Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyibe kerülne összesen...

Mennyibe kerülne összesen utánvételes postázással? Többi lent

Figyelt kérdés

Szóval megnéztem a posta díjszabásait, de nem tudom eldönteni egyértelműen, hogy mi is akar.


Egy könyvet szeretnék feladni, ami 1000 ft lenne (levélként adnám fel, erre jön még az utánvételi díj (295 ha minden igaz) + ehhez mennyi lenne még a postaköltség, amit a vevő fog állni? sima, elsőbbségi vagy ajánlott levél postai díjszabását kell hozzávenni?


Köszi előre is.



2012. szept. 22. 12:13
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]

Leméred a könyvet becsomagolva,én digitális konyhamérlegen szoktam.

Pl:500g a könyv és elsőbbségi levélként adnád fel:495Ft+ utánvét

sima levélként:410Ft+utánvét(nem javaslom)

ajánlva:+240Ft akár melyik verzióhoz.

De nem tudom ennyiért egyáltalán megéri-e a vevőnek.


Én csak úgy postázok,hogy a vevő elutalja a számlámra a vételárat és a posta költséget,így nem kell a jóval magasabb utánvétes postát választani.

Így csak ennyi lenne:410+240=650Ft(sima levél ajánlva).


Azért jó az ajánlva történő postázás mert nyoma van,hogy feladtad a könyvet és ha nem kapja meg az illető a Rag-szám alapján lehet kerestetni a postán,így te is bebiztosíthatod magad.

2012. szept. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes leírást!:) A vevő utánvétellel kérte, habár tényleg igazad van hogy jobban megérné neki, ha először utalna és küldeném.
2012. szept. 22. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!