Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » H egy korábbi munkahelyemről...

H egy korábbi munkahelyemről "elfelejtettek" kijelenteni, akkor a biztosításom él?

Figyelt kérdés
Az ügyfélkapun néztem, hogy egyik korábbi munkahelyemnél nem jelentették be a munkaviszony lezárását. Ezek szerint, ha nem is lenne munkám, akkoris biztosított lennék az oep felé?
2012. szept. 22. 09:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát feléjük lehet, de a NAV felé nem, ha nem fizetik utánad a járulékokat. A behajtásról meg úgyis a NAV gondoskodik. Bár, ha az OEPnél nem így látják, akkor valószínűleg nem derül ki :P
2012. szept. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, én is így gondoltam :)
2012. szept. 22. 11:05
 3/3 anonim ***** válasza:

Attól, hogy a TAJ szolgáltatásoknál úgy látod, hogy be vagy jelentve, még nem biztos, hogy nem jelentettek ki.

Az EBEV-en mit ír a járulék adatoknál?

Könnyen lehet, hogy az OEP felé még úgy tűnik, hogy biztosított vagy, de valójában már nem vagy az (a TAJ rendszerben is elég sok még mindig a hiba, de az is lehet, hogy hibásan jelentettek ki) Ha viszont már nem vagy biztosított és egyéb jogon sem vagy jogosult az eü. ellátásokra, és ez 5 éveb belül kiderül, akkor téged is megbüntetnek (bejelentkezési kötelezettséged van a NAV felé; gondolom, a kilépő papírjaidat megkaptad)

2012. szept. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!