Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni ha hamis...

Ladybughu kérdése:

Mit tudok tenni ha hamis PayPal Átverés áldozata lettem? Segítség!

Figyelt kérdés
’Sikeresen’ belefutottam egy kamu vásárlóba. Persze bele is buktam. Egy telefont akartam eladni, és kaptam egy angol nyelven írt emailt, hogy megvan-e még a készülék, és mennyibe kerül. Elkezdtünk levelezni, majd megállapodtunk egy összegben. Azt mondta, hogy Nigériába szeretné a készüléket egy munkatársának. Paypallal fizet. Küldtem is neki felkérést, de mivel ez lett volna az első ilyen eladásom nem tudtam, hogy mi a menete. Nagyon segítőkész volt. Elküldte az email címet amire az adatokat kellett elküldenem. Minden teljesen hitelesnek tűnt. Fel is adtam a terméket (nem kis összegért), kaptam is választ a „paypaltól”, hogy 24-72 óra míg megérkezik az összeg a számlámra. Viszont a vásárlótól kaptam egy másik email, miszerint 500 Dollárt kel utalnom egy általa megadott számlára, mert valami kavar volt a tranzakció során, és többet vettek le tőle, és amíg ezt nem utalom nem kapom meg a nekem járó összeget- Na ekkor kezdett gyanús lenni a dolog. írtam egy új levelet az utólag kiderült hamis „paypal” email címre, ami persze azóta már nem működik. Tehát se pénz, se telefon. Mit tudok tenni ilyen esetben? Kihez tudok fordulni, hogy ne maradjon ennyiben a dolog? Mert ha már velem megtörtént, mást meg kéne védeni az efféle átverésektől. köszönöm!

2012. szept. 28. 22:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Nem értem. Mármint kaptál paypaltól választ, hogy 24-72 óra múlva megérkezik az összeg? Magyarán kifizette a vásárló, levonták tőle, akkor most miért is nem kapod te meg?
2012. szept. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
90%

[link]


Aki nem figyel, azt sehogy nem lehet megóvni attól, hogy átejtsék. Nagyon sajnálom.

2012. szept. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

#1: Azért, mert az nem igazi PayPalos email cím volt, hanem egy kamu email cím.


Kérdezőnek:

Nem hiszem, hogy bármit is tehetnél.

2012. szept. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
90%
Ne haragudj, de mi a francért is küldted el neki a terméket, amíg még nem érkezett meg a pénz? Az a minimum, hogy ki kellett volna várnod azt az állítólagos 24-72 órát...
2012. szept. 29. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Azért küldtem el mert a hamis paypaltòl azt az üzenetet kaltam hogy a pénz megérkezett,viszont pending stàtuszban van mindaddig mìg fel nem adom a terméket és el nem küldöm a postai truck szàmot. mindez azért szükséges hogy biztosìtva legyen a vàsàrlò. Teljesen korrektnek tünt. Azòta is erösködik az vàsàrlòm hogy ez nem kamu. csak küldjem az 500 dollàrt és utàna megkapom a pénzemet. Adott egy újabb hamis paypalos email címet ahol nyugodtan érdeklödjek arròl hogy igazat beszél. Jòl kitalàltàk az biztos. De ùgysem tudok mitenni. Csak reménykedtem hàtha!
2012. szept. 29. 08:33
 6/24 anonim ***** válasza:

A paypal-t felkerested mar??? Ha valaki, akkor ok talan tudnak segiteni.

Tobbet, mint mi itt a gyikon :(

2012. okt. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Annyit talàltam amit tenni tudok hogy tovàbb küldtem a spoof@paypal.com címre a leveleket. Nincs ötletem mèg mit tudnèk tenni. De azòta is minden nap kapok töle egy levelt hogy küldjem a pènzèt mert a paypal várja. Pedig vilàgosan megmondtam neki hogy elfelejtheti ès ajánlom neki a scamwarners.com-ot. De màr csak nevetni tudok rajta. Tanultam belöle az biztos.
2012. okt. 2. 06:57
 8/24 anonim ***** válasza:

Es a cuccot feladtad ugye? Postaval?

Es oket kerdezted mar, hogyan lehetne megallitani a csomagot? Gondolom van valami nyoma a feladasnak, egy telefont nem adunk fel csak ugy. Kerdezd meg oket.

Illetve hivd fel a Paypalt!

2012. okt. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:
Most adtam fel a fényképezőmet, először a mostoha fiának kellett volna, aztán mondta h küldem inkább amerikába, mert magyarországról nem engedtek nigériába, a paypaltől jött levél hogy 260 dollár elutalva, küldjem a csomagot, el is küldtem tegnap előtt meg érkezett és most látom,hogy valószínűleg kamu az egész és a tranzakció szám is hamis és állítólag 520-at vontak le, és én meg küldjek 260-at neki Western unionon keresztül,hogy az 520-at jóvá írják...meg a nagy francokat, most látom hogy ez már nem az első eset, szóval gondolom búcsúzhatok a gépemtől, meg a pénzemtől is. ! :@
2013. febr. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Berti_92 válasza:
Ugyanez itt is, pontosan szóról szóra. Csak én a laptopot adtam el.
2013. ápr. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!