes papírt,akkor elküldenek ők? És a 15 nap (ennyi van a szerződésben hivatalosan megszabva) szabadságomat ki fogják fizetni,vagy kiadják? Mert ez a két opció létezik.Szóval fogalmam sincs mért kell ragaszkodni ahhoz a 30 naphoz,mikor csomó helyen eltekintenek tőle. De íy lehetetlenné teszik,hogy el tudjak helyezkedni bárhol is. Ha valaki tud okosat mondani ebben a témában,azt nagyon megköszönöm,mert én teljesen tanácstalan vagyok.

2012. szept. 20. 18:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha táppénzre mégy, a munkáltató kérhet táppénzes felülvizsgálatot, hogy jogosan vagy-e táppénzen (a betegszabadságot teljes egészében, a táppénz egyharmadát ő fizeti) Ha nem jogos a táppénzre vételed, mindkettőtöket (téged is és az orvost is) megbüntetnek.

Ha egyszerűen nem mégy be, akkor kártérítési követeléssel léphet fel, ami akár a havi fizetésed is meghaladhatja.

A szabadságod ha erre az évre volt 15 nap (nem január elején kezdtél), akkor idő arányosítani kell (ugyanis az decemberig lett volna 15 nap) Persze, ha vettél már ki belőle, akkor azok a napok is lejönnek.

Az, hogy kifizetik-e, vagy kiadják, javarészt a munkáltató döntése: törvény szerint elsősorban ki kell adni, de ha akadályozó tényezők vannak, ki kell fizetniük.

2012. szept. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A 30 nap ledolgozását jogosan kérheti. Neki is fel kell készülnie a te hiányodra, a felmondási időnek pont ez a lényege, hogy így tud a pótlásodról gondoskodni.


Táppénzre persze ettől még elmehetsz. Csak tényleg legyél is beteg, mert ha megtudja, hogy te csámborogsz, akkor pipa lesz.


A 15 szabadnap mennyi időre vonatkozik? Nyugodj meg, ki fogja adni a szabadságot. Ő sem hülye, ha nem adja ki, akkor az neki plusz pénz.


Nem kell ragaszkodni, de ragaszkodhat hozzá, hiszen így állapodtatok meg. Gondold el fordítva: ha ő akart volna felmondani, akkor te is követelhetted volna, hogy 30 napig még dolgoztasson.


Végül: nem lehetetlenítik el, hogy munkát találj. Addig is kereshetsz, azt mondod, hogy 30 (vagy 10) nap múlva tudsz munkába állni. Ha meg így nem akarsz munkát keresni, a felmondási idő ledolgozásán túl ugyanúgy "azonnali kezdéssel" kereshetsz melót, mint ahogy holnap kereshetnél (ha nem lenne felmondási idő).

2012. szept. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát igen,pont emiatt nem akarok táppénzre menni,mert bár most tényleg beteg vagyok,de a megfázás nem tart 30 napig:). Viszont van műszak,amikor olyan dolgokat kell megemelni,amit 50kilós nő létemre,nehezen teszek.Azt kérhetem a háziorvostól,hogy arra a 30 napra adjon valami igazolást arról,hogy ebbe a műszakba ne osszanak be,mert egyébként a szerződésben is benne van mennyit emelhetnek a nők,plusz gerincferdüléses vagyok,szóval még erre gondoltam. Amúgy ma 2 helyre is jelentkeztem délután,de mindkettőn közölték,hogy sajna 30 napot nem tudnak rám várni! És szerintem a munkáltatók 90%-a így van ezzel,ami érthető is a mai világban mikor egy állásra száz jelentkező jut.Ezért gáz,most a keresgélés,de ha meg a felmondási idő leteltekor épp nem lesz munka amire jelentkezzek,akkor megint ott lesz a munkanélküliség lehetősége.Azért ebben az egész sztoriban jó adag rosszindulat is van a főnököm részéről,mert pár emberrel beszéltem és hát ők azt mondták,náluk sosem kellett eddig az egy hónap felmondási időt letölteni.Szólt az illető,hogy van más munka és már írták is a papírokat.Nálunk meg volt,hogy az egyik kollégám 30 nap után ment a papírjaiért és a munkaügyis nő kérdezte,hogy milyen papírok? Ja,hogy felmondott? Neki senki nem említette! Szóval elég gázos az egész ezért is félek ettől a 30 naptól,mert ismerem milyen rosszindulatú a vezetőség:/.
2012. szept. 20. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!