Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti hogyan oldanátok meg ilyen...

Ti hogyan oldanátok meg ilyen pénzügyi bajt?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy lehet-e bárhova fordulni ilyesmivel. :S Van egy másfél éves lányunk, és eddig is nehezen jöttünk ki havonta, lakáshitelünk van, és sajnos 1-2 egyéb tartozás is. A férjem bankszámláját beinkasszálta a végrehajtó múlt héten, és annak ellenére hogy havi 50-et kellene fizetni, hogy levegyék kiderült, hogy szept. 1-ével bejött egy jogszabály, miszerint csak akkor vehet fel az ember részletfizetést végrehajtónál lévő tartozásra, ha minden meglévő tartozására felvesz, nem csak arra, ami úgymond sürgető. Ezzel viszont havi 85-öt kellene befizetni, amit már egyszerűen nem tudom honnan teremtsünk elő. :S

Nem tudom, hogy bármi értelme lenne-e ezzel fordulni valahova, vagy egyáltalán lehet-e, vagy egyszerűen ez van.


2012. szept. 26. 13:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%

én ilyen helyzetben beadnám bölcsibe a kicsit és elmennék dolgozni. a férjem számlájáról menne le a pénz, az én fizumból meg valahogy megélnénk.

vagy ha van hova mennetek akkor el lehet adni a lakást, átköltözni szülőkhöz, mit tudom én hova, kifizetni a lakást és a maradék pénzből venni egy jóval kisebb, lepukkant lakást amit apránként fel lehet újítani.

2012. szept. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%

*kifizetni a tartozást

bocsánat, elírtam

2012. szept. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Hol laksz? Sok helyen van ingyenes jogsegitő szolgálat, talán ott tudnának segíteni ezzel kapcsolatban.
2012. szept. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Az a baj sajnos, hogy a lakáshitelünk így is annyira felment, hogy hiába adnánk el a lakást, még maradna belőle tartozás a bank felé, nem pedig pénz, amiből másik lakásba lehetne menni. :S Költözni sajnos nem tudunk, a párom szüleit hidegen hagyja, az enyémek pedig vidéken laknak, így a páron munkája úszna el. Nekem csak ideiglenes melóim voltak a gyerkőc előtt, szóval nincs hova visszamennem dolgozni. :S


Én is valami jogsegítőre gondoltam. Budapesten lakunk, X. kerületben.

2012. szept. 26. 13:36
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezt találtam.


[link]

2012. szept. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
100%

Attól hogy nincs hova visszamenned, kereshetsz új állást.

Szerintem a végrehajtóval is vegyétek fel személyesen a kapcsolatot, gondolom nem Ti vagytok sajnos az elsők aki ilyen helyzetbe kerülnek, hátha tudnak mondani okosat.

2012. szept. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs hova visszamenned, keress új állást. Utána néztél már egyáltalán vagy csak kijelented, hogy úgysem kapnál?
2012. szept. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
100%

De a végrehajtó a lakáshitel nem fizetése miatt inkasszált? Mert ha igen akkor mi köze az egyéb tartozásaitokhoz? Nem értem ezt az új jogszabályt hogy mennyiben érint ez titeket? Vagy az összes hiteletekkel elmaradtatok? És így jön ki a 85 ezer ft.? ( ha jól tudom ha több tartozás is van akkor a fizetés 50%-áig tilthatnak, ha pedig csak egy akkor 33% ig)

Ha lakáshitel miatt lett az inkasszó akkor a házatokat nem akarják elárverezni véletlen? Azért kérdezem mert mi is hasonló cipőben jártunk és a bankkal kellett külön egyezkednünk hogy fizethessük tovább a lakáshitelt és függesszék fel a végrehajtást!

A megélhetésre nem tudok sajnos mást mondani én se, csak hogy bölcsi és BÁRMILYEN munka elvállalása !! Egy gyerekkel még talán nem olyan nehéz elhelyezkedni ha nem válogatsz és bármit elvégzel. :( Bár azt is aláírom hogy van hogy bármit elvégezne az ember és akkor SEM kap melót hónapokig!! (itt felénk ez nagyon gyakori )

2012. szept. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

A gyerekőc előtt is folyamatosan kerestem állást és pár havonta volt nagy nehezen 1-1 időszakos, szóval nem kijelentem, hogy nem találnék. :) A húgom végzettséggel, angol nyelvtudással, ami nekem nincs keres hónapok óta itt Pesten és nem talál. Mellette én itthon foglalkozom kézműves dolgokkal, amiből egy olyan napi 4 órás munka fizetése kb. ki szokott jönni.


Köszönöm a linket, mindenképpen megnézem!


A végrehajtóval eleve személyesen beszélt a férjem.


Nem a lakáshitellel vagyunk elmaradva, hanem közmű tartozásokkal. Egyelőre a lakáshitelt még nyögjük. A férjem pedig mivel vállalkozó, jutaléka van, amire sajnos nem él ez a törvény, azt egy az egyben letilthatják, nem úgy mint a bért.

És sajnos igen, a lánykám előtt is próbáltam mindent és csak ezek a pár havonta időszakos dolgok jöttek be néha-néha, semmi fix. munka. :S

2012. szept. 26. 14:27
 10/15 anonim ***** válasza:
75%
Én megmondom neked őszintén, hogy egyáltalán nem tudlak sajnálni, sőt meg is érdemled. Minek szültél gyereket, ha már előtte sem volt rendes bejelentett munkád, csak alkalmiakból éltél?! Na meg a sok hitel, meg a tartozás is, azt sem értem, miért mentettek ilyen helyzetbe?! Egy gyereket tisztességesen illő felnevelni, megadni neki mindent, nem szegénységbe élni, most csak azért mert jaj van családunk és boldogak vagyunk. Ezektől a szövegektől hányok, igenis kijelentem mai világba úgy vállaljon be egy pár egy gyereket, ha mindkettőnek tisztességes fizetése van, és jól megtudnak élni gyerekkel együtt is. Aztán hozzád hasonlóktól hallom , hogy jaj milyen rossz körülmények között élünk, nincs lakásunk, kislányomat nem tudom etetni, öltöztetni. Ilyen emberek mind megérdemlik a sorsukat, gondolkozni kellene előtte, hogy biztos kijövünk anyagilag, ha babát bevállalunk. De még erre sem vagytok képesek, nemcsak ti,hanem többi agy nélküli ember. Azt eszed amit magadnak megsütöttél .
2012. szept. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!