Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti is unjátok, hogy ebben az...

Ti is unjátok, hogy ebben az életben minden a pénzről szól, a pénz körül forog?

Figyelt kérdés

A pénz van értünk, vagy mi vagyunk a pénzért?

A pénz a legfontosabb dolog az életben?

Minden időnket a pénz keresésnek szenteljük a munkahelyünkön, tehát kijelenthető, hogy egész életünkben a pénzért harcolunk. Mindegy mennyi pénzünk van, mindig többet szeretnénk annál mint amennyink van. A végtelenségig lehetne a pénzt hajkurászni, de szerintem ez már unalmas, hogy az emberek ennyire rabjai a pénznek.

Ismersz olyan embert akit nem érdekel a pénz?



2012. szept. 23. 10:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerek, viszont úgy gondolom, ha rosszabbra fordul a helyzetem, túl fogom tenni magam rajta. Mármint a pénzhiányra gondolok. Egyszerűen csak le kell szarni azt, hogy megfeleljünk a társadalmi elvárásoknak. Kocsi, saját ház, ipod, márkás ruhák stb.

Például éhbér robotmunka helyett szívesen elmegyek majd egy helyre, akár külföldre is (pl. afrikába), ahol embereken segítek, cserébe semmi pénzt nem várok, csak szállást és némi kaját. Az sem érdekel majd, ha az életemet kockáztatom. De nem leszek a multik és a bankok rabszolgája!

2012. szept. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
47%

Pénz értünk ez igaz,de ha nem árufeltöltőként akarsz bruttó 100-ért egész életedben dolgozni,hogy talán esetleg 100 éves korodra legyen egy egérlyukad akkor igenis sokat kell tenni érte.

Az embernek vannak céljai:nyaralások,nyelvtanulás,jó fullos csajok,egészséges életmód,kiemelkedő sikeres élet,Porsche,Audi,úgy mond sokan nagypályát szeretnénk.

Plusz egy olyan sikeres cégvezető akarok majd lenni aki a szakmájában kiváló.


És ezekhez a célokhoz mindenhez PÉNZ kell.

Gondolj bele,pénz nélkül próbálj meg építkezni próbáld meg az életedet felépíteni.

Ugye,hogy nem megy?Hát persze,hogy nem.

Sose jutnál ötről a hatra.

Igenis minden ami a legfontosabb az életben ahhoz nem kevés pénz kell.

Énm csak tudom hidd el,Szabolcsból származom,ezzel ugye érzékeled,hogy honnan jöttem,meg miket láttam otthon.

Én az ilyeneknek azt mondom,akinek nem fontos a pénz,az költözzen le Szabolcsbó a nyomor 10.0-ba.

Megtudja mi a magyarok istene,úgy dolgoznál utána mint a kisangyal.

Sose felejtem el,mert én is néha egy lenézett karrierista vagyok,hogy hazamentem elmentünk a haverokkal sétálni,mondtam üljünk be valahova.

Erre bevágták:,,Háát nem sok pénzünk van,de ide ne menjünk mert itt 200Ft a sör."

Hallod azóta mégtöbbet dolgozok,és lám afelé haladok,hogy Balira fogok járni koktélt nylogatni meg csajozni.

Ezekhez a célokhoz kőkemény meló kell.

Ha bekerülnél egy helyre,ahol hajtani kell,de van karrier lehetőség,ne mond,hogy nem hajtanál és mindent félretennél a célért.

Egyik kollégám 34évesen Porschéja,meg Volvoja van most léptették elő,kimegy Franciaországba,és nem 1misit keres hanem sokkal de sokkal többet,nem sz_r neki,egzotikus helyeken nyaral,tele van zsével,egészségesek,beszél 2 nyelvet perfekt,ez az élet ember,amikor dől a lé.

De egyszer ha belekerülsz ebbe majd meglátod,és rákapsz az ízére.

Menj csak el a Bead Beachre és próbálj meg ismerekdni zsé nélkül,elhajtanak mint a legyet.

2012. szept. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem MINDEN..

És amikor EGY nő körül forog "valami"...

Nem így van, én nem vagyok olyan, hogy még többet.

Amikor elég az, amihez hozzájutok, nem hajtom a többet, a többlet megszerzéséhez szükséges időt inkább a hobbimnak, utazásnak szentelem...

2012. szept. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

@2


Igen jó úton haladsz, hogy megértsd, ez az egész csak egy illúzió. Ha majd mindent megvalósítasz amit leírtál, miután kiéled magad, megkaphatsz minden lotyót, bárhová elutazhatsz, és megvehetsz bármilyen kocsit, talán megvilágosodsz, és rájössz mindenre.

2012. szept. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mármint mire jönnék rá? :D
2012. szept. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A pénz nem érdekel, de a pénzen vehető javak igen! Pl ha elromlik a mosógép,hűtő tudjak venni helyette..Porsche és egzotikus nyaralás nem kell.
2012. szept. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%
arra hogy valójában egy helyben állsz és értelmetlenül töltötted az egész életedet a pénzt hajszolva:)
2012. szept. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
@7 Így van. Ráadásul hiába van most egy cégnél, ahol állítása szerint nagyon szépen halad a ranglétrán gondolom 2x évesen, ha az értelmi szintje még ott jár, mint egy 10 éves gyereknek, akinek minden szart meg kell venni, mert az milyen menő, meg másoknak is van, különben sír, meg hisztizik, hogy milyen szar az élet. :)
2012. szept. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha Te így gondolod és "rabosítod" magad, tegyed.

A keresetem és igényeim szerencsére összhangban vannak, van időm elmélkedni, világot látni, hobbimmal foglalkozni.

Ezzel együtt nem mercivel járok, nyaralni sem luxus óceánjárón szoktam.

Mindent azzal a mértékkel mérek, ami megengedhető anyagilag.

Több nem kell, többet nem hajtok, nem azon agyalok, hogyan szedhetnék össze többet.

Talán a többletet kis idő múlva drága orvosokra, kezelésre kéne költenem.

Így vélhetően ez nem fenyeget....

2012. szept. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Úristen kettes, mekkora egy tini vetítőgép duma ez!!!!


Se fullos csaj, se audi nem kell boldogsághoz, (se porsche, meg "misi"-s fizetés) Ezek a felszínes magamutogató élethez kellenek. Ez ha 25 éves korodig nem múlik el, akkor gondok vannak a mentális fejlődéssel.


Igaz, hogy egy bizonyos összeg alatt az embernek sok gondot okoz a pénz, de ha ez megvan, utána simán lehet élni az életet. Nem kell rabjává válni a pénznek, csak ezt a fogyasztói társadalom által sulykolt "mindig a jobb kell, mindig a legújabbat vedd" dolgot kell átgondolni.


Nekem a pénz az első háromban sincs bent a fontossági listámban.

2012. szept. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!