Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elmagyarázná nekem valaki...

Elmagyarázná nekem valaki hogyan működik a PayPal számla?

Figyelt kérdés

2012. okt. 3. 23:07
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
Ráraksz pénzt a rendes bankszámládról és onnan fizetsz online. Azért jó, mert a valós számlád adatait nem tudja meg az, akinek fizetsz, hanem van egy közbeiktatott számla, amin viszont mindig csak az épp aktuális összeg van.
2012. okt. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

nem kell rátenni pénzt... a paypal közvetítőként működik közre az internetes vásárlásaid során. Bankkártyás fizetéseddel közvetlenül a paypalnak fizetsz, és abban a pillanatban továbbítja az eladó felé a pénzt. Ez azért jó, mert egyik fél (tehát sem a vevő, sem az eladó) nem látja egymás banki adatait.

persze a feltöltős módszer is alkalmazható, de sok értelme nincs. Max ha nagy az árfolyammozgás.

2012. okt. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
30%
Annyi értelme van a felöltésnek, hogyha ellopják a paypal felhasználó neved és jelszavad akkor nem tudnak vele fizetni - bár ezt kiküszöbölendő ált. csak paypal reg. címre szoktak szállítani az eladók, a cím megváltoztatásához pedig e-mail is kell.
2012. okt. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Annyi értelme van a felöltésnek, hogyha ellopják a paypal felhasználó neved és jelszavad akkor nem tudnak vele fizetni - ne haragudj, ezt nem ertem, elmagyaraznad lecci?
2012. okt. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%

Ezen mit nem értesz?


Van egy paypal regisztrációd. Felhasznló neved GIZI99, jelszavad pedig Józsi02.


Ha a bankkártyád hozzá van rendelve a paypalodhoz, akkor bárki be tud lépni a nevedben és költheti a pénzed, amíg le nem apad a bankkártyád.

2012. okt. 6. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ertem, te ugy akarod ezt a lopast kivedeni, hogy nem rendelsz semmilyen banki adatot a PP-odhoz (nehogy vki ellopja a jelszot) es csak feltoltod a PP egyenlegedet penzzel es azzal vasarolsz. Jol ertem?


Ezzel csak az a gond, hogy amig nem adsz meg banki adatot a PPodban, addig nem leszel "verified", es addig csak limitalt mennyisegu es limitalt osszegu vasarlast intezhetsz, penzt azt ugyan fogadhatsz (gazdag nagybacsitol), de keszpenzkent nem tudod felvenni, mert nincs bankszamla ahova el tudod utalni.


Vagyis van egy PP-od amit 30%osan hasznalsz ki, ahelyett, hogy egyszeru biztonsagi intezkedeseket hoznal es 100%osan elvezned a PP nyujtotta lehetosegeket. (biztonsagi intezkedesek, mint otthoni gepen felhasznalo fiok letrehozasa (ha tobben vagytok egy gepre) es jelszoval vedese, PP hasznalata csakis otthoni geprol, PP jelszo gyakori megvaltoztasa).


9 eve hasznalom, csak az eBayen volt tobb mint 100 tranzakciom, es nyugodtan alszok minden este :)


Ja, es soha nem toltom fel a PP egyenlegemet penzzel.

2012. okt. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!