Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Foglalhatnak-e ha az állando...

Csabank21 kérdése:

Foglalhatnak-e ha az állando lakcimem másholvan?

Figyelt kérdés
Tartozásom vam az egy mobil cégnél 2004-óta és most derűlt ki hogy a ingatlant amibe élet társamal(nem a feleségem)lakunk jelzálog allat van amit a mobil cég álttal végrehajtott a végrehajtó az ingatlan az ő nevén és az én nevemen van!!de én 6honapja nem ide vagyok bejelentve,az érdekelne hogy foglalhatna-e?

#ingofoglalás
2012. okt. 6. 20:06
 1/10 anonim válasza:
Szerintem,ha az ingatlanon jelzálog van akkor nem foglalnak,hanem elárvereznek! Ugyhogy gyorsan találj ki valamit. Habár mivel bent laktok,titeket nem tudnak kitenni ezért az ingatlan értéke nagyon alacsony lesz. Amennyiben jó az ingatlan potom áron így is megveszik,ha nem csesznek rá. Ha szegény vagy, keresd fel ingyenes jogi tanácsért a nép ügyvédje hivatalt. Azt hiszem a Thököly-Hungária sarkán van a hivatal,de nem vagyok biztos benne.
2012. okt. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
értem,csak faluban lakunk és szocpol is van az ingatlanon és nem csak az én nevemen,csak a fele az enyém az ingatlanak!!!
2012. okt. 6. 20:50
 3/10 anonim ***** válasza:
A te tulajdonrészedre rátehetik a kezüket.
2012. okt. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ráterhelik, és ott hagyják. Semmi gond nincs vele, csak ha most teszemazt 50000Ft az adósság, pár év múlva 250e lesz, aztán félmillió, millió... Csökkenni nem fog.
2012. okt. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%

Nagyon sürgősen rendezd a tartozásodat, mert azzal, hogy az ingatlanra ráterhelték a tartozást a hiteled is veszélybe került. Felmondhatja a bank a szerződést és egy összegben követelheti vissza a kölcsönt. Amikor hitelszerződést kötöttél, akkor elfogadtad azt is, hogy terhelési, elidegenítési tilalom került az ingatlanra. Ez nem azt jelenti, hogy senki nem terhelheti meg a házat (pl egy végrehajtó se), hanem azt, ha mégis megtörténik a beterhelés, ezzel szerződést szegsz, tehát felmondhatják a kölcsönszerződésedet.


Egy végrehajtó bármilyen tartozást bármilyen kicsi résztulajdonra ráterhelhet és ezt meg is teszi, ha nincs hajlandóság a tartozás megfizetésére. Az sem akadály, ha a házon hitel van. Ilyenkor nem az a legnagyobb veszély, hogy ingóságokat mehet oda foglalni, hanem az, hogy árverést is kiírhat a házra.

2012. okt. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

igen. senkit sem érdekel, hova vagy bejelentve, a fele ház a tiéd, árverezni fogják. És ahogy írták, a bank is fel fogja mondani a hiteled.

Keresd meg a végrehajtót, kérdezd meg mennyi az annyi. Bár ez a tullapon rajtavan már. Menj be a bankba, meséld el mi történt, és kérj segítséget. Ha nem túl magas az összeg, fogsz kapni hitelt amiből rendezheted a végrehajtót.

2012. okt. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
de nem hiteles a házz!!
2012. okt. 8. 08:08
 8/10 anonim ***** válasza:
Ok, értem, ezek szerint csak a szocpol van rajta, mint teher. Így valóban más a helyzet, ha nincs rajta hitel, de ettől még kérheti a végrehajtó az ingatlan árverezését, ha nem mutatsz hajlandóságot a tartozásod rendezésére.
2012. okt. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
azz ingatlanak csak a fele az enyém másik fele a volt életársamnak anevén van,és nem lakom vele,igy a állandó lakcimem is más,azért kérdeztem hogy foglalhatnak -e?
2012. okt. 8. 13:09
 10/10 anonim ***** válasza:

Az állandó lakcímedről foglalhatnak, de arra az ingatlanra is kérhetnek árverést, amiben résztulajdonod van.


Nem számít, hogy csak egy része a tied és az sem számít, hogy nem laksz ott.

2012. okt. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!