Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni ha hamis...

Ladybughu kérdése:

Mit tudok tenni ha hamis PayPal Átverés áldozata lettem? Segítség!

Figyelt kérdés
’Sikeresen’ belefutottam egy kamu vásárlóba. Persze bele is buktam. Egy telefont akartam eladni, és kaptam egy angol nyelven írt emailt, hogy megvan-e még a készülék, és mennyibe kerül. Elkezdtünk levelezni, majd megállapodtunk egy összegben. Azt mondta, hogy Nigériába szeretné a készüléket egy munkatársának. Paypallal fizet. Küldtem is neki felkérést, de mivel ez lett volna az első ilyen eladásom nem tudtam, hogy mi a menete. Nagyon segítőkész volt. Elküldte az email címet amire az adatokat kellett elküldenem. Minden teljesen hitelesnek tűnt. Fel is adtam a terméket (nem kis összegért), kaptam is választ a „paypaltól”, hogy 24-72 óra míg megérkezik az összeg a számlámra. Viszont a vásárlótól kaptam egy másik email, miszerint 500 Dollárt kel utalnom egy általa megadott számlára, mert valami kavar volt a tranzakció során, és többet vettek le tőle, és amíg ezt nem utalom nem kapom meg a nekem járó összeget- Na ekkor kezdett gyanús lenni a dolog. írtam egy új levelet az utólag kiderült hamis „paypal” email címre, ami persze azóta már nem működik. Tehát se pénz, se telefon. Mit tudok tenni ilyen esetben? Kihez tudok fordulni, hogy ne maradjon ennyiben a dolog? Mert ha már velem megtörtént, mást meg kéne védeni az efféle átverésektől. köszönöm!

2012. szept. 28. 22:54
1 2 3
 21/24 anonim válasza:

Ugyanez itt is. Nem pont ez a szám, de az email és a téma stimmel.


Jófogáson autót adnék el. Angol szöveg érkezik a +36208100254 számról: "Hello I just saw your advert on jofogas is the car still up for sale? If yes please reply back to my mail henkerobert7@outlook.com thanks."


Később írt még három számot: +447031968643 or +447031985650 or +447031950872 (azt írja németországban él, de a számok angolok)


Hol lehetne felnyomni a sz@rháziakat? Egyelőre írtam a spoof@paypal.com, most válaszoltak. Köszönték, megrágják.:D

2017. nov. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim válasza:
Henke nekem is írt....😀 😲😓 te mit csináltál, írtál neki, hogy tudod, hogy kamu?
2017. nov. 22. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Mariann.Sz válasza:

Hihetetlen, hogy nem történik ennek megakadályozására semmi.

Sajnos 1000-ből 1 tuti belemegy a játékba, mert nem olvas utána. Nekem a férjem szólt, hogy nézzek utána...olyan valósnak állítják be az érdeklődést. Ennek a postolásnak is köszönhető, hogy most nem vagyok károsult. Köszönöm!...és ez nagyon szomorú!

2017. nov. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 Zsuzsika86 válasza:
Én is belefutottam egy csalóba. Tel.: 06305555517 nobeme30@outlook.com. Nekem is jött hogy utaljak előre western unionnal vagy money grammal. Angol nyelven keresett meg, hogy érdekli a Zepter edény, amit a Jófogáson hirdettem. Meg is egyeztünk, de az volt a gyanús, hogy előre utalást kért. Írtam angolul neki, hogy ebből nem eszel Anyukám.Felejts el. Fake paypal cím. <paypal@transferterm.com>. Valódi PayPalnak nem ez. Ott a vége mindig a paypal.com. Servíznek meg service@intl.paypal.com vagy intl. nélkül. T Eanuljatok belőle. Angol számokat adott meg miközben Bulgáriában él. Mondom mi van? Összeállt a kép, hogy csalás. 30/5555517.Ezen a számon keresett meg, majd írta a mailt. Időben kapcsoltam, az volt a szerencse.
2018. márc. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!