Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tényleg nehéz felnőttként...

Tényleg nehéz felnőttként megélni a mai világban?

Figyelt kérdés

sokan mondják, hogy nehéz.. de én nem értem miért. a családom nem áll túl jól anyagilag, mindenki munkanélküli a közeli rokonságból, kölcsönökből élünk, mások segítenek minket és én nem értem mért van ez.. mért nem keresnek munkát? ha van 10Forintjuk akkor 100-at költenek belőle..

szerintem nem lehet olyan nehéz megélni. én nem vágyom semmi luxusra csak arra, hogy meg tudjak élni biztonságban, és legyen alattam egy kocsi mondjuk. mért nem elég ennyi az embereknek?



14/F



2012. okt. 6. 09:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Tényleg! Méghozzá nagyon nehéz.

Nekem is hasonló korú gyerekeim vannak, s ők se értik.

Pedig két diplomám van. Van munkahelyem, plusz családi vállalkozásunk is, s mégis nyomorgunk!

2012. okt. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
értem. persze családban biztosan nehéz, de én nem tervezek túl korán családot. egyedül könnyebb? ha csak magamat kell ellátnom?
2012. okt. 6. 13:14
 3/6 anonim ***** válasza:

MO-n elég nehéz, még ha van egy jó szakmád is. Rengeteg alulfizetett ember van, szinte felelőtlenség felvenni pl egy lakáshitelt is ha nincs biztos munkahely. Ha van is, de valaki alkalmazottként nem "sztárszakmával, sztárcégnél" dolgozik évekig-évtizedekig nyőgi a bankhitelt, mellette meg nem marad arra hogy egy kicsit is élvezze az életet.


Ráadásul ismét megszorítások jönnek, szerintem ha nem akarsz a rokonaid szintjén élni tanulj nyelvet, válassz jó szakmát, és irány külföld.

Mi Londonban élünk 2-en a párommal, semmi extra dolgot nem csinálunk, nincs vezető beosztásunk, de havi 1000 fontot (350e ft kb) félre tudunk tenni minden gond nélkül.

2012. okt. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot! a nyelvre most ráfeküdtem, és valószínűleg amint lehet megyek külföldre. jó lenne normálisan élni..:)
2012. okt. 6. 20:56
 5/6 Ian Catman ***** válasza:

Erre csak közhelyekkel lehet válaszolni, de a közhely azért közhely, mert igaz.

Felnőttként mindig nehéz megélni, korábban sem volt más. Amikor nehezebb volt (háborúk), akkor gyereknek is nehezebb volt, tehát a "mai világ" mindenkinek ilyen vagy olyan. Nem a mai világ a lényeg, hanem a felnőttség. Másféle problémákat kell megoldani, de az eszed, és tapasztalatod is több lesz.

Hogy hasonlóképp zárjam (ez nem közhely, hanem szállóige):

"Az öregség nagyon kellemetlen, de sajnos ez az egyetlen mód arra, hogy sokáig éljünk."

2012. okt. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Felnőttként mindig nehéz megélni, korábban sem volt más."


Ezzel vitatkoznék. Apámék idejében sokkal könnyebb volt boldogulni mint a mai fiataloknak. Nekik nem kellett vezető beosztás, vagy külföldre menni dolgozni ahhoz hogy lakást, házat vegyenek, vagy felneveljenek 2-3 gyereket.

2012. okt. 8. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!