Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kaphatok e valamilyen segélyt...

Kaphatok e valamilyen segélyt vagy támogatást?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok ,van egy 7 éves fiam és 35 éves a férjem,én most kezdtem el egy ingyenes iskolát ,estin járok érettségire(amikor van pénzem buszra),idén szeptember 10-én lejárt a munka szerződésem,nem teljes munka idős állás volt hanem egyéni megbízásos alapon,2.5 év ,fizetést nem kaptam,de volt fizetve a tb-m ,csak nem tudom miből fizették!? Nos a lényeg az hogy a férjem bejelentett fizetése állítólag magas ezért nem jár semmilyen támogatás,a szüleimnél lakunk,mert nem tehetjük meg ,hogy máshol lakjunk,nagyon nehezen jüvünk ki a fizetéséből ,70.000 ft-ból élünk 3-an,vagyis ami abból megmarad a (csekkek ,iskola,rezsi) kifizetése után,nem tudom mit csináljak ,hogy mi járna meg nekünk mert mindenhol elutasítást kapok!vagyonunk nincs,a nevünkön sincs semmi,csak a férjem fizetése,és az önkormányzat még munkát sem ad ,mert a papírok szerint elég a férjem fizetése,folyamatosan keresek munkát de nem nagyon találok.Teljesen feladtam!
2012. okt. 10. 14:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez így nagyon nem stimmel, mert személyenként ~23ezer forintra jön ki a havi 70ezer ami jóval a létminimum alatt van, erre kellene hogy kapjatok valami támogatást.

Nem tudom hol laktok, de talán érdemesebb volna munkát keresnetek ott, ahol sok a cég, megyeszékhely vagy főváros.

Valakivel átnézetném ezt a támogatás dolgot, mert ilyen kevés bevétel 3 személyre nézve egyenlő a zsebpénzzel.

2012. okt. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tudni kellene,hogy

- mennyi a férjeb bruttó jövedelme (papíron), mert csak a törvényben nevesített levonások számítanak költségnek belőle

- mióta vagy regisztrált álláskereső

- kapsz-e/kaptál-e álláskeresési járadékot, ha kaptál, akkor meddig.

2012. okt. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"a férjem fizuja papíron 140000ft ,nem vagyok álláskeresőin ,mert elkezdtem egy iskolát és úgy tudom hogy iskola mellett nem regisztrálhatom magam állás keresőnek,még olyan 3 éve voltam utoljára ,akkor kaptam rát-ot ami 28000ft havonta."

Ha a férjed fizuja bruttó 140ezer, akkor a nettója 101700 forint, a munkáltatónak ezt kell leigazolnia.

Plusz a családi pótlék 12200 forint.

Az összesen 113900 forint.

A szociális törvényben meghatározott arányszámok figyelembe vételével ez 42185 forint egy fogyasztási egységre jutó jövedelmet jelent.

Foglalkoztatást helyettesítő támogatásnál az minősül rászorulónak, ahol az egy fogyasztási egységre jutó jövedelem az öregségi nyugdíjminimum 90%-át nem haladja meg; azaz a havi 25650 forintot.

Mivel nálatok ezt meghaladja (42185), nem vagy jogosult a támogatásokra.

Ha iskolába jársz, attól függ, hogy regisztráltathatod-e magad álláskeresőként, hogy nappalis tanulói/hallgatói jogviszonyod van-e, vagy sem. Ha igen, akkor nem regisztráltathatod magad, ha nem, akkor regisztrálnak.

2012. okt. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát igen ,ez mind szép és jó ,de amióta együtt vagyunk még soha nem tudtunk ki venni ennyi pénzt ,volt olyan hogy csak 5000 ft maradt a számlán,semmit sem tudtam venni ,és akkor sem kaptam segítséget,pedig ott volt a számla kivonat.Na de mindegy,estin járok érettségire.
2012. okt. 15. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!