Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hallottatok olyan tanfolyamról...

Hallottatok olyan tanfolyamról, amiért még nektek fizetnek havonta hogy jársz?

Figyelt kérdés

nekem ma mondta egy ismerősöm,ő is megcsinált egyet.Ez a munkaügyi központ által van.Havonta 40-50 ezer ft-ot kapott,pontosan már nem tudja.Azt mondta,ez ugyanolyan "munkaviszonynak" számit mintha dolgozna az ember,napi 6-8órában.Van valaki aki csinált ilyet?Engem az érdekelne,ha én gyes alatt csinálok egy ilyet,tudom hogy igy ugrana a gyes,mivel ez 6-8órában van,tehát bőven meghaladja a heti 30 órát(bár régebben volt direkt kismama tanfolyam,ugyanez volt a lényege,csak 4órában volt,tehát kaphatta mellé a gyest is+havonta a 40-50 ezer ft-ot,de már nincs ilyen sajna),szóval ha elkezdenék egy ilyet,akkor ez beleszámitana "bedolgozott időmbe"?Mert szeretnénk 2. babát,azért kérdem.Most csak gyest kapok.Ha közbe teherbeesnék,elvégezném ezt a tanfolyamot,1-2éves(melyik mennyi),akkor kaphatnék gyedet,nem csak gyest?

És ők adhatnak munkáltatóit?Ezt a bölcsi miatt kérdem,ha beadnám a fiamat.Mert ugye azt mondták ez ugyanolyan "munkának" számit,tehát heti 5nap 6-8órában.

Nem hallott valaki valamit erről,esetleg elvégzett ilyet?Vagy hol tudnék utána járni pontosan?


2012. szept. 27. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnos többet én sem tudok, mint a következő: a munkaügyi központban néhány éve volt ilyen, mert nekem is mondogatták abban az időben ismerősök, hogy ezzel ösztönözte az állam az alacsonyabb végzettségűeket. Mellette voltak bizonyos kritériumok, de mivel én akkor szültem, nem igazán érdekelt, de tény, én is hallottam. Így járt tanfolyamra egy ismerős, vízvezeték-szerelőnek tanult, le is vizsgázott.
2012. szept. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi.Az ismerősöm egy angol tanfolyamot végzett el igy,9hónap volt,utána levizsgázott,a szóbelije megvolt,az irásbeli nem sikerült.Nem kellett visszafizetnie semmit,ha nem sikerült volna,akkor sem.Annyi volt azt mondta,hogy az irásbei vizsgadijat másodszorra neki kellett kifizetnie,az sem sikerült,és ennyi,utána úgymond "nem foglalkoztak vele",mármint semmit nem kellett fizetnie.

Csak mert én is úgy hallottam,hogy ez olyan,ha nem sikerül,akkor vissza kell fizetni a tanfolyam árát,de azt mondta nem kell.

Remélem lesz valaki aki hallott valamit erről,hogy hogy van ez.

2012. szept. 27. 14:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen tanfolyamok. Viszont a feltételeik elég kemények. Ha valamiért abba kell hagynod (akár a te hibádból, akár nem) többszázezer forintot ki kell fizetned! Például ha neadjIsten' megbetegszel, vagy bármi történik. Ki tudja ezt előre garantálni? Senki. Én ezért nem vállaltam be, főleg hogy hiányozni sem lehet róla, márpedig egy kisgyerekkel bármi történhet, ami miatt nem tudsz ottlenni.
2012. szept. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
hát nem tudom,akkor lehet mindenhol máshogy van,vagy fogalmam nincs.Mert az ismerősöm is volt közbe nagyon beteg,és nem tudott menni,(nyilván nem hetekig),és semmi baj nem volt belőle.Ugyanúgy vitt igazolást a dokitól.Nekem mondjuk nem lenne olyan nagy gond ha esetleg közbe beteg lenne a gyerkőc,mert a nagyszülők tudnának rá vigyázni szerencsére.
2012. szept. 27. 14:31
 5/5 anonim ***** válasza:
egy biztos ha nem vizsgazol le akkor vissza kell fizetned az arat es hianyozni sem nagyon lehet.
2012. szept. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!